Hollywoodské hvězdy neumějí stárnout

Dříve patřily k opěvovaným kráskám filmových pláten a televizních obrazovek. Dnes je jejich půvab pryč. Touha vypadat stále mladě a svěže jako tehdy, když byly na vrcholu kariéry, žene tyto herečky do ordinací plastických chirurgů, s jejichž pomocí se snaží zastavit čas.

Jsou slavné a bohaté. Ke štěstí jim chybí jediné – mládí. Hollywoodské herečky se snaží za každou cenu zastavit stárnutí. Jsou pro to ochotny udělat opravdu hodně. Svá těla týrají do úmoru v posilovnách, drží diety a ve velkém utrácejí za nejrůznější zákroky estetické medicíny.

Podnikavé dívce chybí sebevědomí
Nejznámější filmovou rolí pětapadesátileté Melanie Griffith je Tess McGillová z filmu Podnikavá dívka (Working Girl, 1988). Po někdejší přirozené kráse herečky jakoby se slehla zem. Melanie, která se již několikrát léčila ze závislosti na alkoholu a utišujících lécích, propadla plastické chirurgii. Údajně ze strachu, aby ji její o tři roky mladší manžel Antonio Banderas neopustil. Ten počínání své manželky dlouho sledoval s nelibostí. Melanie podle zahraničních médií podstoupila liposukci, operaci očních víček, opakovaně též zvětšení rtů, botoxové injekce a facelift. Banderasovi však došla trpělivost a dal své manželce na výběr: manželství nebo plastika. „Tahle touha po kráse je hrozná věc. Zakázal jsem jí chodit na další operace. Je to něco, na čem jsme se shodli v zájmu našeho manželství,“ vysvětluje Banderas a dodává: „Řekl jsem jí, že ji chci vidět stárnout a mít možnost zestárnout s ní. Mám ji rád takovou, jaká je. Vrásky jsou krásné.”

Vojín Benjaminová zkouší zastavit čas
Roztomile ztřeštěná Goldie Hawn, uznávaná herečka a producentka, oslaví v letošním roce šedesáté osmé narozeniny. Na svůj věk vypadá skvěle. Udržuje se v kondici pravidelným cvičenímnávštěvou klinik se specializací na estetickou medicínu. V posledních letech jsou však zákroky plastických chirurgů čím dál více zřetelné. Odborníci ze srovnání její dřívější podoby a aktuálních fotografií vyvozují, že podstoupila hned několik zákroků. Spekuluje se o zvětšení prsou, vyhlazení vrásek, operaci víček a kolagenové výplni rtů. Herečka se k danému tématu zásadně nevyjadřuje: „Proč bych se měla s kýmkoli bavit o plastických operacích? Myslím, že do toho nikomu nic není!“

Čarodějka si přikouzlila nejen plnější rty
Rose McGowan, představitelka Paige Matthews ze seriálu Čarodějky (Charmed, 2001–2006), měla vždy velmi půvabnou tvář. V poslední době se bohužel zdá, že se u herečky vyvinula závislost na plastické chirurgii. Rose však jakékoli další zákroky popírá, podstoupila dle svých slov pouze nezbytně nutné operace, které jí měly po autonehodě odstranit jizvy z obličeje. „Neuvědomovala jsem si, že jsem zraněná, dokud jsem se rukou nedotkla obličeje a neucítila šrámy ve tváři. Brýle mě pořezaly pod očima,“ vzpomíná skoro čtyřicetiletá herečka na autonehodu, která se stala před pěti lety. Ale také její tvrzení odborníci zpochybňují. Stačí se podívat na fotografie z posledních několika let, na kterých se hereččina tvář postupně mění.

Spousta dalších krásek touží po věčném mládí
Výše zmíněné dámy v tom nejsou samy. Hollywood se doslova hemží herečkami a herci, kteří se brání stárnutí všemi možnými způsoby – umění plastických chirurgů nevyjímaje. Ačkoliv jsou slavní a bohatí, ne vždy se jim podaří vybrat dobrého plastického chirurga, a tak jejich snaha o to být ještě krásnější, budí spíše lítost a rozpaky. O nepovedených plastikách prsou by mohly vyprávět například Tori Spelling, Janet Jackson, Tara Reid, Kate Beckinsale či Victoria Beckham. Touha po hladkém obličeji bez jediné vrásky nadobro změnila také tvář hereček Meg Ryan nebo Nicole Kidman. Nekorunovaným přeborníkem v počtu zákroků plastických chirurgů mezi muži je někdejší sexsymbol Mickey Rourke.

Některé herečky bojují za přirozené stárnutí
Ale ne všechny herečky se nechávají semlít požadavky na věčné mládí. Naopak si uvědomují důležitost přirozeného stárnutí. Mezi ně patří mimo jiné Julia Roberts (46), nezapomenutelná novodobá popelka Vivian z filmu Pretty Woman (1990). Také ona, pod tlakem požadavků na dokonalou krásu a mladistvý vzhled, vyzkoušela zázraky moderní estetické medicíny. „Jednou jsem byla na botoxu. A tehdy mě velice překvapilo, že to nebyl vůbec hezký pohled,“ prozradila Julia. „Chci, aby moje děti věděly, jaké emoce právě prožívám, v tom kterém okamžiku. To je pro mě rozhodující.“ Přirozené stárnutí podporuje také Kate Winslet, známá bojovnice za ženské křivky a odpůrkyně počítačových vylepšení její tváře a postavy na fotografiích.

[[related]]

Foto zdroj: profimedia.cz, sandyplusleo.blogspot.com, sierragodfrey.blogspot.com, basedefotos.com, thefablife.com, rumorfix.com, lycos.com, fansshare.com, joy105.com, celebuzz.com, fanpop.com, lifegoesstrong.com

18.1.2013 12:00| autor: Jana Hlavatá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist