Herečky, kterým bude patřit budoucnost: Hana Vagnerová

Známe ji převážně z televizních seriálů, řadu rolí vystřídala i na divadle. Přesto byla teprve nyní „objevena“. Třicetiletá herečka Hana Vagnerová převzala cenu Televizní objev roku za roli Zuzky v televizním seriálu České televize Vyprávěj, jehož třetí řada se právě začala natáčet.

Cenu každoročně uděluje Herecká asociace v rámci festivalu Novoměstský Hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují. Na postavě Zuzky v podání Vagnerové komise ocenila jemný tragikomický tón a a inteligentní humor. Zuzčin příběh přitom zase tak komický není. V retrospektivním seriálu z doby normalizace se ještě před maturitou stává svobodnou matkou, jejíž přítel – disident skončil ve vězení. „Je postavena před docela velké životní problémy, takže bylo co hrát,“ podotkla Hanka, která je ráda, že žije ve dnešní době.

Dobu před sametovou revolucí zažila jen jako dítě, a tak se musela s rolí trochu poprat, aby se do ní náležitě vžila. Stejně jako se scénou, kdy přivádí na svět dítě. „Věci, které člověk nezažil ani neviděl zblízka, se vždycky hrají hůře. Roman Vojtek mi říkal, že všechny herečky, které ještě nerodily, se vždycky tak nějak prapodivně chytnou za záda, předstírají bolest břicha a mají to okoukané zase z filmů, kde porod hrají herečky, které samy nerodily,“ vzpomíná na svou „porodní scénu“ Hanka.

Čtěte: Slavné ženy, které se nedočkaly mateřství

Problematická postava je jí přesto blízká. Sama si v životě prožila neblahá období a její cesta nebyla bez trnů. Od patnácti trpěla anorexií, se kterou se potýkala celých pět let. Paradoxně ji k tomu nepřivedla snaha prosadit se v modelingu, naopak, podváha jí mezi modelky otevřela dveře. „Pro mě to bylo strašné období, které bych nikomu nepřála, proto jsem úplně alergická, když slyším někoho, jak říká holce v pubertě, že má velký zadek. Ten člověk si vůbec neuvědomuje, co tím může způsobit,“ uvedla herečka v jednom rozhovoru.

Čtěte: Deník anorektičky – když chcete stále víc

Modeling nicméně brala jen jako přivýdělek při škole. A když ji po maturitě přijali na DAMU, její dráha nabyla jasných obrysů. V boji s anorexií jí tehdy pomáhal srbský režisér Marko Simić, který se stal na sedm let jejím partnerem. Rozchod byl bolestný, ale podle Hanky nevyhnutelný. „Prostě už jsme oba neměli velký zájem být s tím druhým, přestalo se nám po sobě stýskat,“ vysvětlila. Kdyby prý byla opravdu zamilovaná, určitě by neváhala odjet s ním do Srbska, kam se chtěl vrátit. Od té doby nemá mladá herečka štěstí v lásce. Na toho pravého zatím ještě čeká. Stejně jako na životní roli, která by ji vynesla mezi herečky s velkým H. Ale to všechno ještě může přijít. Hance je třicet let, ale tvářičku má dvacetiletou. Ta nám hned tak nezestárne!

1.7.2011 2:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist