Fenomén Susan Boyle

Do nedávna úplně neznámá žena… Je to nový, zcela úžasný talent, nebo je to jen tuctová nadějná zpěvačka, na jejíž vizáži a životním příběhu si namastí kapsy schopní manažeři?

 

Strmá cesta vzhůru

Je jí 48 a přihlásila se do britské soutěže pěveckých talentů Britain’s Got Talent a s velkým mediálním ohlasem postoupila až do finále. V tom opět zazpívala píseň I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci, kterou vyrazila dech již v prvním kole nejen porotě, ale i divákům a posléze i milionům dalších lidí, kteří si toto vystoupení shlédli na internetovém portálu youtoube. Čistý hlas, bezchybná intonace a síla emocí to vše učinilo z jejího pěveckého vystoupení úžasný zážitek a všichni už měli o vítězi jasno – bude to Susan Boyle. Okolo ní se sběhli novináři, mediální zástupci, různí manažeři a všichni byli přesvědčeni, že právě ona je úžasným objevem. Spekulovalo se o tom, kdože jí tedy poprvé políbí….

 

Příliš mnoho pozornosti?
Tlak veřejnosti a médií byl tak silný, že před finále Susan uvažovala o odstoupení ze soutěže. Nakonec ji ve finálovém večeru porazila taneční skupina Diversity a zdálo se, že do Susan příliš nevadí. Naopak, druhé místo ji osvobodilo od výjimečného tlaku, kterému byla vystavována v posledních týdnech a který poté způsobil, že se pár hodin po vyhlášení výsledků vyčerpaně zhroutila a klid byl to jediné, co potřebovala. Ošklivé káčátko, pohádka o Popelce, sympatická, veselá dáma, která dojímá svým zpěvem i zjevem. Obdiv, soucit…? Co je na ní vlastně tak úžasného? Doufejme, že to bude právě jen a pouze zlato v jejím hrdle a její veselá povaha.

 

První polibek jako úžasný kšeft

Že je nepolíbená…. Komu to vadí? Naopak, tento fakt se stal předmětem spekulací, a tak média zase měla o čem psát. Bude to obávaný porotce soutěže Britain’s Got Talent Simon Cowel? Nebo někdo z 9000 nabídek, které dostala… Možností bylo mnoho, mezi nimi i slavní herci, Tom Cruise, Asthon Kutcher či Brad Pitt…. Nakonec se do nejužšího výběru dostal Matthew McConaughey, Antonio Banderas a Brad Pitt. Musíme uznat, že to byl opravdu podařený výběr a těžko vybírat. Nakonec zvítězil Brad Pitt a Angelina Jolie, jeho manželka se tomu nijak nebránila, naopak – byla prý ráda za novou publicitu. Polibek s Bradem Pittem popsala osmačtyřicetiletá talentovaná zpěvačka jako něco, co bylo přesně takové, jako o tom vždy snila…

 

Kariéra zpěvačky nebo obličeje z lízátek?

A co její vizáž? Susan zakryla šediny hnědým přelivem a začala se lehoučce líčit. Změna k lepšímu… To bezesporu. V tuto chvíli vypadá jako kterákoliv operní zpěvačka. Na odbyt jdou i její první nahrávky, při jejichž vzniku ještě ani zdaleka nebyla známá. Kvůli omezenému počtu kopií jsou její ceny na maximu. A Simon Cowell, porotce ze soutěže, je nyní jejím manažerem a peníze se sypou. Tématika Susan Boyle na oblečení, panenky s její podobou, dokonce i lízátka… a nové smlouvy, mimo jiné i na titulní píseň k Jamesi Bondovi a na turné po mnoha světových městech a hollywoodští filmaři mají zájem o zfilmování jejího životního příběhu. Skoro se chce závidět, ale na druhou stranu… není až příliš zbrklý skok do světa šoubyznysu?

 

Čas ukáže, vize odborníků a osobností se značně liší, někdo jí předpovídá velkou budoucnost, jiný osud podobných superstar aneb brzký pád do dějin zapomnění.
25.6.2009 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist