České skupiny: Kde jim je konec?

Před několika lety zažívaly úspěchy, vydávaly desky a vyprodávaly koncernové haly. Dnes jsou některé české skupiny dávno zapomenuty. Jaké osudy ale potkaly jejich interprety? Jak asi vypadají a na jakou dráhu se vydali?

T-boyz (1997 – 2004)

Petr Vojnar přežil!
Kdo by neznal hit Beruška! V roce 1997 spatřila světlo světa skupina T-Boyz. S novou image a písničkami v angličtině se stali prvním boybandem v Čechách. Klučičí kvarteto tak sklízelo úspěchy, bodovalo v hudebních hitparádách. Jejich hity byly nejhranějšími v českých rádiích.

Rozpory ve skupině
I když seskupení mělo dobrý start a všechny předpoklady na to, se prosadit dlouhodobě a to nejen na české hudební scéně, vše nakonec dopadlo jinak. Ke konci roku 2003 se skupina potýkala s velkými neshodami a v únoru roku 2004 oznámili oficiální rozpad T-boyz. „Hlavním důvodem konce je neschopnost našeho bývalého managementu využít komerčního úspěchu Berušky na českém hudebním trhu a neustálé hádky ve skupině,“ přiznal zpěvák a herec Robert Ripa. „Václav Žáček alias Iceman se pořád hádal s Petrem Vojnarem,“ vzpomíná na rozpory v kapele Robert. Iceman měl neustále narážet na fakt, že Petr Vojnar pracoval v gay baru jako provozní. „Bylo to dost drsný, když mu říkal, že tam určitě mimo provozního dělal i něco jiného,“ ohlíží se Robert. Petr Vojnar měl zase vyčítat Icemanovi, že více než na skupině mu záleží na jeho přítelkyni, se kterou se odstěhoval do Londýna, kde pracuje. „Neustále se musela rušit vystoupení, protože na ně Iceman odmítal přiletět s výmluvou, že ho letenka stojí víc, než dostane za kšeft,“ tvrdí Robert Ripa.

Na sólové dráze
Zatímco po ostatních se slehla zem, Vojnar si šel za svým. Zkušeností z T-Boyz rozhodně nelituje. Ihned po rozpadu skupiny natáčí svoje první sólové album Jedna malá holka a nadále zůstává na scéně showbusinesu. Nevěnuje se pouze zpěvu, ale moderování a produkci. V dnešních dnech ho můžeme vídat pravidelně v show Nikdo není dokonalý. V loňském roce navíc natočil pod brandem Petr Vojnar další singl Every Little Thinks a produkuje hudební klipy především zahraničních interpretů. Ani v osobním životě si nevede špatně a letos v létě se má oženit.

Lunetic (1995 – 2003, 2008 – 20??)

Dopřáli si pauzu na rodinu!
Kapelu založili v roce 1995 Martin Kocián a Aleš Lehký. Slovo Lunetic vzniklo z anglického slova blázni – lunatic, to trochu počeštili a název skupiny byl na světě. Začínali jako taneční eurodance skupina na diskotékách a postupem času začali i zpívat. V roce 1998 přišel velký zlom, když si jich všiml producent Stano Šimor. Lunetic začali zpívat česky, napsali hit „Máma“ a začali moderovat televizní hitparádu ESO.

Máma
Hit „Máma“ se rychle uchytil a skupina Lunetic se dostala na přední příčky českých hitparád. Tato obliba trvala v letech 1998-2000, kdy kapela získala třetí místo na Českém slavíkovi. Ale ani úspěch nezabránil jejich rozpadu.

Sólový propadák
Po konci skupiny se hudební scény Václav Jelínek nechtěl vzdát a vydal rockově laděné album Pod vodou. To se ale úspěchu nedočkalo. Vlastní CD vydal i Martin Kocián, ale to byl ještě větší propadák.

[[related]]

Comeback
Pět let je dělilo odloučení a po té se ale opět sešli s myšlenkou, zkusit to znovu. Členové Luneticu se dali znovu dohromady v roce 2008. Vydali nové album se všemi svými největšími hity a DVD se všemi videoklipy. K této příležitosti uspořádali dva koncerty – v Praze a v Liberci. V roce 2011 vydala zatím poslední desku Na vlnách, která je 100% autorskou. Producentem je Václav Jelínek. Nyní už kapela opět vystupuje naplno. Jezdí po celé republice, zatím hraje na diskotékách.

Black Milk (2002 – 2005)

Velké rivalky!
Jako tři dcery slavných tatínků se rozhodly vydat na hvězdnou dráhu popových zpěvaček a v roce 2002 založili skupinu Black Milk. Tereza Kerndlová, dcera jazzmana Ladi Kerndla, Helena Zeťová, dcera Leška Semelky a Tereza Černochová, dcera Karla Černocha založily hudební trio a zažívaly skutečný kariérní boom.

Dominantní Helena
V hitparádách jejich songy obsazovaly první příčky a koncertů měly tolik, že nevěděly kam dřív skočit. Tento ideální stav ale netrval moc dlouho. Mezi holkami začaly vznikat rivality a ta největší pocházela ze strany Heleny. „Chovala se arogantně a povýšeně. Neúspěch házela na nás a úspěchy byly pouze její zásluha. Postupem času se stupňovalo a nedalo se s ní vydržet. O kamarádství už vůbec nemluvě.“ V roce 2005 tak Tereza Kerndlová oznámila, že ve skupině končí. Holky tomu nevěřily, ale byla to pravda. Dojely turné a kapela se rozpadla.

Každá sama za sebe
Po rozpadu skupiny si ani jedna z nich nemohla přijít té další na jméno a každá se vydala na sólovou dráhu. Všechny vydávají CD a věnují se hudbě, ale nutno podotknout, že Zeťová je z nich nejúspěšnější. Tak jak se rozešly ve zlém holky, měla celá situace vliv i na jejich otce. Jejich vztahy hodně ochladly. I přesto, že skupina měla ambice stát se velmi úspěšnou, mezilidské vztahy to překazily! Škoda!

Foto: karaoketexty.cz, profimedia.cz
28.1.2013 10:00| autor: Martin Chalupa

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist