České hvězdy, po kterých se slehla zem

Pamatujete na Lunetic? Vysmívanou i zbožňovanou chlapeckou skupinu už dneska nikdo neposlouchá, a takový to byl přeci fenomén! Podobných osudů najdeme víc. Řekni, kde ti kluci jsou, co se s nimi mohlo stát?

Rozpad Lunetiků údajně zavinil zpěvák Martin Kocián, který neunesl slávu a skončil na drogách. Když se vrátil z léčebny, kapela už neexistovala a cesta zpátky nevedla. Odjel tedy do Irska, kde umýval nádobí v hospodě a posléze se vypracoval na číšníka. V této dráze pokračoval i po návratu do Čech, ale tentokrát si našel místo v luxusní pražské restauraci, kterou navštívila i zpěvačka Madonna. Kdyby měl spisovatelské nadání, možná by mohl prorazit se spisem „Obsluhoval jsem královnu popu“ – třeba by takový počin sklidil větší ohlasy než pokus vrátit se zpátky do hudební branže. „Pod jménem Noggin jsem natočil rapovou desku a teď hledám firmu, která ji vydá,“ svěřil se před několika lety. Od té doby bylo zase ticho po pěšině. Před rokem si na něho média opět vzpomněla, nicméně z důvodu zcela odlišného. Martinovi se narodila dcera. „Vanesska byla neplánované dítě, ale když je teď na světě, tak mě nezajímá skoro nic jiného. Dokonce jsem byl i u porodu,“ pochlubil se tehdy novinářům. Umělecké starosti tedy vyměnil za rodičovské radosti, ale třeba jednoho dne překvapí a vrátí se zpátky na hudební výsluní.

To zpěvačka Klára Kolomazníková z někdejší skupiny Holki stále aktivně zpívá a tvrdí, že se hudbou pořád ještě uživí. Žádná sláva to ale zřejmě nebude, protože si média všímají spíše jejích kyprých tvarů, které neváhala vystavit i poloodhalená v týdeníku SuperSpy. Není důležité, zda ji k tomu vedla touha po zviditelnění nebo po tučném honoráři, cesta nazpět mezi hvězdy nebude jednoduchá. Klára si to ale zatím nechce přiznat. Pěvecká kariéra jí prý dokonce zničila vztah s bývalým manželem. „Vadilo mu, že pořád někam jezdím, koncertuju, vystupuju a že se na mě lidi dívají,“ vysvětlila. Ve skutečnosti se ale na hudební scéně drží sotva zuby nehty.

Nejsmutnější je ovšem příběh romské zpěvačky Věry Bílé, kterou na rozdíl od Lunetiků a „Holek“ před patnácti lety uznával celý svět. Objevovala se na předních světových festivalech world music a impresivní romské melodie nazpívané jejím fortelem nenechaly lidská srdce ve stavu klidu. Hromada vydělaných peněz ji bohužel svedla k závislosti na hracích automatech a kdysi slavná Věra Bílá se ocitla na mizině a posléze i v dluzích. „Nemám ani na cestu do Plzně, abych mohla do nemocnice na návštěvu manžela, který má rakovinu,“ přiznala nedávno. Kvůli dluhu na nájemném se bude muset vystěhovat z rokycanského bydliště do holobytu. Situaci by zachránila, kdyby opět začala zpívat a něco si vydělala. Potýká se ale se zdravotními problémy… a navíc ji to pořád táhne k automatům.

2.5.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist