Anthony Hopkins: Právě dnes slaví kulatiny!

Charismatický herec Anthony Hopkins právě dnes oslaví své pětasedmdesáté narozeniny. A předpokládáme, že oslava to bude opravdu veliká. Zmapovat zpátky celých sedmdesáte pět let života mu zabere pořádnou hromadu času, protože jeho život byl pestrý nejen, co se filmových rolí týče. Natropil spoustu hloupostí také v osobním životě.

Anthony se narodil v Anglii a láskou k divadlu tíhnul už od dětství. Dlouhou dobu byl členem Londýnského národního divadla, kde sehrál celou řadu her, především pak na náměty Shakespeara. Slavil úspěchy nejen u publika, ale jeho talent a umění ocenili také kritici. Z divadla už to byl jen malý krůček k televizním rolím. K filmu se sice dostane již v sedmdesátých letech, ale není příliš obsazován. Většinou se musí spokojit s malými rolemi. První film, ve kterém zazářil byl Příliš vzdálený most. Nebyla to hlavní role, ale společnost hvězd, které ho nezastínily, co ho vyneslo do podvědomí. Za další roli ve filmu Kouzlo byl nominován na Zlatý glóbus a cenu BAFTA.

Úspěchy i nelehký život ve světě showbyznysu kompenzoval ve svém osobním životě nadměrnou konzumací alkoholu. Stal se z něj regulérní alkoholik se vším, co k tomu patří a rozhodně si to nehodlal připouštět. Osudovým se mu stal den v roce 1975, kdy upadl do bezvědomí. Po této příhodě vyhledal společnost lidí, kteří se zaobírali pomocí alkoholikům a až dodnes se alkoholu nedotkl.

Nadále čekal na svou roli s velkým R. Tou se stala role Dr. Hannibala Lecterea v dnes již kultovním thrilleru Mlčení jehňátek v roce 1991. Ta ho vynesla na výslunní. Za roli šíleného psychopata získal nejedno ocenění včetně Oscara. A díky tomu se mu náhle hrnula jedna filmová nabídka za druhou. Ve svých tehdy třiapadesáti letech se stal vyhledávaným umělcem a jedna role střídala druhou. Vidět jste jej mohli například ve filmu Soumrak dne, Přežila jsem Picassa, Krajina stínů, Amistad, Nixon, Na ostří nože, Instinkt, po boku Brada Pitta zářil ve filmu Seznamte se, Joe Black, zazářil také ve filmu Zorro tajemná tvář. Objevil se v malé roli ve filmu Mission Impossible a nechal se zlákat i natočení filmu Hannibal. Ten byl ovšem diváky i kritiky přijat se značnou rezervou. Rozhodně ani omylem nedosáhl na slávu Mlčení jehňátek. V poslední době nemá na výběr rolí příliš šťastnou ruku, ale vy si v naší fotogalerii můžete připomenout ty nejslavnější.

[[related]]

Co možná o Anthonym nevíte:

  • Skládá vážnou hudbu pro symfonický orchestr.
  • Maluje obrazy i velká plátna, která vystavoval v L.A., na Havaji, Torontu, Aspenu a celé řadě dalších měst.
Foto: Profimedia.cz
31.12.2012 8:00| autor: Dorotka G.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist