Femina.cz » Magazín » Vánoce » Jak ušetřit na Vánocích a přitom o moc nepřijít?

Jak ušetřit na Vánocích a přitom o moc nepřijít?

Jak ušetřit na Vánocích a přitom o moc nepřijít?

Magazín: Vánoce | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 04. 12. 2014

Vánoce s sebou přináší nejen pohodu a úžasnou rodinnou atmosféru, ale také stres, co se týká financí. Vánoční dárky nejsou zadarmo, musíme napéct cukroví, koupit vánoční stromek, kapra, adventní věnec, prostě vše, co patří k dokonalé sváteční náladě. Peníze se rozkutálí rychlostí blesku, jak tomu můžeme zabránit?

Darujte dárky s rozumem dle vašeho rozpočtu

Půjčovat si na dárky je opravdu učiněný nesmysl. Děti si samozřejmě Vánoce bez překvapení pod stromečkem neumějí představit, proto bychom je neměli o tuto radost okrást. Ale všeho s mírou. V případě, že si nemůžete dovolit koupit vašemu dítku nový tablet nebo moderní dotykový telefon v oblíbené značce, vysvětlete mu, že Ježíšek nemá kapsy plné peněz, a že s něčím bude muset počkat až do narozenin. 

Navíc radost uděláte i neznačkovými hračkami, ale pozor, rozhodně nepořizujte hračky pro nejmenší na vietnamských tržnicích. Nikdy nevíte, jak moc jsou (ne)kvalitní.  

S partnerem si darujte drobné maličkosti, které vám připomenou, jak moc se máte rádi a především, že jste na sebe nezapomněli. Tím největším dárkem pro nás dospělé je především klid, pohoda a také vědomí, že jsme konečně všichni pohromadě. 

Tip: Stále více z nás nakupuje dárky až v lednu. Naložte si pod stromeček poukaz na nákup a vězte, že po svátcích si toho za něj koupíte mnohem více. 

Adventní věnec levně

Pokud stále sháníte cenově dostupný věnec na stůl do obýváku, máme pro vás řešení. Budete potřebovat čtyři svíčky, korálky, tácek, jehličí a chvojí. Pohrajte si s naanražováním a budete mít vystaráno. 

Jak a čím si vydělávaly hvězdy, než byly slavné? Budete se divit!

Jak a čím si vydělávaly hvězdy, než byly slavné? Budete se divit!

Někde se začít musí! A to i v případě známých celebrit, které moc dobře vědí, že na chleba se vyd...

Jak ušetřit v kuchyni a při pečení?

 • Pokud máte chuť na vánoční cukroví, upečte si ho doma. Nejenže ušetříte, protože ceny za kilogram těchto svátečních dobrot rok co rok narůstají, ale především máte dokonalý přehled o tom, co do těsta dáte za suroviny. 
 • Ozdobit cukroví můžete kokosem, hoblinkami hořké čokolády nebo strouhanými ořechy. Cukrové konfety lezou zbytečně do peněz.
 • Připravte si domácí majonézu nebo strouhanku na kapra z usušených rohlíků. 
 • Nekupujte si předem připravené polevy na polévání rohlíčků nebo jakýkoli řezů, připravte si ve vodní lázni čokoládu na vaření přesně tak, jak jste zvyklá. 
 • Než se pustíte do vytváření všelijakých dobrot, udělejte si ve sklepě a špajzu revizi. Určitě tam nejdete ořechy ze zahrady (klidně jimi nahraďte mandle), domácí meruňkovou nebo rybízovou marmeládu (na linecké bude jistě nejlepší) nebo sušené švestky (doporučujeme je naplnit ořechem nebo mandlí, namočit do čokolády a obalit kokosem).  Kontrola zásob před pečením se vyplatí. 
 • V případě, že máte nižší tarif pro odběr elektřiny, snažte se péct v době, kdy je pro vás cena nižší.

Snažíte se šetřit i na vánočních přípravách nebo na korunu nehledíte a říkáte si, že jednou za rok si to prostě můžete dovolit? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 12. 2014 Brouček .. (reakcí: 0)
04. 12. 2014 gudrun vánoce (reakcí: 0)
04. 12. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 12. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

17. 01. 2017 Horoskop Váhy

Dnes máš velkou šanci se zamilovat, a to bezhlavě, a láska to bude jako z románu. Bude mít jedinou vadu, nebude mít t... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist