Femina.cz » Magazín » Vánoce » 5 vánočních činností, které si prostě musíte užít

5 vánočních činností, které si prostě musíte užít

5 vánočních činností, které si prostě musíte užít

Magazín: Vánoce | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 22. 12. 2014

Vánoce klepou na dveře a šibalsky na nás mrkají z kalendáře. Ano, to nejkrásnější období v roce je za nedlouho tady a vy se už nemůžete dočkat? Zapomeňte na dohánění restů v podobě dopékání dalšího druhu cukroví nebo vyklízení skříní a raději nasávejte vánoční atmosféru plnými doušky. Přinášíme vám inspirativní seznam super činností, které vám letos nesmí frnknout před nosem. Tak tedy, které to jsou?

Pohádky, vánoční filmy a dokonalá pohodička u televize

K Vánocům prostě pohádky a příběhy s dobrým koncem patří a vlastně, co by to bylo za svátky bez českých pohádek? A že jich máme hned několik. U nás v redakci rozhodně vedou Tři oříšky pro Popelku, jež zdobí televizní program každý Štědrý den, a to naprosto bez výhrad. Zachumlejte se s rodinou do hřejivé deky, na konferenční stůl si naložte tácek oblíbeného cukroví a propadněte se do pohádky, a to doslova. 

Pouštějte si koledy a vánoční hity

Vánoce nejen chutnají, ale především jsou slyšet! Vneste do obývacího pokoje tradiční české koledy a broukejte si známé tóny například při zdobení stromečku nebo plánování vánočního menu. Ale pozor, i ty zahraniční stojí za to. Pozornost si zaslouží písničky Last Christmas, So is the Christmas nebo We wish you a Merry Christmas a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. 

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Zamilovala ses do filmu nebo seriálu a obdivuješ nejen herce, ale také garderobu nebo šperky? Můž...

Ozdobte s rodinou stromeček

Vánoce bez tradic a zvyků prostě nejsou tím pravým a nejvíc legrace si při nich užijete jak jinak, než s celou rodinou. Počkejte na partnera a děti, než dorazí domů a naplánujte si společné zdobení vánočního stromečku. Ono to dohadování, kde která baňka bude viset a uždibování laskomin z kolekce vás svátečně naladí. Tip: Rozmotávání světýlek nechejte na partnerovi, jde jim to mnohem líp od ruky!

Vyrobte rodině dárky: Zn. Vlastnoručně!

Ujíždí vaše sestra na bio kosmetice, ale nemůžete si dovolit za ni utratit nekřesťanské peníze? Máme pro vás skvělý tip, připravte ji doma za použití těch nejkvalitnějších surovin. Vsaďte na ovocný balzám na rty nebo kakaovou masku na obličej. Na síti natrefíte na nespočet receptů a navíc si vyhrajte i s výzdobou daného flakónku. 

Procházejte se a navštěvujte přátele, známé a rodinu

Svátky bez návštěv to přece nejsou žádné Vánoce, proto zajděte za prabábinkou, tetičkou z druhého kolena, nebo pozvěte rozvětvenou rodinu k sobě domů. Dokud je čas, zajděte také na adventní trhy, nechejte si na jazyku rozplynout křehkost trdelníku se skořicí a rozehřejte se tradičním panákem medoviny nebo šálkem horkého punče či svařáku.

Jaké činnosti máte spojeny se svátky vy? Bez čeho si dny volna a pohody nedokážete představit?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
23. 12. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist