Femina.cz » Magazín » Celebrity » Návrhář Oscar de la Renta zemřel. Zavzpomínejte s námi na jeho tvorbu

Návrhář Oscar de la Renta zemřel. Zavzpomínejte s námi na jeho tvorbu

Návrhář Oscar de la Renta zemřel. Zavzpomínejte s námi na jeho tvorbu

Magazín: Celebrity | autor: Jana Hlavatá | vydáno 03. 11. 2014

Ještě nedávno byly titulní stránky společenských magazínů plné jeho nejnovějšího počinu – svatebních šatů pro Amal Alamuddin. Málokoho by napadlo, že to bude jeho poslední módní počin. Oscar de la Renta zemřel v pondělí 20. září ve věku 82 let ve svém domě v Connecticutu. Zprávu o jeho smrti potvrdila rodina.

Oscar de la Renta se do povědomí veřejnosti dostal již v 60. letech 20. století. Tehdy se stal dvorním návrhářem první dámy Jackie Kennedyové, která se díky svému šarmu a Oscarovým modelům stala uznávanou módní ikonou nejen pro americké ženy. Služeb tohoto talentovaného módního návrháře později využívaly všechny první dámy. „Mé dcery a já máme spoustu vzpomínek na setkání s ním. Navrhl pro nás naše oblíbené módní kousky, včetně Jenniných svatebních šatů. Vždycky si ho budeme pamatovat jako muže, který uměl podtrhnout ženský šarm,“ zavzpomínala ve svém prohlášení Laura Bushová, bývalá první dáma.

Miláček Hollywoodu

Jeho modely si oblíbily brzy i hollywoodské hvězdy, jež se v jeho róbách hrdě procházely po červeném koberci. Byl tak slavný a uznávaný, že se jeho jméno nesčetněkrát objevilo i v seriálu Sex ve městě. V jeho modelech našly zalíbení herečky Sarah Jessica Parker, Penélope Cruz, Anne Hathaway, Jennifer Lawrence, moderátorka Oprah Winfrey či Anna Wintour, šéfredaktorka americké mutace časopisu Vogue. Poslední jmenovaná doporučila jeho služby i Amal Alamuddin, novomanželce George Clooneyho.

7 věcí, na které muži myslí při sexu. Tohle mělo zůstat utajeno!

7 věcí, na které muži myslí při sexu. Tohle mělo zůstat utajeno!

Také vás vždycky zajímalo, jestli muž při milování zapojuje i jiný orgán, než ten, okolo kterého ...

Původně se chtěl stát malířem

Oscar de la Renta se narodil v roce 1932 v Dominikánské republice. Když mu bylo osmnáct, odjel do Španělska studovat výtvarné umění. Přivydělával si tvorbou ilustrací pro módní časopisy. Svou inspiraci hledal v obchodních domech. Brzy si však uvědomil, že to, co visí na stojanech, nesplňuje jeho představy o módě, a proto začal vymýšlet své vlastní návrhy. Už tenkrát se prý, naštěstí pro ženy po celém světě, rozhodl, že by se chtěl stát spíš módním návrhářem než akademickým malířem. V roce 1965 založil vlastní módní značku Oscar de la Renta.

Zemřel doma v rodinném kruhu

V roce 2006 byla de la Rentovi diagnostikována rakovina, které nakonec po dlouhém boji podlehl. Zemřel v kruhu rodinném ve svém domě v Connecticutu. Jeho firmu nadále povede jeho dcera Eliza Reed Bolenová s manželem Alexem. Doufejme, že se jim podaří navázat na jeho um. Koneckonců přesvědčte se sami v naší fotogalerii o tom, že tento muž byl mistr ve svém oboru.

Zdroj: zimbio.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
25. 11. 2014 patricia077 .. (reakcí: 0)
04. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
04. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
04. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

01. 03. 2017 Horoskop Váhy

Volný večer tě bude lákat prolenošit, ale partner bude chtít vyrazit za sportem. Jednou mu zkus také dopřát to, co si... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist