Femina.cz » Magazín » Celebrity » Návrhář Oscar de la Renta zemřel. Zavzpomínejte s námi na jeho tvorbu

Návrhář Oscar de la Renta zemřel. Zavzpomínejte s námi na jeho tvorbu

Návrhář Oscar de la Renta zemřel. Zavzpomínejte s námi na jeho tvorbu

Magazín: Celebrity | autor: Jana Hlavatá | vydáno 03. 11. 2014

Ještě nedávno byly titulní stránky společenských magazínů plné jeho nejnovějšího počinu – svatebních šatů pro Amal Alamuddin. Málokoho by napadlo, že to bude jeho poslední módní počin. Oscar de la Renta zemřel v pondělí 20. září ve věku 82 let ve svém domě v Connecticutu. Zprávu o jeho smrti potvrdila rodina.

Oscar de la Renta se do povědomí veřejnosti dostal již v 60. letech 20. století. Tehdy se stal dvorním návrhářem první dámy Jackie Kennedyové, která se díky svému šarmu a Oscarovým modelům stala uznávanou módní ikonou nejen pro americké ženy. Služeb tohoto talentovaného módního návrháře později využívaly všechny první dámy. „Mé dcery a já máme spoustu vzpomínek na setkání s ním. Navrhl pro nás naše oblíbené módní kousky, včetně Jenniných svatebních šatů. Vždycky si ho budeme pamatovat jako muže, který uměl podtrhnout ženský šarm,“ zavzpomínala ve svém prohlášení Laura Bushová, bývalá první dáma.

Miláček Hollywoodu

Jeho modely si oblíbily brzy i hollywoodské hvězdy, jež se v jeho róbách hrdě procházely po červeném koberci. Byl tak slavný a uznávaný, že se jeho jméno nesčetněkrát objevilo i v seriálu Sex ve městě. V jeho modelech našly zalíbení herečky Sarah Jessica Parker, Penélope Cruz, Anne Hathaway, Jennifer Lawrence, moderátorka Oprah Winfrey či Anna Wintour, šéfredaktorka americké mutace časopisu Vogue. Poslední jmenovaná doporučila jeho služby i Amal Alamuddin, novomanželce George Clooneyho.

7 věcí, na které muži myslí při sexu. Tohle mělo zůstat utajeno!

7 věcí, na které muži myslí při sexu. Tohle mělo zůstat utajeno!

Také vás vždycky zajímalo, jestli muž při milování zapojuje i jiný orgán, než ten, okolo kterého ...

Původně se chtěl stát malířem

Oscar de la Renta se narodil v roce 1932 v Dominikánské republice. Když mu bylo osmnáct, odjel do Španělska studovat výtvarné umění. Přivydělával si tvorbou ilustrací pro módní časopisy. Svou inspiraci hledal v obchodních domech. Brzy si však uvědomil, že to, co visí na stojanech, nesplňuje jeho představy o módě, a proto začal vymýšlet své vlastní návrhy. Už tenkrát se prý, naštěstí pro ženy po celém světě, rozhodl, že by se chtěl stát spíš módním návrhářem než akademickým malířem. V roce 1965 založil vlastní módní značku Oscar de la Renta.

Zemřel doma v rodinném kruhu

V roce 2006 byla de la Rentovi diagnostikována rakovina, které nakonec po dlouhém boji podlehl. Zemřel v kruhu rodinném ve svém domě v Connecticutu. Jeho firmu nadále povede jeho dcera Eliza Reed Bolenová s manželem Alexem. Doufejme, že se jim podaří navázat na jeho um. Koneckonců přesvědčte se sami v naší fotogalerii o tom, že tento muž byl mistr ve svém oboru.

Zdroj: zimbio.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
25. 11. 2014 patricia077 .. (reakcí: 0)
04. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
04. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
04. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 01. 2017 Horoskop Lev

Nepouštěj se do žádných obchodů ani se nesnaž uzavírat důležité smlouvy, pokud tě snad napadne vzít si úvěr od pochyb... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist