Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: Ryan Phillippe

Kocourek: Ryan Phillippe

Kocourek: Ryan Phillippe

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 08. 08. 2011

I po třicítce vypadá jako kluk s pověstí svůdníka. Přitom se stal hvězdou i otcem už před pětadvacítkou a své image sex symbolu už se aspoň ve filmech zbavil tím, že začal hrát i role, kde uplatnil víc než jen vzhled.

Díky své hezké tváři se dostal na konci 90. let do populární party mladých pohledných herců jako byla Sarah Michelle Gellar. S nimi se objevil v hororu Tajemství loňského léta nebo v moderní adaptaci Nebezpečných známostí. Díky vztahu se svou kolegyní Reese Witherspoon, kterou poznal, když se kvůli pití zadarmo vetřel na její oslavu 21. narozenin, a kterou si vzal o dva roky později, poté, co s ním otěhotněla, se z něj stala ještě populárnější celebrita. Ale život Ryana Phillippeho ukazuje, že nic netrvá věčně.

Sledované manželství dvou mladých hvězd skončilo po sedmi letech a dvou dětech a několika zprávách o nevěrách v roce 2007. Narozdíl od své ex, Ryan se od té doby znovu neusadil, i když letos v červenci přivítal další dceru, počatou v době krátkého románku s modelkou Alexis Knapp. Kromě ní chodil i se stále mladšími blond herečkami, Abbie Cornish a Amandou Seyfried.

Jeho kariéra se taky transformovala. I když nedosáhl do oscarových ani dolarových výšin své bývalé ženy, jako herec se stále dobře drží, jak dokazuje nový úspěšný thriller Obhájce. Phillippe sice svůj mladistvý vzhled neztratil, z filmů pro teenagery ale přišel do dospělejších filmů, většinou thrillerů a dramat. Účastnil se třeba satirické detektivky Gosford Park, nominované na 7 Oscarů, oscarového vítěze Crash, dramatu o xenofobii, a hlavní roli mu dal sám Clint Eastwood ve svém vynikajícím pohledu na americké zážitky z bitvy o Iwo Jimu Vlajky našich otců.


S myšlenkami na takovou kariéru kluk z Delaware začal v patnácti, kdy dostal v kadeřnictví kontakt na agenta. Nejdřív přišly nějaké modelingové zakázky ve Philadelphii, v sedmnácti se objevil v soap opeře One Life to Live. O vývoji své postavy vyrovnávající se se svou homosexuální orientací, prvního gay teenagera v takovém typu pořadu vůbec, měl ale jiné představy než producenti. Brzo se tedy odstěhoval do Los Angeles hledat své štěstí u filmu.

Za pět let z něj byl sex symbol, kluk „s tělem Davida a tváří od Botticelliho“. Do sedmi let z něj byl otec od rodiny, jemuž se při pečování o dceru a později i syna hodily zkušenosti s vyrůstáním s třemi sestrami i z pečovatelského centra, kde pracovala jeho matka. Image lamače srdcí opustil už na začátku nového tisíciletí, kdy se začal zajímat o menší nebo ambicióznější díla. Když natočil Vlajky našich otců, prohlásil, že to je „první film, u kterého jsem měl hned pocit, že díky němu na mě mé děti budou hrdé“.

Ironií osudu tenhle zatím vrchol jeho kariéry přišel zrovna v době, kdy se mu zhroutilo manželství. Jeho soukromé záležitosti od té doby pořád tak nějak zastiňují jeho práci. To, že Ryan Phillippe umí víc než dobře vypadat, už ale víme.

Další zajímavosti o Ryanu Phillippem:

Narodil se 10. září 1974 a jak prozrazuje jeho příjmení, má francouzské kořeny.

Rád sportuje. Na střední hrál basketbal a fotbal a získal černý pás v taekwondu. Na střední taky vyhrál titul kluka s nejhezčím úsměvem.

S kamarády kolegy (mj. Sethem Greenem) založil produkční společnost Lucid Films.

Měl šanci zahrát si Anakina Skywalkera v nových Hvězdných válkách. Než producentům došlo, že když je o sedm let starší než Natalie Portman, bude příliš starý i na roli rytíře Jedi, který královnu Amidalu poznal jako dítě.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
21. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
13. 08. 2011 doublefantasy Filípka (reakcí: 0)
09. 08. 2011 nathia Ryan (reakcí: 0)
09. 08. 2011 bolcari ryan (reakcí: 0)
09. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 2)
08. 08. 2011 Lydia001 Ryan (reakcí: 0)
08. 08. 2011 manislava kocourek (reakcí: 0)
08. 08. 2011 Grei dvojice (reakcí: 0)
08. 08. 2011 barymc hgdfsha (reakcí: 2)
08. 08. 2011 kralicek Kocourek (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Máš před sebou období velkých změn. Můžeš změnit práci, bydliště, ale dokonce i světadíl svého působení. Všechny změn... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist