Femina.cz » Magazín » Celebrity » Abbie Cornish: Zářivá hvězda ze země Oz

Abbie Cornish: Zářivá hvězda ze země Oz

Abbie Cornish: Zářivá hvězda ze země Oz

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 23. 03. 2011

Jako záložní kariéru má připravenou veterinu. Ale když ve filmu začnete představením tak odzbrojujícím, že vám za to hned dají národní filmovou cenu, nemá cenu plýtvat talentem někde jinde. I když Amerika ještě pořádně nepochopila, jaký talent k nim přijel.

Ten film, kde Abbie tak nezapomenutelně ukázala svůj talent, se jmenoval Somersault, na festivalu v Karlových Varech ho hráli pod názvem Salto do života a pokud jste ho neviděly tam, zkuste si ho sehnat někde na dvd. Citlivé, emotivní, poetické drama o dospívání z jediných australských chladných hor sice mohlo vyhrát rekordní počet národních filmových cen i díky tomu, že v roce 2004 zrovna nebylo moc konkurence. Ale Abbie v roli zranitelné Heidi, která touží po lásce tak moc a tak neobratně, že na potkání spí s každým (včetně mladého Sama Worthingtona), by zářila v jakékoliv době.

Ne že by to byl úplný začátek. Holka z farmy koketovala se show byznysem do třinácti, v roce 1999 už dostala cenu za první herecký job v televizním seriálu Wildside a do roku 2004 stihla ještě pár další televizních projektů a vedlejší role ve dvou filmech. Po Somersault výrazně posílila své mezinárodní pozici ještě jedním australským filmem, drogovou lov story Candy. Ta sice nebyla až tak zajímavá, ale hráli v ní už hvězdní Heath Ledger a Geoffrey Rush.

I jejich mladá kolegyně se pak přesunula za oceán a natočila tam po boku dalších hvězd filmy Dobrý ročník, Královna Alžběta: Zlatý věk a válečné drama Ve službách války. Na jeho place potkala Ryana Phillippea a potom, co se rozvedl s Reese Witherspoon, s ním začala oficiálně chodit. Až do loňského února, kdy jí podle drbů došla trpělivost s Ryanovými nevěrami.

U nás v kinech ji tenhle týden můžeme vidět v thrilleru Všemocný a příští týden v akci Sucker Punch. Ve všem ale hraje vedlejší role. Až na jednu výjimku – britsko-novozélandsko-australské koprodukce Bright Star. To byl sice film inspirovaný životem a poezií romantického básníka Johna Keatse. Ale protože ho natočila Jane Campion, celá historie Keatsova jediného milostného vzplanutí byla vyprávěná z pohledu Fanny Brawne, jeho lásky. A Abbie tuhle mimořádnou dívku a amatérskou módní návrhářku prožila s takovou silou, že i díky ní patří mezi nejlepší „biografie lásky“, současné i přesto, že se odehrává na začátku 19. století.

„Kdykoliv hraju, je to pro mě všechno. Studuji svou roli, naprosto se do ní ponořím a mezi klapkami žiju v tomhle pozastaveném čase. Je to opravdu úžasná zkušenost,“ říká 28letá sympatická Australanka.

Další fakta o Abbie Cornish:

Narodila se v srpnu 1982 jako druhé z pěti dětí. Její rodiče se rozešli, když jí bylo šestnáct, v tomhle věku taky odešla z domova a postavila se na vlastní nohy.

Vyrostla na farmě. Všechno lezení, šplhání, běhání, ježdění na koni, plavání v řece a stavění raftů jí konečně přišlo vhod při natáčení akce fantasy Sucker Punch, kde hraje jednu ze dívčí squadry, co se snaží utéct z blázince. Možná se jí k téhle roli hodila i zkušenost z katolické školy, kam chodila.

Je vegetariánka. Ráda maluje a taky miluje hudbu a občas si zarapuje s australskou hip-hopovou formací Blades, kde hraje její bývalý přítel.
Miluje cestování. V sedmnácti vyrazila na půl roku po Americe a Západní Evropě. „Bylo to jedno z nejlepších období mého života, být sama se sebou.“ Osmnáctiny strávila sama na hoře v Itálii.

Nedostala roli ve Velkém Gatsbym, zato ale mohla natáčet pod režijním vedením Madonny romantické drama W. E. o vztahu anglického krále Edwarda VIII. a Wallis Simpson. Teď se učí španělsky kvůli roli mladé Texasanky, která převádí imigranty z Mexika.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
30. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 09. 2011 helenadon krása (reakcí: 0)
22. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
24. 03. 2011 Reesie Abbie (reakcí: 0)
24. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 03. 2011 kocicanda nevím (reakcí: 1)
23. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
23. 03. 2011 stepanecka Mě se teda... (reakcí: 0)
23. 03. 2011 weronika9 přítel (reakcí: 0)
23. 03. 2011 bystinkaa * (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist