Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Benedict Cumberbatch

Kocour: Benedict Cumberbatch

Kocour: Benedict Cumberbatch

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 31. 01. 2012

Z herce s nezapamatovatelným jménem se (nejen) díky Sherlockovi stal žádanou hvězdou a módní ikonou, kterou po světě pronásledují oddané fanynky, co souhlasí s názorem, že chytrost je teď sexy.

Od ukončení londýnské herecké školy skoro nepřestal pracovat. Než si ale díky televizi vysloužil reputaci jako herec skvělý pro role divných, výjimečně inteligentních mužů (jako Stephen Hawking nebo Vincent van Gogh), filmoví fanoušci ho znali, pokud vůbec, spíš jako ten zjev, co přesvědčivě hraje slizké zbabělce, jako manžela starší sestry Boleynové, jíž se zřekne pro Královu přízeň, nebo samolibého podnikatele, jehož zločin zničí život hrdinů Pokání.

Tvůrci nové verze případů Sherlocka Holmese, kteří věřili, že slavný detektiv může fungovat i v 21. století, ale právě v Pokání dokázali poznat, že našli toho pravého. A představení v roli brilantního asociála Cumberbatchovi od léta 2010 změnilo kariéru i život. Na veřejnosti doma v Anglii vzbuzuje rozruch a jeho fanynky se nejen naučili vyslovovat („Kambrbač“) a hláskovat jeho nezvyklé jméno, ale pod hrdým názvem Cumberbitches ho dokonce pronásledují, kde můžou.Tyhle ženy nemají problém popsat, co je na jeho nekonvečním vzhledu krásného, jak má pronikavé oči, výrazné lícní kosti, elegantní držení těla a jak z něj vyzařuje inteligence. Popularita Cumberbatche i jeho Sherlocka je důkazem, že přesně jak říká Holmesova femme fatale v prvním díle nové, v Anglii právě odvysílané série: Chytrost je teď sexy. Další na Benedictovi oceňují jeho smysl pro humor a jeho vybraný módní styl, k němuž mu dopomohl kolega ze Sherlocka Martin Freeman. „Najednou mi došlo, že oblékání je jedna z radostí života“.

Jako jednu z radostí života vidí i rodinu. Děti miloval prý vždycky, pomáhá jim v různých charitativních projektech a za asi největší zklamání svého jinak úspěšného života považuje fakt, že z něj v 35 letech pořád není otec.Možná chci tolik děti proto, že jsem jedináček. Ale uvědomil jsem si, že na děti musíte být se správnou osobou na tom správném místě,“ rozmýšlí. A to Cumberbatch, po loňském rozchodu s dlouholetou přítelkyní, herečkou Olivií Poulet, s níž chodil od univerzity, zatím není.On sám pochází z herecké rodiny. Jeho rodiče, Wanda Ventham a Timothy Carlton (umělecké jméno namísto rodného Cumberbatch), se rozhodli dopřát svému jedinému synovi pořádné vzdělání, aby třeba objevil jinou náplň života, než je hraní. Benedict se na prestižní chlapecké střední škole Harrow učil dobře, ačkoliv neocenil, že na ni nechodí žádné dívky. Věnoval se mnoha aktivitám, sportu, malování, herectví mezi nimi bylo taky. Na univerzitu v Manchesteru už šel studovat drama, své zaměření podpořil i jednoročním kurzem na Londýnské akademii hudebních a dramatických umění. Když skončil, už měl vlastního agenta a práci v divadle.

Dnes platí za velký talent, jeden z těch, co se na každou roli důkladně připravují a rádi se ponořují do studia různých historických a kulturních detailů, které se k jeho postavě vážou. Pro Sherlocka se tak naučil třeba hrát na housle, před natáčením aktuálního špionážního thrilleru Jeden musí z kola ven zase poprvé sám vyjel na dovolenou. Do Maroka, protože jeho postava, britský tajný agent, měla za sebou službu právě v Severní Africe.

Za tento film je  Benedict momentálně nominovaný za britskou cenu BAFTA, za výkon v dvojroli Frankensteina a jeho monstra v hitu londýnského Národního divadla zase zrovna sklízí divadelní ceny, za sebou má spolupráci se Spielbergem na velkolepém dojáku Válečný kůň a za chvíli ho čeká práce pro Petera Jacksona na Hobitovi a role zlosyna v novém Star Treku. Nemluvě o tom, že druhá série Sherlocka, která se snad na jaře opět promítne i v České televizi, vzrušila diváky ještě víc než ta první. Své jméno sice sám Cumberbatch popisuje jako „prd ve vaně“, ale už přesvědčil, že máme proč si ho zapamatovat.

Další zajímavosti o Benedictu Cumberbatchovi:

Během natáčení minisérie Až na konec světa v roce 2004 ho spolu s dvěma kolegy a autem na několik nočních hodin unesli v Jižní Africe. Z hrůzného zážitku, kdy se bál o život, se pak vzpamatovával sérií dalších adrenalinových zážitků, tentokrát sportovních.

Po střední škole na rok vyjel do Tibetu, kde učil v klášteře angličtinu.

Narodil se 19. července 1976 v Londýně, jako Benedict Timothy Carlton Cumberbatch.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
07. 05. 2014 Petra Nový web o Benedictu Cumberbatchovi (reakcí: 0)
27. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 06. 2012 hrdá cumberbitch cumberbatch (reakcí: 0)
31. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
28. 02. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 02. 2012 tercah výborný článek :) (reakcí: 0)
18. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
17. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 02. 2012 Werushka7 :-) (reakcí: 0)
01. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
01. 02. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)
31. 01. 2012 Mlny17 .. (reakcí: 0)
31. 01. 2012 Daniela76 Benedict Cumberbatch (reakcí: 3)
31. 01. 2012 kl hezky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist