Femina.cz » Magazín » Bydlení » Adventní čas se blíží. Jaké jsou trendy ve výzdobě?

Adventní čas se blíží. Jaké jsou trendy ve výzdobě?

Adventní čas se blíží. Jaké jsou trendy ve výzdobě?

Magazín: Bydlení | autor: Dorotka G. | vydáno 21. 11. 2013

Ať už se nám to líbí nebo ne, příští týden zapálíme první svíčku na adventním věnci. Symbolizuje pouhé čtyři neděle do Vánoc a tak je možná nejvyšší čas se na to připravit. Zjistili jsme pro vás, jaké věnce a výzdoba letos frčí.

Nevíme, jak to máte vy, ale u nás v redakci už Vánocemi doslova žijeme. Začínáme si vyměňovat recepty na to nej cukroví, nakupujeme nové kuchařky, hledáme nové a neotřelé recepty. Některé z nás už mají sem tam nějaký dárek koupený a některé už mají nakoupeno i zabaleno. Řešíme, kolik ještě musíme umýt oken, abychom si adventní čas mohly užít bez stresu a naplno, protože advent prostě milujeme. 

"Advent rozhodně nehodlám trávit úklidem a splašeným běháním po obchodech hobnou za dárky," tvrdí redaktorka Petra. "Advent je pro mě čas, kdy si vyzdobíme dům, a začneme si užívat vánoční náladu. Chodíme na vánoční trhy, na procházky, na jarmarky, dopřáváme si svařák, chystáme se projít s dětmi Ježíškovu cestu i si zajet do Vánočního domu pro nějakou novou inspiraci. A jaké u nás vedou barvy? Rozhodně červená, zelená a zlatá."

"U nás je advent odjakživa spíše časem stresu a nervů." krčí rameny redaktorka Julie. "Uklízí se jako o život, honí se dárky, pečou se hromady cukroví, které pak nikdo nejí. Jediné, co na svátcích miluju, je vánoční výzdoba. S tou si fakt vyhraju a ladím jí letos do šedé, bílé a červené. Ale nedám dopustit ani na modrou a stříbrnou."

A k Julii se přidáváme i my, protože letošní trendy ve zdobení se řídí diktátem střídmých až možná pro někoho nudných barev. Prim hraje šedá a bílá v kombinaci s červenou. Kombinace barev má symbolizovat zimní krajinu poprášenou sněhem a k tomu tradiční červená jako symbol lásky, kterou bychom měli minimálně o Vánocích rozdávat všude kolem nás. 

Velkou oblibu získává, a designéři se jí překvapivě nebrání, také kombinace zelené a oranžové, potažmo karamelové barvy. Chybu neuděláte ani s klasikou v podobě zelené, červené a zlaté. Trošku mimo už je modrá se stříbrnou, ale naopak bílá v kombinaci s černou se dostávají do popředí. (Pro nás je teda černá barva na Vánoce absolutně nepřijatelná, ať si designéři říkají, co chtějí.)

Adventní věnce by měly být především nápadité. Vyzkoušejte si je pro letošek vyrobit sami. Rozhodně se nemusíte bát. Vystačíte si s tavnou pistolí, pěnovým korpusem a dobrými nápady. Tradičně můžete korpus obalit chvojím a dozdobit svíčkami a mašličkami. Ale to už je trošku nuda, nebo ne? Co takhle zajít do lesa, porozhlédnout se, co vám příroda nabízí a vytvořit si věnec plný šišek, obalů bukvic nebo ořechů? Na stole se pak bude nádherně vyjímat. 

Koneckonců, nechejte se inspirovat v naší bohaté fotogaleri vlevo. A nezapomeňte nám napsat, jakým barvám dáváte přednost vy a jak vypadá váš adventní věnec.

Foto: profimedia.cz, homedit.com,stylusa.com

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
09. 01. 2014 RitaTerezka - (reakcí: 0)
13. 12. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
02. 12. 2013 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
22. 11. 2013 pavlinka insp. (reakcí: 0)
22. 11. 2013 glady ... (reakcí: 0)
22. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 11. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

24. 02. 2017 Horoskop Rak

Ve svém okolí objevíš místo, o kterém jsi dosud neměla ani tušení. Najdeš tam nejen spřízněnou duši, ale také novou p... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist