Lunární kalendář od 26. května do 1. června 2021: Maluj, uklízej a miluj

Vykroč se Štírem za milostným dobrodružstvím. Se Střelcem se zaměř na práci celého těla, zdravě se hýbej a miluj život. Kozoroh dodává sílu a energii zvládnout náročné plány i úkoly. Vodnář pomáhá zbavit se zbytečností, s láskou udělat pořádek v domě i mysli. Jaké energie nás budou provázet v následujících dnech, ti právě teď prozradí náš lunární kalendář.

lunarni-kalendar-3-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

26. 5. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Přicházející úplněk dokáže divy v dobrém i v méně dobrém. Jestli jsi dlouhodobě ve stresu, nedaří se ti ukončit spory či neshody v rodině či v práci, je dobré dovolit si na chvíli nic neřešit. Síla úplňku může totiž vyvolat napětí i zbytečné strachy, které jsou uloženy hluboko v naší duši. Pokud tě přepadne nečekaná úzkost či obavy z budoucnosti, zastav se na chvíli, zhluboka dýchej a nedávej sílu negativním emocím. Nerozčiluj se, vyhýbej se stresu, uvolni tělo a rozjímej v tichu nad životem. Někdy pro samé starosti a spěch nepřichází řešení, v tuto chvíle vše odlož stranou, zajdi do přírody a pozoruj zázraky, které se tam dějí, vůně, barvy, klid a ticho ti pomohou k naladění se na svou duši. Odpověď na tvé otázky může přijít okamžitě nebo také v noci, až budeš zcela uvolněná. Jasnovidný sen či vzkaz zapiš do deníčku, protože ráno si již většinou nic nevybavíme nebo jen malé útržky.

V čem ti půjde luna naproti? Plánuj, rozjímej a bav se. Magická luna vše umocní a znásobí dobré pocity. Dopřej svobodu svým blízkým, zapomeň na snahu mít všechno a všechny pod kontrolou a pamatuj, že nám nikdo nepatří. Odlehči tělu, stravuj se jednoduše, lehce, zkus vynechat maso, cukr a tučné potraviny. Čaj nebo šťáva z čerstvých bylin podpoří správnou činnost orgánů, stejně jako koupel v bylinkách. Sedací koupel je úžasná na potíže s ženskými problémy.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Strach, hádky, výčitky. To vše nechej stranou a staň se bohyní – vědomou ženou, která má osud pevně ve svých rukou. Nezapomínej, nemůžeš se každému zavděčit, s láskou se nauč říkat NE, pokud víš, že jdeš sama proti sobě.

Co ještě můžeš?

– držet půst, milovat život, sebe, rozjímat nad životem, zapisovat své sny, radovat se ze života, nezdravě k sobě nepoutat děti, partnera či přátele
– vyživovat pokožku, aplikovat kvalitní krémy, oleje, pečovat o tělo i duši

27. – 28. 5. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Se Střelcem s láskou pečuj o celé tělo, pokud jsi pracovně vytížená a večer již nemáš sílu cokoliv udělat, svěř se do rukou odborníků a využij čas jen pro sebe. Nezapomínej na odpočinek, který je pro tebe velmi důležitý.

V čem ti půjde luna naproti? Nemusíš se bát mírně zariskovat, zejména ve vzdělávání ti půjde luna naproti. Nové duchovní nauky mohou tvůj život příjemně zpestřit a obohatit o nové vědomosti. Přednášky, semináře, besedy – stačí si jen vybrat a vyrazit nebo sledovat online.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pohlídej si slova a slovíčka, dříve, než něco vypustíš z pusy, počítej do dvaceti. Dotknout se nechtěně citlivého místa je velmi bolestivé bez ohledu, jestli jsou to tví nejbližší nebo kolegové v práci. Humor, zábava a smích odlehčí jakoukoliv náročnější debatu.

Co ještě můžeš?

– zajít na masáž, pedikúru, manikúru, kosmetiku
– přikládat léčivé obklady na bolavá místa nebo jemně masírovat
– dovolit si, mít „střelené“ nápady, vrátit se do dětství a hodně se smát
– plavat, saunovat
– vytrhat chloupky, upravit nehty, zastřihnout konečky vlasů, aplikovat čisticí kúry a masky
– udělat víkendové plány

29. – 30. 5. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Pečuj nejen o tělo, ale také o duši, udržovat se v dobré psychické kondici je nutnost. Můžeš využít sílu vody, čistit tělo, domácnost a zbavit hlavu přebytečného balastu.

V čem ti půjde luna naproti? Ráno po probuzení se pomaloučku protáhni, jemně otáčej hlavou doprava a doleva. Vnímej každý pohyb, který musí být opravdu co nejpomalejší, sleduj práci těla, uvolni tělo i mysl. Na závěr jemně procvič páteř, klouby, vazy a buď v dobrém rozpoložení.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pohlídej si termíny splatnosti faktur, stejně jako důležité schůzky či porady. Dokonči rozdělanou práci, pustit se můžeš i do velkého úklidu, vše ti půjde od ruky.

Co ještě můžeš?

– věnovat se rodině, nejbližším
– plavat, saunovat, aplikovat čisticí masky a kúry, zastřihnout nehty, depilovat
– na bolavé klouby přikládat léčivé obklady nebo jemně masírovat bylinkovým mazáním

31. 5. – 1. 6. – Vodnář


Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Větrej, dýchej, rozjímej nad životem. Uklízej skříně, zbavuj se přebytečných věcí a oblečení, které delší dobu nenosíš. Uvolníš tak starou energii, kterou rozproudí zcela nová, čistá a svěží.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Napětí, neklid, nervozita, to vše je pouze dočasné, nepodléhej emocím a pak prožiješ krásné chvíle.

Co ještě můžeš?

– malovat, lakovat, natírat, uklízet, větrat nejen doma, ale také ve sklepě, na půdě, ve skleníku či zahradním domku
– slavit s dětmi jejich svátek, udělat radost sobě i ostatním

foto-zdroj: shutterstock.com

26.5.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist