Krásky z Miss ČR obléknou hedvábné róby

I letos budou půvab a styl soutěžících o titul Miss ČR korunovat originální šaty. Partnerem akce je už druhým rokem renomovaný francouzsko-český módní dům Taiza, který přizval k exkluzivní spolupráci respektovanou módní návrhářku Hanu Havelkovou, která tentokrát zasedne i v porotě.

Oděvní designérka, která proslula právě svými dokonalými večerními šaty, vytvoří pro dívky celkem  36 nových společenských modelů.

První z nich, série krátkých hedvábných šatů s kontrastními detaily, se představí už během březnové Školy miss, posledním společným soustředěním dívek, pořádaném saharské oáze Tozeur v Tunisu. Druhou řadu oblečení budou tvořit elegantní modely ze splývavých materiálů. Všechny šaty, včetně těch nejslavnostnějších, určené pro velké finále, však drží zatím Taiza i Hana Havelková přísně pod pokličkou: při zkoušení rozešitých šatů na jednotlivých dívkách zatahují oděvní modelářky z Taiza závěsy, kolorované návrhy má Havelková dokonce v trezoru. „Šaty musí mít jednotný styl, ale zároveň musí podtrhnout osobitou krásu každé dívky,“ říká Hana Havelková, která navrhování pro Miss považuje za zapeklitý úkol.  „Modely musí být na první pohled odlišné, ale celkovým pojetím vzájemně srovnatelné: podstatné je, aby měla každá z dívek stejnou pozici na startovní čáře“.

Spojení značky Taiza s Hanou Havelkovou považují obě strany za přínos: „Mezi návrháři vždy hledáme výraznou osobnost a tvůrčí originalitu“, říká zástupkyně firmy Taiza Petra Jiránková, která na spolupráci oceňuje i profesionalitu a vzájemný respekt. „Hana Havelková má  pro ženské tělo mimořádný cit a snaží se na něm podtrhnout vždy to nejhezčí – není divu, že jsou její večerní šaty tak proslavené,“ dodává Jiránková. „Stejně jako dívky soutěžící o titul Miss, i my teď děláme  všechno proto, abychom se na finálovém večeru ukázali v tom nejlepším světle.“ „Značka Taiza má v módní branži velmi dobrý zvuk,“ doplňuje Havelková, „představuje záruku osobního, vstřícného přístupu i to, že modely vytvoří v perfektní kvalitě a včas.“

Inspirací k finálovým modelům byl pro návrhářku dokonalý tvar kruhu: kulaté jsou  oční zřítelnice, nebeská tělesa  i zaoblení nejpůvabnějších ženských křivek. Oděvní designérka  musela vzít v úvahu i specifika přímého televizního přenosu, kdy kamera zabírá dívky většinou od pasu nahoru: kromě dokonalé siluety se proto zaměřila i na zdobné detaily v oblasti krku, rukávů a dekoltu. „Oblečení pro nejkrásnější ženy má být co nejoslnivější, ale zároveň nesmí přebít jejich přirozený půvab – ideálem je nejvyšší možný luxus, který by krásu svých nositelek ještě víc rozsvítil, “ tajuplně naznačila Havelková. Materiály nechala Taiza dovézt exkluzivně od švýcarské firmy, dodávající své zboží světovým módním domům jako je Valentino, Dior  nebo Chanel. Cena špičkových látek s rafinovaným, plasticky vystupujícím dekorem se pohybuje okolo 5000 korun za metr.

Velké finále soutěže Miss, kde se velké večerní róby poprvé představí veřejnosti, proběhne už 8. dubna v brněnském Bobycentru, přímý přenos vysílá od 20.00 televize Nova.

23.3.2006 12:05| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist