Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Že se po sedmi letech vztahu objevuje partnerská krize, to dřív patřilo k nepsaným pravidlům. S dobou se všechno mění. Páry současnosti stojí před velkou zkouškou mnohem dřív! Kdy i vy můžete očekávat krizi? Stačí se zamyslet, jak dlouho jste spolu!

V každém partnerství se dřív nebo později protrhnou mračna nedorozumění. Údajně existují jakési mezníky, období, kdy partneři mají problémy s komunikací a vůbec vším, co vztah obnáší. Dlouho se tvrdilo, že vůbec nejhorší je sedmý rok od seznámení. To teď neplatí. Z nové britské studie společnosti Warner Brother jasně vyplývá, že vztahové krize přicházejí již za tři roky.

Mizí romantika, začínají hádky

Vědci vyzpovídali na 2000 respondentů žijících ve dlouhodobém vztahu. Při analýze odpovědí vyšlo najevo, že celých 68 procent oslovených se po třech letech začíná se svým protějškem daleko víc hádat a konfrontovat. Také se vytrácí počáteční vášeň a zamilovanost. Vysvětlení je jednoduché.

Z drobných neshod, nad kterými se dalo na začátku vztahu mávnout rukou, se rázem stávají nepřekonatelné překážky. Poté přichází sundání růžových brýlí a nastává tvrdá, partnerská realita, která s romantikou a vášnivým sexem nemá vůbec nic společného. Máte s tím zkušenosti? Pak jistě víte, že hádky o pomerančový džus nebo noviny na sebe nenechají dlouho čekat. A co teprve o orgasmus?

článek

Z ložnic se ztrácí sex 

Průzkum dál ukázal, že jedinci, kteří spolu sdílejí stejnou domácnost necelé tři roky, se hádají v průměru jednu hodinu týdně. Ovšem ti, kteří spolu žijí tři a více let, handrkují se průměrně dvě a půl hodiny týdně! A tato krize se projevuje pochopitelně i v intimní oblasti. Výzkumníci dokonce byli více konkrétní. 1095 dní vztahu. To je přesně ta hranice, kdy se partneři začnou milovat o třetinu méně než dřív.

Od maličkostí k rozchodu 

Hlavně je to o tom, že nemáte čas ani energii vyjednávat, když se něco pokazí,“ myslí si čtyřiatřicetiletá Alžběta, podle které je v dnešní době hrozně jednoduché říct druhému, ať si sbalí věci a odejde. „Pak toho člověk lituje, ale je jasné, že dva si málokdy sednou k jednomu stolu, protože jsou nuceni upřednostnit pracovní a existenční problémy, a možná proto to celé vzniká,“ dodává Alžběta.

Každé fungující partnerství je zázrak

Delší pracovní doba spojená s finančními obavami o budoucnost si jasně vybírá daň na dnešních moderních vztazích,“ nechává se slyšet autor studie, britský psycholog James Judi, který vyjmenovává nejčastější příčiny rozchodu po třech letech vztahu. Je to přibývání na váze, finanční tíseň, příliš dlouhá pracovní doba, nadměrné pití alkoholu a špatné vycházení s příbuznými svojí polovičky. Člověk aby na ty „moderní vztahy“ dostával nějakou příručku…

A co vy? Taky si myslíte, že je to v dnešní době složitější než dřív? Nebo snad zastáváte názor, že lidé si partnerské vztahy jen složité dělají?

Foto: profimedia.cz

21.8.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist