Femina.cz » Magazín » Móda » Co o vás prozradí odstíny: Do jaké barvy se nejraději oblékáte?

Co o vás prozradí odstíny: Do jaké barvy se nejraději oblékáte?

Co o vás prozradí odstíny: Do jaké barvy se nejraději oblékáte?

Magazín: Móda | autor: Helena Stejskalová | vydáno 15. 05. 2014

Každá z žen má svoji oblíbenou barvu či barvy. Do nich se ráda zahaluje a cítí se v nich pohodlně, dobře a spokojeně. Co o nás ale říkají barvy, které si denně na sebe oblékáme? Už náš výběr oblečení o nás prozradí mnohem více, než bychom samy chtěly.

Spojte test s módou dohromady

O tom, jaké jsme, nám může leccos prozradit Lüscherův test založený na preferencích nebo naopak odmítnutí určitých barev. Vychází z toho, že výběr barev i jejich odmítání závisí nejenom na konkrétní situaci, ale také na naší osobnosti. Klient dostane při testu několik karet s různými barvami a ty jednoduše roztřídí podle toho, které jsou jeho nejoblíbenější, nebo naopak nejméně oblíbené. Používají se přitom základní barvy jako žlutá, červená, zelená, modrá, fialová, hnědá, šedá a černá. Na základě pořadí a preferencí vámi seřazených barev vzniká překvapivě barevné mozaika vaší osobnosti. Zkuste si tedy zahrát na psychology a ujasnit si pestrou paletu své osobnosti. Výčet vlastností náležející jednotlivým barvám jsme ještě doplnili jejich symbolikou v módě. Takže dejte si pozor, do čeho se oblečete a jakou barvou zítra zapůsobíte na kolegy v kanceláři.

Žlutá značí uvolněnou, spontánní osobnost, která se umí odprostit od konfliktů a zaměřuje se na budoucnost. Milovnice žlutého oblečení září jako sluníčka. Jsou veselé, nápadité, kreativní, mají rády dobrodružství, exotiku, šíří kolem sebe vzrušení. Nikdo se s nimi nenudí, mívají smysl pro humor. A navíc prý mívají dobré nápady i v podnikání a také schopnost shromažďovat žluťoučké penízky. Někdy ale na sebe strhávají příliš mnoho pozornosti a překypují sebevědomím.

Červená je charakteristická pro vitální ženu, která je impulzivní. Snaží se vždy prosadit a zvítězit, prorazit se svým názorem, který považuje za správný. Je rázná, miluje plnohodnotný život. Optimistka, která nesnáší rutinu a nudu. Má silnou povahu a osobnost, je vášnivá. Druhou stranou mince ale může být i agresivita. Červené oblečení probouzí životní energii

Zelená znamená osobnost, která ráda vyjadřuje odpor, je vytrvalá, houževnatá, hned tak nějaká překážka ji neskolí. Umí stát pevnýma nohama na zemi. Odolává změnám a někdy má potřebu udělat na ostatní dojem. Nositelka zeleného oblečení bývá klidná, tichá. Rodinný typ, na který je spolehnutí doma i v práci. Nezvyklých situací se ale bojí, změny nemá příliš ráda, a proto si s ní moc vzrušení zrovna neužijete. 

Má víc milenek a po mně chce jen sex. Přesto ho nedokážu opustit

Má víc milenek a po mně chce jen sex. Přesto ho nedokážu opustit

Ještě není jeden průšvih úplně za námi a my už vcházíme vstříc tomu dalšímu. Tak nějak by se dal ...

Modrá směřuje ke klidu. Přináší empatii, vyrovnanost v emocionální oblasti a také harmonii sálající z vnitřku člověka. Často ji volí hospodyňky, ženy pečující, které se snaží věnovat partnerovi patřičnou pozornost. Hledají vyvážený poměr mezi svojí rodinou, svými blízkými a samy sebou. A nalézat tento vyvážený poměr se jim většinou také daří. 

Fialová je obvyklá pro citlivé ženy, které mohou věřit i v nadpřirozené schopnosti. Na druhou stranu může znamenat i určitou nevyzrálost v oblasti emocí a labilitu. Fialovou barvu nosí ženy, jež mohou žárlit a někdy jsou i hysterické, když situace nevyjde podle jejich představ. Bývají ale výbornými a velmi citlivými milenkami, které pro své milence udělají cokoli a jsou jim oddané.

Hnědá směřuje ke smyslné osobě s velkou potřebou jistot. Tyto ženy potřebují zakořenit, nemají rády konfliktní situace. Chtějí stabilitu a samy ji dovedou kolem sebe úspěšně vytvářet. Po chvíli máte pocit, že se s nimi dlouho znáte. Poskytují druhým oporu, plní často funkci jakési vrby, která pomáhá v problémech.

Šedá přináší odcizení, nechuť se zapojovat do činnosti, nedostatek vnitřního nasazení, touhy něco dokázat. Neutralita průměrnosti. Nic nezkazí, ale také se pro nic nenadchne. Šedá myš je ale spolehlivá, věrná, precizní puntičkářka, takový věčný dříč. Ovšem nové nápady a invenci byste od ní čekali marně.

Černá ukazuje na protest, negaci. Někdy je spojená s ukvapeným jednáním, touhou zmizet, nebýt viděn a nevyčnívat. Na druhou stranu signalizuje tajemství a smyslnost. Vypovídá o určité introvertnosti své nositelky. Představuje komplikovanou duši s hlubokým vnitřním životem. Navíc zeštíhluje. Ženy v černé obvykle nemění své názory, trvají na svém. 

A co vy? Trefila se charakteristika nebo naopak střelila úplně vedle?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
07. 08. 2014 Vivi Já taky....No.1 černá ;) (reakcí: 0)
26. 05. 2014 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
17. 05. 2014 pepina . (reakcí: 0)
16. 05. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
16. 05. 2014 lucik21 ... (reakcí: 1)
15. 05. 2014 bystinkaa :-) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zbytečně se nestresuj, díky tomu ti totiž uniká příznivé řešení, které máš již na dosah. Čím víc se budeš zmítat v ne... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist