Femina.cz » Magazín » Celebrity » Celebrity a drogy: Ze závisláka milionářem?

Celebrity a drogy: Ze závisláka milionářem?

Celebrity a drogy: Ze závisláka milionářem?

Magazín: Celebrity | autor: investicniweb.cz | vydáno 31. 03. 2011

Závislost na alkoholu nebo drogách většinou vede rovnou k branám detoxikačního ústavu. Abyste však z léčebny vyšli jako milionáři, museli byste být buďto miláček štěstěny a nebo celebrita. Které pak že hvězdy v posledních letech dokázaly znovu nakopnout svoji "vyléčenou káru"?

1. Robert Downey Jr.
V roce 1987 hrál kokainistu v Less Than Zero. Málokdo věděl, že má sám problém s drogami. V 90. letech byl trestán za držení drog a podstoupil řadu léčení. O jeho problémech se dozvěděl celý svět.
Od roku 2001 se snaží zůstat čistý a pokračovat v kariéře. Musel často pracovat za podmínek, na které nebyl zvyklý, například v roce 2003 dostal za film Gothika 40 % honoráře až po dokončení filmu.
Podařilo se mu však vrátit na výsluní, v roce 2008 byl nominován na Oscara za Tropic Thunder a zazářil v roli Sherlocka Holmese (který mimochodem v několika povídkách A. C. Doyla kvůli své přílišné inteligenci a nedostatku sociální "potravy" plní své žíly injekčními stříkačkami s hodně "podezřelým" obsahem).

2. Drew Barrymore
V sedmi letech zahájila slavnou kariéru ve filmu E.T. Její kariéra strmě stoupala, ale přinášela i zápory - kouřit například začala v devíti.
Ve třinácti z ní pak byla "mladá troska" - kouřila marihuanu, pila alkohol a kokain znala zleva i zprava.
Ve čtrnácti za sebou měla dva začátky léčení, druhá léčba byla naštěstí úspěšná. Po několika menších filmech, díky nimž získala znovu důvěru Hollywoodu, se dostala k významnějším rolím.
Na konci 90. let již patřila k hvězdám romantických komedií, definitivní superstar se stala po roli v "Charlie’s Angels".

3. Eric Clapton
Jeden z nejuznávanějších kytaristů na světě byl kvůli drogám několikrát na sklonku kariéry i života jako takového.
Na konci 70. let byl závislý na heroinu, a ačkoli se vyléčil, pouze vytloukl klín klínem - propadl alkoholu.
V roce 1982 se začal léčit, v roce 1985 se vrátil s albem Behind the Sun. Na začátku 90. let pak "zboural" hitparády se skladbou Tears in Heaven a později s albem Unplugged ze slavné série MTV.

4. Gary Oldman
V roce 1986 tento britský herec prorazil v roli basáka Sex Pistols Sida Viciouse ve filmu Sid and Nancy. Na začátku 90. let exceloval v roláích Draculy a Harveyho Oswalda, pravděpodobného vraha J. F. Kennedyho.
Jeho problémy s alkoholem v té době byly veřejným tajemstvím. V roce 1993 naštěstí pro sebe i světový film nastoupil léčbu a s alkoholem se časem vypořádal.
Od té doby se objevil ve filmech, které patří k nevýdělečnějším v historii (série o Harrym Potterovi a Batman: The Dark Knight).

5. Steven Tyler
...a Joe Perry, chtělo by se říci. "Drogová dvojčata" z kapely Aerosmith patřily v 70. letech k nejpopulárnějším postavám americké rockové scény. Fanoušci dodnes na koncertech vyžadují hity jako Dream On nebo Sweet Emotion.
Majitel výstavního chrapláku a druhých největších rtů po Micku Jaggerovi se ve stejné době bohužel stal legendou i díky množství drog, které jeho subtilní tělo dokázalo vstřebat. V polovině 80. let ten problém už nešlo ignorovat. Zbytek kapely ho přiměl k léčbě z těžké závislosti.
Aerosmith se vrátili v roce 1987 s albem Permanent Vacation, jehož se prodalo 5 milionů kopií - slušný výkon. V roce 1989 následovalo 7milionové Pump. Další hity jako Cryin, Crazy nebo Living on the Edge jsou dodnes mezi nejhranějšími skladbami 90. let.

6. David Bowie
V 70. letech vyprodukoval tento multižánrový umělec několik legendárních desek, například The Rise and Fall of Ziggy Stardust (1972 a Spiders from Mars. V roce 1975 slavil úspěch ve Spojených státech se singlem Fame, který nenapsal s nikým menším než Johnem Lennonem.
Ve stejné době ovšem kokain začal ohrožovat nejen jeho sociální "kondici" ,ale samotný život.
V 80. letech se Bowiemu podařilo s drogami skoncovat a zahájit novou dekádu singlem Ashes to Ashes, jímž se vrátil na první místo britské hitparády. Následovala spolupráce s kapelou Queen (Under Pressure). Album Let’s Dance pak znamenalo definitivní návrat na výsluní.

7. Samuel L. Jackson
Nemá smysl vyjmenovávat filmy, ve kterých tento americký herec zaujal diváky.
Možná by však počty byly "pohodlnější", nebýt včasného zásahu jeho rodiny, která jej donutila k léčbě ze závislosti na kokainu a heroinu. Ta ho několikrát téměř stála život.
Po léčbě se vrátil shodou okolností rolí muže závislého na cracku ve filmu Jungle Fever. Od té doby se jeho kariéra vrátila do hvězdných výšin. Pulp Fiction (nominace na Oscara), Die Hard with a Vengeance nebo kultovní Snakes on a Plane z roku 2006 - jen krátká ukázka toho, co kvůli drogám vůbec nemuselo být.

8. Eminem
Marshall Mathers, rapper známý jako Eminem, dosáhl nečekaného úspěchu se svým druhým albem The Marshall Mathers LP (2000), jehož se jen za první týden prodaly skoro dva miliony kopií.
V roce 2005 se však jeho závratná kariéra zasekla - Eminem skoro na dva roky prakticky zmizel ze scény. Začal se totiž léčit ze závislosti na Ambienu.
V roce 2009 znovu nastartoval kariéru 5milionovým prodejem alba Relapse. Loni následovala výstižně nazvaná deska Recovery. Ve Spojených státech je stále považován za "Pana Rappera" mezi "bílými".

Podívejte se i na :


9. Ray Charles
Během kariéry, která trvala skoro 60 let, dokázal bluesový pianista a zpěvák chrlit hit za hitem. Jen zasvěcení však věděli o jeho závislosti na heroinu, která začala už v 16 letech.
V roce 1964 byl zatčen za držení drog a vězení unikl jen díky 5leté léčbě.
Když překonal tento problém, stal se symbolem amerického blues. Jeho Georgia on My Mind se stala v roce 1979 hymnou státu Georgia a America The Beautiful se hrála při řadě nejvýznamnějších událostí, například na Super Bowlu. Hrál při inauguraci prezidentů Ronalda Reagana a Billa Clintona.

10. Michael Douglas
A nakonec nejslavnější filmový makléř Gordon Gekko. V 60. a 70. letech byl Michael Douglas známý především jako syn slavného otce Kirka.
Z jeho stínu částečně vystoupil v polovině 70. let, kdy produkoval úspěšný Formanův film One Flew Over the Cuckoo’s Nest.
V 80. letech se stal i uznávaným hercem, za Gekka získal Oscara, zaskvěl se i ve filmu Fatal Attraction. V roce 1992, půl roku po premiéře dalšího trháku Basic Instinct, zahájil léčbu ze závislosti na kokainu a alkoholu.
Jeho kariéra však pokračovala velice rychle - a úspěšně. Nejen penězi živ je člověk - Douglas žije s jednou z nejkrásnějších hereček světa Catherine Zeta-Jones.

 

Připraveno ve spolupráci s investicniweb.cz

Další články z rubriky

Komentáře (18)

Datum Autor Nadpis
14. 05. 2013 Lydia001 Drogy (reakcí: 1)
08. 08. 2012 luckkaa1 :-/ (reakcí: 0)
26. 12. 2011 EmmaganTeyla .... (reakcí: 1)
03. 10. 2011 mudrenka popularita (reakcí: 0)
20. 09. 2011 helenadon závislost (reakcí: 1)
16. 09. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 1)
15. 09. 2011 Daniela76 Celebrity a drogy (reakcí: 0)
23. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
24. 06. 2011 Maminka11 Závislosti (reakcí: 0)
24. 06. 2011 sotek droga (reakcí: 0)
07. 05. 2011 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
01. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
01. 04. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 3)
31. 03. 2011 11789 :-( (reakcí: 3)
31. 03. 2011 AdeLL Drew Barrymore (reakcí: 1)
31. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
31. 03. 2011 susinka * (reakcí: 0)
31. 03. 2011 aknela11 být (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist