Super návod, jak napálit kámoše aneb Nejšílenější aprílové vtípky

Dnešní den je ve znamení aprílových vtípků, totálních kachen a zlomyslných nápadů. Připrav se a inspiruj se, jak někoho napálit. A taky se pobav u těch nejvydařenějších vtípků napříč celým světem. Neuvěříš, co dokážou vymyslet třeba takové televizní stanice.

april-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Dnes je den, kdy se nic nesmí brát vážně. Nebo alespoň bys neměla, pokud si chceš zachovat chladnou hlavu. Všude se to totiž hemží samými vtipálky. A nejenom u nás. Apríl se totiž „slaví“ po téměř celém světě, a to už po celých šest století. Zatímco u nás se objevil na konci sedmnáctého století a nejčastějšími obětmi vtípků a žertíků byla rodina a přátelé, jinde ve světě se vtipkovalo a vtipkuje mnohem víc a ještě o století déle.

V zahraničí si každoročně Apríl nenechají ujít nejen byčejní lidé, ale ani média. A tak se třeba v roce 1980 dozvěděli obyvatelé Velké Británie, že hodiny na věhlasném Big Benu už nejsou moderní a tak se změní na digitální. Na tenhle špek televizi BBC tehdy skočili skoro všichni a zvedla se ohromná vlna nevole.

Ani ve Francii se nebojí udělat si lidé ze sebe legraci. Mají k tomu dokonce pomůcku a tou je ryba vystřižená z papíru a nenápadně nalepená na záda někomu, kdo o ní nemá ani tušení. Ovšem to už francouzskému listu The Parisien nestačilo a tak 1. dubna 1986 vyslal do světa kachnu, že slavná Eiffelova věž bude rozebrána a přestěhována do EuroDisney parku. Na jejím místě měl být vystaven stadion pro Olympijské hry. Jakou vlnu nevole tahle kachna vyvolala a jak dlouho asi přesvědčovali představitelé hlavy státu, že jde o žertík, si určitě umíš představit.

Nejbizarnější aprílové kachny, kterým lidé uvěřili:

  • V Americe lidé uvěřili řetězci vyrábějícímu hamburgery, že má nový produkt, a to hamburger pro leváky. Zájem o něj byl obrovský.
  • Super vtípek vymyslel také Google, který nabídl svým uživatelům aplikaci, co překládala řeč zvířat. Chytilo se hodně důvěřivců.
  • Ve Švédsku se v roce 1962 pustila do oběhu prostřednictvím televize zpráva, že když návléknete na černobílou televizi nylonky, uděláte z ní televizi barevnou. Kolik domácností asi koukalo ten den na televizi přes silonky?

Přečti si také:

Oblíbené vtípky u nás v redakci:

  • Jasně, že ani my si nedáme v redakci na apríla pokoj. Náš nejoblíbenější vtípek je, když vyrazíme v pořádné partě lidí do oblíbeného stánku s občerstvením a namísto běžné objednávky se jen ptáme: „Dobrý den, nebyl tady Honza?“ Přicházíme v minutových intervalech, přičemž poslední spokojeně oznámí brunátnému majiteli bistra, že je Honza, a jestli ho někdo nehledal.
  • Tento vtípek zas tak oblíbený nebyl, nicméně pobavil. To nám takhle jednou přinesla Lucka do redakce domácí oreo sušenky. Sesypali jsme se na ně jako vosy na bonbon, jenže mléčná náplň nebyla mléčná ale ze zubní pasty. Je jasné, že už jsme si od Lucky nikdy nic nevzali, že jo? 🙂
  • Pobavilo nás taky vyprávění redaktorky Lenky, které její manžel připravil opravdu vtipné ranní probuzení. „Můj muž je hubený, s krátkými vlasy a vždy dokonale oholen. Takže si asi umíte představit ten šok, když jsem se probudila vedle tlustého vousatého a vlasatého chlapa.“ Jasně, že to byla figurína a Robin od nás dostává body za vtipnost a plusové za to, že Petru natočil a video nám poslal.

Ano, přiznáváme, 1. dubna jsme prostě škodolibé. A baví nás to! Stejně jako nás pobavilo následující video s lidskými opičkami v restauraci:

A jaká nejlepší nachytávka se podařila tobě? Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com, 

1.4.2022 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist