Polistopadové šílenství. Také jste naletěli v devadesátých letech?

Listopad na mě vždycky působí tak nějak nostalgicky. Vzpomínám na své blízké a později pak na sametový převrat v našich dějinách, ale hlavně životech. Také si ještě vzpomenete, jak jste byli naivní a po revoluci jste věřili každé ptákovině? Pojďte si dnes spolu s námi zavzpomínat, komu a jak jste kdy naletěli…

Téměř každá žena řeší svoji postavu a snaží se úspěšně či méně úspěšně zhubnout. Také já jsem patřila k těm, které by rády zhubly, proto mě zaujaly přírodní léčivé čaje na hubnutí. Vzpomínáte si na ně? Odolávala jsem měsíc, přesvědčovala sama sebe, že to přeci nemůže fungovat, ale skvělý reklamní tah našich amerických spoluobčanů na mě opravdu zapůsobil. Rozhory a fotky štíhlých žen i mužů, nakonec zvítězily a já si tolik vytoužený zázrak objednala. Když konečně dorazil balíček, nadšeně jsem se pustila do vaření, louhování a popíjení čaje. V životě jsem se toho tolik nevypila a za ty peníze, jsem dělala nálevů několik s nadějí, že rozpustím i ten nejmenší tukový polštářek. Vydržela jsem tři dny a nezvládala ani nákup, neustálý přísun tekutin, ze mě udělal štvance a jediné místo, které pro mne bylo bezpečné, byl záchod. Dokonce jsem musela v obchodě požádat laskavou paní prodavačku, jestli můžu. Výsledek? Nezhubla jsem ani deko a po půl roce se začalo s vyšetřováním, falešného čaje na hubnutí, který obsahoval pouze černý čaj. No aspoň, jsem si nepoškodila zdraví, mohla jsem dopadnout mnohem hůř.

článek

Nač naletěla Magda?
Podobně jako já, se zhlédla v rychlém a hlavně bezbolestném hubnutí. Objednala si magickou náušnici, která slibovala několik kilogramů týdně. Poctivě jsme vyhledávaly bod, na který se musela připevnit a obě jsme s nadšením sledovaly jak Magda ne – hubne. Po dvou měsících náušnice letěla do popelnice a s ní i naivní sen bezpracně zhubnout.

Nač naletěla Petra?

Samozřejmě stejně jako my, bezbolestné a rychlé hubnutí. Ovšem Petra to vzala z gruntu a zakoupila si rovnou profesionální přípravek. Doslova ji učaroval dojemný příběh muže, který přípravek vynalezl na počest své zesnulé matky, která držela tak drastickou dietu až zemřela. Petra věřila, stejně jako my, její důvěra ji však stála 3 300 Kč. Což byl v devadesátých letech téměř měsíční plat. Vydržela týden a pak se najedla, takže jak řekla hbitá distributorka, nezhubla díky vlastní hlouposti, kdyby vydržela měsíc, pak mohla reklamovat.

Nač naletěla Jana s Helenou?
Holky již dopadly mnohem hůř, skončily s exekucí na plat a to vše, díky šikovnému reklamnímu tahu tehdejší slavné firmy „přes hrnce.“ Jen díky neinformovanosti distributorů, kteří připravili spoustu rodin o příjem a také o slibované nádobí si prožily pěkně zlé časy. A to nemluvím o těch, kteří naletěli na různé pyramidy.

A co vy? Podařilo se vám v devadesátých letech také naletět? Nebo máte tendenci nalítávat pořád nezávisle na tom, kolik vám je, nebo jaký se píše rok?

Foto zdroj: profimedia.cz

19.11.2013 10:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist