Celebrity, které zhubly: Jaký je jejich recept?

Dneska nebude řeč o zahraničních anorektičkách typu Victoria Beckham, které sotva snědí jedno jablko za den a chlubí se, že se dostaly z 55 kilogramů na 49. Připomeneme si „normálně stavěné“ ženy se sklonem k nadváze, jimž se podařilo shodit váhu přirozenou cestou, bez hladovění. S přicházejícím časem plavek takovou inspiraci potřebujeme.

Šťastný vztah s milovanou osobou je prý nejlepším zeštíhlovacím prostředkem pro operní  pěvkyni Andreu Kalivodovou (34). Během půlroční známosti s partnerem Filipem samovolně  shodila deset kilogramů, aniž by držela dietu nebo se aktivně věnovala sportu. „Snažím se  hodně jíst a spát,“ přiznala zpěvačka, která ze sebe poslední dobou vyzařuje pozitivní  energii. Pravidelná strava, hodně spánku a lásky je podle ní kombinací, která vytvaruje  postavu do ideálních tvarů. Andrea vypadá zcela jinak než v době, kdy se rozcházela s  režisérem Ondřejem Kepkou. Psychika dělá divy, že?

Když už jsme u operních zpěvaček, nelze připomenout „nejslavnější zhubnutí“ na české kulturní scéně posledního desetiletí. Operní diva Eva Urbanová (50) bývala fortelnou dámou a na jevišti Národního divadla jste ji hravě rozpoznali i bez kukátka. Díky dělené stravě, bylinkovým kúrám a velkou dávkou silné vůle dokázala shodit během pěti let neuvěřitelných 65 kilogramů. Je tak živým důkazem, že všechno jde, když se chce.

Vyprávět by o tom mohla také aspirující zpěvačka Radka Semivanová (23), která se snažila probojovat do Česko Slovenské Superstar. Před rokem ji ranily nevybíravé poznámky porotců, kteří místo jejích hlasových dispozic komentovali její tělesné proporce. Po roce se před nimi objevila znovu – tentokrát lehčí o více než 50 kilo! Do dalšího kola soutěže sice nepostoupila ani tentokrát, ale určitě dá o sobě ještě vědět. Pokud si tímto stylem umí jít za lepší postavou, určitě si s podobnou vervou půjde i za kariérou.

Třináct kilogramů se podařilo před časem shodit herečce Mahuleně Bočanové (44). Její metoda byla rovna motivaci. Chtěla zhubnout, aby se jí lépe tancovalo a vypadala dobře v soutěži StarDance – a jak se zábavněji hubne, než právě tancováním? Přestože musela ze soutěže kvůli zranění partnera odstoupit, tanec se stal její novou vášní. V létě jezdí na dětská taneční soustředění a snaží se být neustále v pohybu. „Díky tanci jsem už neztloustla,“ pochvaluje si Mahulena.

Do pucu se dala také zpěvačka Klára Kolomazníková, která se po rozpadu skupiny Holki snaží nastolit vlasní sólovou dráhu. Ačkoli má od přírody sklon k boubelatým tvarům a vychrtlina z ní nikdy nebude, dokázala se zeštíhlit o několik konfekčních velikostí. Sebevědomí si tím posílila natolik, že nafotila erotický kalendář… Tak snad také brzy vydá nějakou tu desku.

1.6.2011 6:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist