Nejšílenější pověry napříč světem. Tomuhle neuvěříš!

Rozbité zrcadlo, černá kočka přecházející přes cestu nebo sudý počet růží, tyto pověry určitě znáš jako své boty a víš, co znamenají i jak se s nimi vypořádat. Ale co Indie, Jižní Korea, či Čína? I tyto země mají své pověry, a to někdy dost šílené.

povery-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Jiný kraj, jiný mrav. Toto známé rčení je jak šité pro pověry. Každá země nabízí svá vlastní přísloví a pověry, které její obyvatelé berou zcela vážně a naprosto je dodržují. Zajímá tě, co všechno musí podstupovat, čeho se k smrti bojí či jak mohou pověry změnit jejich životy třeba v Číně nebo Argentině? Po přečtení těchto bláznivých pověr, budeš za naši černou kočku přes cestu ráda.

Smrt přichází s větrákem

Ležíš v posteli, vedro sálá ze všech stran a jediná věc, díky které přežiješ úmornou noc, je větrák. V Jižní Koreji bys bojovala o život! Její obyvatelé jsou totiž přesvědčeni, že pokud spíš s tímto “ďábelským” přístrojem, smrti se nevyhneš. Toto tvrzení podporují i korejští lékaři, kteří sice připouští, že může dojít jen k podchlazení, ale smrt rozhodně nevylučují. Aby obyvatelé přece jen nic neriskují, mají časové nastavení, které ventilátor na večer vypne a oni tak prožijí noc v klidu a bezpečí. Jestli tedy sníš o příjemné chladné noci s ventilátorem, v Koreji pochopení nenajdeš.

Kdo je v Indii ve vztahu na koni?

Hádáte se s partnerem, kdo bude mít ve vašem vztahu hlavní slovo? V Indii mají oba partneři jasno už při svatbě a také stejnou šanci tento žádaný post získat. Během indické svatby se naplní prázdná nádoba mlékem a do ní se následně ukryje prsten. Ten, kdo ho najde první, má do konce života vyhráno. Kolik vztahů i u nás by asi tato indická pověra zachránila?

Čtyřka aneb Noční můra všech Číňanů

Pokud se někdo něčemu vyhýbá jako čert kříži, pak jsou to rozhodně Číňané a číslo 4.  Číslo 4 zní v čínštině totiž téměř stejně jako slovo smrt. Číňany tento fakt tak děsí, že pro ně tato číslice prakticky neexistuje. Telefonní čísla nezačínají čtyřkou, na značkách aut nenajdeš toto číslo a můžeš si být jistá, že tě nikdy v hotelu neubytují v patře číslo 4. Pokud má tedy budova sto pater, ve skutečnosti jich je pouze osmdesát. Obavy z pátku 13. jsou oproti tomu maličkost, co myslíš?

Ruské cestování? Zákaz vracení se pro cokoliv

Jsi milovnice dovolených, ale radost tě přechází ve chvíli, kdy začneš balit? Jsi si totiž stoprocentně jistá, že něco zapomeneš? V Rusku se s tím poprali po svém. Než všichni členové domácnosti opustí dům, sednou si, seřadí se od toho nejstaršího, a drží pomyslnou minutu ticha. Právě tato chvíle klidu přináší jedinečnou příležitost vzpomenout si, zda je opravdu všechno sbaleno. Avšak i tato zázračná metoda má svůj háček. Jakmile rodina dům opustí, už se nesmí vrátit. Znamenalo by to totiž neštěstí na cestách. Pokud jsi ale zapomněla něco opravdu důležitého, máš dovoleno se vrátit. Při odchodu však nesmíš zapomenout se na sebe podívat do zrcadla, jinak se z tvé cesty stane noční můra.

Ženám vstup do ZOO zakázán

Trávíš ráda společné chvíle s rodinou či přáteli procházením se po ZOO? V některých částech Afriky bys těmto pohodovým dnům musela dát navždy sbohem. Návštěva ZOO je zde pouze mužská záležitost. Afričané totiž věří, že pokud žena navštíví zoologickou zahradu, její dítě bude vypadat a chovat se jako zvíře. To samé hrozí i v případě, když budou jíst koňské maso ve Rwandě.

Zvrhlí Argentinci

Láká tě vyrazit do země vášnivých rytmů, skvělého vína a okouzlujících vodopádů? Raději se připrav. Může se ti totiž stát, že narazíš na osobu, sahající si na přirození či na prso. Nemusíš hned propadat panice a utíkat s přesvědčením, že se jedná o zvrhlíka. V Argentině totiž bojují proti zakřiknutí po svém. Žádné ťukání do dřeva či do zubů, ale jen sáhnutí na levé varle či levé prso tě ochrání od pohromy.

Uf, tak to je občas silné kafe, co myslíš? A jak jsi na tom ty? Dodržuješ i ty nějaké pověry nebo jsi realista, se kterým ani deset rozbitých zrcadel nehne? Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

7.9.2020 2:00| autor: Sofie Malá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist