Lunární kalendář od 3. do 9. března 2021: Oslavuj ženství, tancuj a rozdávej úsměvy

Se Štírem si velmi rychle poradíš s náročnými úkoly. Ve Střelci a Kozorohu pečuj s láskou o své tělo i duši. Jak správně pečovat o své tělo, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

3. – 4. 3. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Posiluj sebeúctu a sebedůvěru, která je klíčem ke štěstí a radosti. Co to znamená? Pokud máš dostatek sebeúcty, vždy jednáš v klidu a nebojíš se těm, kteří tě omezují, nastavit zdravé hranice.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Slovo, obyčejné slovo, které má velkou sílu a moc. Můžeš s ním rozvíjet lásku nebo zraňovat. Rozhodně se nepouštěj do výčitek, hádek a sporů, věř, že všechno lze vyřešit v naprostém klidu. Jak jsi na tom? Jestli cítíš, že máš někde rezervu, rozhodně na ni zapracuj a věř, že tvé vztahy se také uzdraví. Začni u sebe, měj se ráda a „nenadávej si“, pokud se ti něco nepodaří, naopak uklidni tělo a řekni si, příště to udělám lépe i tak jsem to zvládla a jsem skvělá.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo, uklízet, čistit
– zalévat rostliny, povídat si s nimi, poděkovat, že přečkaly náročnou zimu a stále dělají radost
– neprochladnout a vhodně se obléct
– nenechat se sebou manipulovat a důvěřovat intuici

5. – 7. 3. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Plánuj, realizuj, miluj a bav se s rodinou či přáteli. Pátek je již malý víkend, proto si naplánuj aktivity a neboj se popustit uzdu své fantazie.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Jestli ti partner navrhne jiný program, ve kterém by rád strávil nějaký čas sám nebo s přáteli, dopřej mu svobodu a udělej si svůj plán. Pohlídej si žárlivost a nedovol, abys omezovala sebe ani ostatní. Když dáš svobodu, dostaneš mnohem víc v podobě radosti a lásky. Každý občas touží po svobodě a udělat si věci po svém. Buď velkorysá a využij tuto chvíli k rozmazlování a péči o tělo i duši. Rozjímání nad životem. Masky, krémy, masáž, sauna, voňavá koupel, to vše je příležitost být v klidu sama se sebou. Pečuj o sebe od hlavy až po paty, výsledek tě oslní a budeš se cítit nádherně.

Co ještě můžeš?

– otužilci plavat v rybníku, cvičit na čerstvém vzduchu
– ráno se začít otužovat, postupovat dle svých možností a podpořit imunitu
– stres uvolnit svižnou procházkou, fyzickou aktivitou a úsměvem
– opakovat si, když nejde o život, nejde o nic, a tak to také je
– mít se ráda a být spokojená se sebou i životem

8. – 9. 3. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Oslavuj ženství a Mezinárodní svátek žen. Také my se připojujeme ke gratulaci a našim věrným čtenářkám přejeme radostný a láskyplný den. Udělej radost sobě a nezapomínej také na své nejbližší. Úsměv potěší také ostatní, má totiž kouzelnou moc, dokáže rozpouštět bloky i zábrany. Usměj se na sebe do zrcadla, pochval se bez ohledu na to, co ti rozum našeptává a věř, že jsi dokonalá a nádherná již nyní. Nezapomínej také na své blízké a řekni, že je máš ráda, pokud to zatím nedokážeš, postupuj krůček po krůčku a trénuj na sobě.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pokud máš zdravotní problém, nepřetěžuj organismus náročným sportem či jinou fyzickou námahou. Bolavé klouby i kosti natírej léčivou mastí a přikládej obklady, které uleví od bolesti. Horkost pomůže zchladit chladivý gel, teplé obklady pomáhají při revmatických potížích a snižují napětí v těle. Vyzkoušej, co tvému tělu dělá dobře a pořádně se rozmazli. Při silném zánětu se poraď s odborníkem, někdy je totiž dobré postižené místo chladit, což v případě silné bolesti velmi těžko poznáme.

Co ještě můžeš?

– koupat se, plavat, saunovat, masírovat bolavé části těla, stříhat nehty, pečovat o nehtovou kůžičku, depilovat
– čistit pleť, aplikovat masky, krémy
– jemně procvičovat tělo, páteř, dýchat a sledovat, jak tělo reaguje na určité cviky
– dopřát si kvalitní a zdravou stravu

Foto: Shutterstock.com

3.3.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist