Kolik utratíme za kosmetiku? Slušný majlant

Ty šetřivější z nás, nechť raději nečtou. Průměrná žena totiž podle jednoho britského průzkumu utratí za celý život za kosmetiku tolik peněz, že by si za ně mohla klidně koupit kupříkladu nejnovější vůz značky Mini Cooper!

Opět se potvrzuje, že přesné počty jsou prostě někdy spíše ke škodě než k užitku. V tomto případě nám vyčíslily, kolik ročně vynaložíme za kosmetiku, která je ovšem pro většinu žen zcela nezbytnou součástí života. Celkem to ročně dělá v přepočtu zhruba 8 400 Kč. V potaz byla brána průměrná délka života ženy – tedy 82,5 roku. A to to mohlo dopadnout ještě hůře. Za výchozí dobu, kdy se ženy začínají malovat, byly totiž považovány osmnácté narozeniny. Sečteno a podtrženo: doba, po kterou se žena maluje, tedy 64,5 let krát roční spotřeba 8 400 Kč dělá celkem slušných 541 800 Kč!

Většina z dotázaných žen ale peněz nelituje a myslí si, že jsou naopak velmi účelně vynaložené. Dostavit se kupříkladu na pracovní poradu po flámu a nenalíčená – to si dovolí jen skutečně velmi málo odvážlivkyň. „Ráno, hned jakmile vstanu z postele, upaluju k zrcadlu. Záleží mi na tom, jak vypadám, a bez líčidel bych se prostě neodvážila vyjít z bytu. Nevzdala bych se jich, i kdyby mi nabízeli nejnovější model Bugatti Veyron,“ potvrzuje většinový názor osmadvacetiletá Renata.

článek

A na co padne tak úctyhodná suma? Ne, žádné zázračné krémy v hodnotě několika tisícovek či luxusní líčidla, naopak. Nejvíce utratíme za zcela běžné šminky (ročně to činí téměř 4 500 Kč a za celý život pak 290 250 Kč), odličovací tampóny (těch je ročně pět balíčků, za celý život pak 323 balíčků) a pak také odličovací, hydratační či oční krémy. Většina z 2 000 respondentek, které se zúčastnily průzkumu, uvedla, že kupují běžnou, cenově dostupnou kosmetiku.

Pokud ale dáváte přednost luxusní značkové kosmetice, vše je samozřejmě několikanásobně dražší. Produktem, za který ženy podle průzkumu utratí nejvíce peněz, je hydratační krém, následován řasenkou a odličovacími tampóny. Naopak nejméně ženy utrácejí například za umělé řasy, pleťová tonika či obličejové masky.

A co vy? Také si nedokážete představit život bez kosmetiky? Dokážete vyjít na ulici nenalíčená?

Foto: profimedia.cz 

2.10.2013 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist