Jak to vidí chlap: Po měsíci vztahu se najednou změnil

Není nic horšího, než když po dlouhé době potkáš konečně muže, který vypadá jako tvůj pan Božský, jenže po měsíci úžasného vztahu se jeho chování z ničeho nic změní a ty netušíš, co se děje. Přesně tohle se stalo naší čtenářce Evě a ptá se našeho chlapa na radu…

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

Dotaz čtenářky Evy:

Ahoj Tome,

je to skoro 3 měsíce, co jsem si začala s jedním chlapem. Je o 9 let starší než já. Má před rozvodem, s manželkou už přes rok není – utekla mu za jiným. Seznámili jsme se na seznamce a padli si do oka. V podstatě hned ze začátku (asi po týdnu) se mě zeptal, jestli bych s ním chtěla vztah. Řekla jsem, že ano. Potom to první měsíc bylo pohádkové, byl prostě úžasnej, až jsem si říkala, že není možné, abych měla takové štěstí. No ale po měsíci náhle změnil chování. Žádné „cukrů“ už se nekonalo, přestal mě oslovovat lásko, začal být takový odtažitý. Když jsem se zeptala, co se děje, odpověď byla, že je nervozní ze soudu o děti… Týden se neozval vůbec a od té doby se to takto zvláštně pořád táhne. Nechápu, co se stalo nebo co se mohlo pokazit. Vypadal opravdu zamilovaně, to ho to tak rychle přešlo? To změnil po měsíci názor? Pořád dokola nad tím bádám, co jsem třeba udělala špatně a nevím, jak to řešit. Byl to po dvou letech samoty člověk, co mě chtěl i s dětmi (sám má také 2 děti) a pak takováto změna. Takže to nechci hned zahazovat, ale zároveň nechci vztah, kde mě druhý bere nějakým zvláštním způsobem. Dostalo se ke mně navíc, že cizí holce na facebooku na otázku, jestli někoho má, odpověděl stylem: „Tím si nejsem úplně jistý. Mám teď chvíli kamarádku, ale nevypadá to příliš optimisticky.“ Jak to řešit? Nejsem typ holky, co by hysterčila nebo nějak přehnaně emočně reagovala. Snažím se být pořád v klidu, veselá, ale nejsem robot. Co vede nejčastěji chlapa k takovéto změně názoru? Že chce strašně vztah a náhle si to rozmyslí? Nedokážu to rozluštit. Zkrátka si teď žiju svůj život a občas se vidíme. Má zájem se mnou trávit svůj volný čas a ten sex taky není pokaždé. Tak mi nehraje, proč by mě chtěl jen na sex. Děkuju moc za jakoukoliv pomoc k pochopení této mužské logiky a radu, jak pokračovat dál.

Eva

Odpovídá Tomáš Erben:

Ahoj Evi,

asi tě nepotěším tím, že tě budu nabádat k uposlechnutí tvé intuice. Ta totiž vidí daleko dál, než kdokoliv, kdo by ti měl dát přesnou odpověď. Prostě ženská intuice. Sice jí bránívá naděje v to, že se třeba děje něco, co se tě netýká, na pomoc jí ještě spěchá rozum, který hledá racionální důvody, nicméně nejspíš to bude něco vztahového. Možná nejsi příčinou změny jeho chování, jen ho sklízíš bez jakéhokoliv svého vlivu. A takové vztahy jsou, i my chlapi dokážeme být komplikovaní. Ty ovlivníš jen polovinu vašeho vztahu, za tu druhou je zodpovědný on a do té se prostě zasahovat nedá. I kdybych ti dal přesnou odpověď toho, co se děje, moc ti neprospěju.

Říká se, že nové koště dobře mete. V začátcích máme každý vždy daleko větší motivaci ze sebe vydávat to nejlepší. Ale v lásce se nedá jen tak „změnit názor“, jak píšeš. Může postupně vyprchat, to se nestane ze dne na den. Když jde o takový zlom, prostě se NĚCO STANE. Mohl si něco uvědomit ohledně své rodiny, třeba podobně rychle vzplanul pro někoho jiného, mohl se tě nasytit, můžou ti nesnesitelně smrdět nohy… těžko se odhaduje, takových potenciálních důvodů sama jistě vyjmenuješ dvacet.

Každopádně tvůj přístup je dobrý – chtít za vztah trochu zabojovat, ale nejít do něčeho nevyváženého. Nezapomeň, že v začátku vztahu se partneři navzájem „rovnají“. Když teď začneš ze špatného konce, už těžko se z něj budeš vymotávat.

Co dělat? No, v první řadě bych doporučoval se vykašlat na drby. Jestli se k tobě něco doneslo, nezapomeň, že to může a nemusí být pravda, může dojít ke zkreslení, vytržení z kontextu, motiv toho, kdo ti to sdělil, taky nemusí být vždy čestný. Už ses zeptala na přímo, co se děje, slepá ulička. Takže teď ti navrhuju odvěkou hru mezi ženou a mužem. Nás chlapy k nepříčetnosti přivede to, když najednou začneme ztrácet půdu pod nohama. On je teď na koni. Třeba mu to tam vyhovuje, ale možná taky ne. Nedosažitelnost, nejistota je sexy. Zkus mu jí trochu dopřát. Cukni, nedávej mu zcela, co chce. Spíš než nějakými intrikami, aby on „najednou zahlédl tvůj inzerát někde na netu“, tím, že se od něj skutečně trochu odpoutáš. Končí léto, užij si ho ještě, jak jen dokážeš. Opři se do svého života ještě s trochu větší vervou. Co ti udělá radost? Něco velkého. Mimochodem, ona i veselá ženská je pro nás podstatně atraktivnější než posmutnělá. Buď tě to k němu navrátí a hezky se to mezi vámi vyčistí anebo… si užiješ svůj pěkný čas a spolu se jednou nad tímhle článkem pousmějeme.

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Evě, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

26.8.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist