Účesy pro kulatý obličej

Kulatý obličej má ta žena, jejíž tvář je téměř stejně dlouhá jako široká s jemnými liniemi, nepříliš výraznou bradou a výraznými jablíčky ve tvářích. Je velmi častý, ale není úplně jednoduché najít vhodný účes pro tento typ obličeje. Jak tedy prodloužit kulatou tvář pomocí účesu?

Účesy pro kulatý obličej by měly co nejvíce prodloužit obličej. Proto by měla být jeho délka delší než samotný obličej. Kulatý obličej dobře protáhne krátká ofina, nebo velmi dlouhá sčesaná tak, aby čelo zůstalo odkryté, případně sestříhaná ke straně. Lepší jsou vlasy rovné a v případě, že trváte na vlnitých, měly by se vlny nacházet pouze na spodních partiích účesu. Zeštíhlení podpoří vrstvený střih sčesaný do obličeje.

Krátký účes pro kulatý obličej

Nemusíte se bát krátkého účesu. V tomto případě dbejte na to, aby byl největší objem vlasů situován na vrchu hlavy, podél tváře by měly být co nejvíce uhlazené. Dobře fungují i bohaté rozcuchy, vytvořené v horních partiích hlavy. Bohatě foukané krátké vlasy jsou naproti tomu naprosto nevhodné.

Mikádo pro kulatý obličej

Líbí-li se vám mikádo, volte jej delší, aby končilo pod úrovní brady. Konečky by měly být vyfoukané směrem ven a nikoli dovnitř. K tomuto účesu se nemusíte bát zvolit ofinu na stranu nebo rovnou pěšinka s odkrytým čelem.

Polodlouhé vlasy pro kulatý obličej

Polodlouhý účes je vůbec nejvhodnější, protože nejlépe pomáhá optickému protažení. Postupný sestřih sčesaný směrem dovnitř ideálně zakryje výrazné partie širokých lícních kostí. I zde se ale vyhněte bohatému objemu po stranách a volte raději rovné vlasy.

Dlouhé vlasy pro kulatý obličej

Při dlouhých vlasech platí zhruba to samé, co jsme řekli o polodlouhém. A ve spodních partiích účesu se nemusíte bát, dopřát si bohatých vln, případně je vytočte ven od obličeje, hezky funguje i rošťácký rozcuch.

Foto zdroj:

24.1.2011 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist