Femina.cz » Magazín » Zábava » Zaspala jsi? Vymluv se! Nejbláznivější omluvenky vůbec

Zaspala jsi? Vymluv se! Nejbláznivější omluvenky vůbec

Zaspala jsi? Vymluv se! Nejbláznivější omluvenky vůbec

Magazín: Zábava | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 02. 02. 2017

Dopravní kolaps, zlobivé dítě nebo píchnuté kolo u tramvaje. Určitě jsi už také někdy musela vymýšlet věrohodnou výmluvu, proč jsi přišla pozdě do práce nebo na důležité jednání. Jenže jak zalhat, aby tomu šéf uvěřil? S tím mají lidé bohaté zkušenosti. Pobav se!

Zaspala jsi, protože jste včera docela slušně zapařili, nebo sis jen zamáčkla budík a nepodařilo se ti z postele vykopat. Jedno je jisté, do práce poletíš na poslední chvíli a tak je potřeba vymyslet dobrou omluvu, protože se zaspáním už tě šéf popáté v tomto měsíci tutově vyrazí. Pokud v tom nejsi úplně dobrá, nech se inspirovat lidmi, kteří mají bohaté zkušenosti a ví, co jim u vedení projde a co ne. 

Následující omluvy, které zveřejnili přispěvovatelé na internetový server Reddit, jsou o to zajímavější, že se, alespoň podle pisatelů, zmiňované události skutečně staly. A většině aktérů odvaha nechyběla, takže vyrukovali s pravdou.

Když za to může MHD

„Jednou jsem musel šéfovi vysvětlovat, že jsem sice nastoupil do správného vlaku jako vždy, jenže ten jel úplně opačným směrem a skončil v úplně jiném městě, někde v Tramtárii, no zkuste si to, není to nic jednoduchého,“ píše jeden z účastníků diskuze.

"Když jsem naposledy zaspala, byla jsem tak zmatená, že jsem na šéfa vychrlila, že jsem píchla tramvaj. Někdy totiž jezdím do práce tramvají, jindy autem, chtěla jsem říct, že mi ujela tramvaj a pak hned zase, že jsem píchla kolo, vylezlo z toho tohle. Naštěstí šéf má smysl pro humor, takže z toho nedělal vědu," směje se dnes Patuliinka.

Ještě kurióznější výmluva, kterou ovšem moc neradíme použít, je tato: „Trčela patnáct minut v dopravní zácpě, protože na cestě uvízl slon,“ píše šéf dotyčné, který prý omluvu přijal. Předpokládáme, že bydlí v nějaké zemi, kde je to reálné. 

Když za to mohou zvířata

Se zvířaty jsou někdy opravdu velké problémy, obzvláště žiješ-li poblíž oceánu. Ani tuto výmluvu tudíž rozhodně nedoporučujeme. „Můj syn jednou přišel pozdě do práce kvůli velrybě. Ta uvízla blízko přístavu. Příliš mnoho lidí pak blokovalo průjezd, protože se na ni prostě chtěli podívat. Vůbec nešlo projet,“ píše innuendo 69. Další „zvířecí“ omluvy zahrnovaly i medvěda na verandě či převržený kamion převážející včely. 

A pak jsou tady taky případy, kdy se sice situace stát může, nicméně nevím, nevím, jak by s jejím popisem člověk obstál před rozlíceným bossem, který si demonstrativně mne hodinky. „Jednou se mi stalo, že řidič autobusu musel zastavit kvůli mrtvému psu ve voze. Ke zvířeti se vůbec nikdo nehlásil. Řidič nakonec zvíře vynesl na trávník a jelo se dál. Jenže zdrželi jsme se o dvacet minut. Nicméně v práci jsem to raději nelíčil, šéf by mě měl za blba. A tak jsem řekl, že jsem zaspal,“ píše Siccooo.

Když za to může domácí havárka

Kategorií samu pro sebe by mohly tvořit různé opravdu vesměs kuriózní domácí havárie, které se stanou v tu nejhorší chvíli, tedy ráno těsně před odchodem do zaměstnání. „Jednou jsem otevřel dveře od svého bytu a zůstala mi v ruce klika. Po třiceti minutách marného zápasu se šroubovákem v ruce jsem volal zámečníka a pak taky šéfa, abych mu vysvětlil, že svůj byt prostě nemůžu jen tak opustit,“ píše devil 666.

A to ještě není nic proti další nehodě. Tentokrát dotyčnému nezůstala v ruce jen klika, ale rovnou celé dveře. „Chystal jsem se odejít do práce a zabouchnout za sebou dveře, ale najednou jsem uslyšel poměrně silné křupnutí. Dveřím upadly panty. Takže jsem nemohl opustit byt, musel jsem zavolat pohotovost a šéf mi to samozřejmě nebaštil. Snad pochopil, když jsem mu poslal fotku dveří,“ svěřuje se další ze zaměstnanců.

Zamknul jsem se v ložnici, koupelně, bytě a dveře mi pak nešly otevřít – to je také poměrně častá výmluva stejně jako například dlouhé hledání klíčů.

Výmluvy univerzální

A které výmluvy patří mezi takzvaně univerzální? „Ráno mě trápily střevní problémy,“ v tom se nikdo moc vrtat chtít nebude. „Zapomněl(a) jsem natáhnout budík,“ či „Musela jsem s dítětem k doktorovi.“  Výmluvy s příměsí trochy tvořivosti typu: „Zaspal mi budík“ či „Ujelo mi nádraží,“ se dají použít jen při mimořádně příznivé konstelaci (šéf má výjimečně dobrou náladu) či mimořádném stupni zmatenosti nadřízeného (řeší nějaký problém a vůbec tě nevnímá).

Připadají ti tyto výmluvy fádní? Máš nějakou originálnější? Sem s ní! Nás pobavila třeba tahle omluvenka, která frčí facebookem:

 A jaké výmluvy jsi používala nebo používáš ty? Pobav nás. 

Foto: Shutterstock.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
04. 02. 2017 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
03. 02. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
03. 02. 2017 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 02. 2017 pepina . (reakcí: 0)
02. 02. 2017 lidka2 . (reakcí: 0)
02. 02. 2017 Renca88 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist