Nejhorší kolega chodí pozdě a končí brzy. 20 nejstrašnějších zlozvyků

Rodiče si člověk nevybírá a to samé platí i o kolezích v práci. A zatímco své stvořitele můžete po dovršení plnoletosti opustit, s kolegy kolikrát musíte pravidelně sdílet dokonce menší plochu než metr čtvereční. A ještě se přitom pokoušet alespoň o neutrální výraz tváře.

Určitě máte na pracovišti i řadu přátel, vždyť jde o lidi, se kterými, ať se to někomu líbí, nebo ne, sdílíme ponejvíce času. Jenže pak jsou tu i tací, kteří pravidelně vypouštějí šípy jedu a dovedou otrávit i toho, kdo se jinak považuje za celkem flegmatika.

Samostatnou kapitolou je ryze ženský kolektiv. Bohužel my dámy máme jistě mnoho předností, nicméně přiznejme si, že upřímnost k nim leckdy příliš nepatří. A tak není těžké vyfasovat kolegyni, která se sice navenek tváří velmi příjemně, nicméně pomlouvat vás dovede s ještě větší vehemencí. Ryze ženský kolektiv je také živnou půdou pro přetřásání různých takzvaných vztahových záležitostí. Co na tom, že jejich opětovné rozpitvávání připomíná ponejvíce mlácení prázdné slámy.

Nastoupila jsem na nové pracovní místo a práce mě bavila. Ovšem do té doby, než si na mě začala léčit své mindráky moje šéfová. Snažila jsem se odvést perfektní práci, jenže ona si vždy něco našla, a když jsem nedejbože chybovala, chybě se prostě někdy ani při nejlepší vůli nevyvarujete, okamžitě si mě podala, nejlépe před celým vedením. A ostatní kolegyně? Já jsem byla nová, takže s ní samozřejmě držely basu. Nakonec jsem místo raději dobrovolně opustila,“ svěřuje se se svou zkušeností šestadvacetiletá Jarka.

článek

Ale ani ty, které nemají kolem sebe jen samé nepřející kolegyně, nemají zdaleka vyhráno. Stačí jen vzpomenout na kolegu „smraďocha“, jenž se myje pouze dvakrát ročně, jednou na Vánoce a podruhé, když jeho nadřízený sebere odvahu a přikáže mu to. Atmosféru dokáže náležitě otrávit také paní Katastrofa, která si na všem najde jen to špatné. A jaký je profil toho nejhoršího kolegy pod sluncem?

Určitě jej sestavíte lehce s následujícími 20 nejčastějšími nešvary:

1. Každého osočuje ze své chyby.

2. Přichází pozdě a končí brzy.

3. Nikdy nepřizná, že se zmýlil.

4. Ze všeho dělá drama.

5. Leze do zadku šéfovi.

6. Přisvojuje si úspěchy ostatních.

7. Věčně si na něco stěžuje.

8. Každého pomlouvá.

9. Nikdy vám neuvaří kafe.

10. Od složitější práce dává ruce pryč.

11. Nikdy vám nenaslouchá.

12. Je doma i s obyčejnou rýmičkou.

13. Neustále si zpívá (hvízdá).

14. Příliš se nemyje.

15. Nikdy se nesloží na dárky pro ostatní.

16. Na vánoční párty se pravidelně namete.

17. Jako první si zabere volno.

18. V práci si vyřizuje osobní telefonáty, hlasitě a velmi často.

19. Vždy vám volá, když máte volno.

20. Obědvá zásadně za pracovním stolem.

Foto zdroj: profimedia.cz

16.5.2014 10:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: Vánoce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist