Femina.cz » Magazín » Zábava » Nejakčnější filmové hrdinky

Nejakčnější filmové hrdinky

Nejakčnější filmové hrdinky

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 02. 09. 2010

Dlouhé vlasy, velká prsa, vysoké podpatky nebo přiléhavý kostým - nic z toho těmhle ženám nezabrání v tom, aby dostaly padouchy na lopatky, spíše naopak. Sledujte nejakčnější filmové hrdinky!

Emancipace pokračuje a holek, co se na plátně dokážou bít stejně, nebo ještě líp, než chlapi, je čím dál víc. Připomeňme si některé z nich.

5. Princezna Leia
Kurážná, kultovní, královská. Han Solo z Hvězdných válek, spolu s celou generací kluků v kinech, by se přece nezamiloval do nějaké nanynky. Jako sex symbol jí ještě stačily copánky a zlaté bikiny. Jenže Princezna Leia byla i v těch bikinách schopná uškrtit obřího Jabbu Hutta a oblečená pak vedla armádu rebelů proti zlotřilému Impériu a svému vlastnímu sípavému tajnému otci, který podlehl temné straně Síly. V porovnání s ním, matkou, co umřela na zlomené srdce a pochybujícím bratrem, mi Leia vychází jako nejsilnější člen rodiny Skywalkerů.

 

 

4. Catwoman
Omyl Halle Berry ignoruju, takže roli ženy, z níž pokus o vraždu vytvořil šílenou a šíleně sexy kočku, pro mě navždy (nebo aspoň do dalšího Nolanova Batmana) definovala Michelle Pfeiffer ve filmu Batman se vrací. Pravda, hrdinka to byla poněkud narušená; díky svým devíti životům, bičíku a polibkům nabitým smrtelnou erotikou dokázala zničit všechny své nepřátele - kromě sebe sama. Na její nešťastný vztah k Batmanovi pořád vzpomínám jako na jednu z nejdojemnějších filmových lovestory.

 

 

3. Lara Croft

Angelina Jolie si na postavách silných akčních hrdinek postavila kariéru, stačí se podívat na aktuální agentku Salt. Mezi její první patřila ta, co si už před filmem získala svými, nejen bojovými, přednostmi řadu fandů, a v tomhle žebříčku zastupuje i další krásné mlátičky z počítačových her (kupříkladu Alici z Resident Evil). Na akčnější ženskou obdobu Indiana Jonese v šortkách, tílku, s copem a dostatkem zbraní po ruce nestačil ani Gerard Butler, ani budoucí Bond Daniel Craig.

 

 

2. Hit Girl
Ne zelený Kick-Ass, ale právě malá trénovaná Hit Girl dokázala v letošním hitu nakopat všem zadek. A to tak dobře, že se jí dostalo pochvaly i od hlavního nepřítele, který prohlásil, že by chtěl mít syna, jako je ona. To, že jí ještě nebylo ani čtrnáct (čehož ráda využívala k oklamání protivníků), docela vyprudilo strážce morálky, kteří nepochopili, že Matthew Vaughn svou akční komedii pojal dost nadsazeně. Ostatní se mohli kochat vším, co tahle tatínkova holčička dovede a všemi nadávkami, co zná. Mezi hrdinkami ovládajícími orientální bojová umění dle mého názoru díky své roztomilosti trumfne i Nevěstu z Kill Billa.

 

 

1. Ellen Ripley
Tenhle žebříček bych klidně mohla seskládat jenom z filmů Jamese Camerona, který má silné ženy v oblibě. Sarah Connor jsem nakonec s lítostí obětovala, Cameronově hrdince nicméně věnuji první místo. Sigourney Weaver mi sice nikdy nepřišla moc sexy, ale její Ripleyová je prostě legenda. V prvním Vetřelci od Ridleyho Scotta se ocitla vlastně jenom proto, aby se film ženskou hlavní postavou odlišil od ostatních sci-fi, zvládla tam ovšem předvést víc, než by se odvážila spousta chlapů. S nechutnými vetřelci bojovala neúnavně čtyři filmy a kromě toho musela zápasit i s nějakými pozemšťany a sama se sebou. Sigourney tak aspoň měla co hrát, a právě za nejlepší dvojku od Camerona si vysloužila i nominaci na Oscara.

 

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
28. 11. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)
20. 11. 2011 Daniela76 Nejakčnější filmové hrdinky (reakcí: 0)
26. 06. 2011 xxkotaskovaxx x (reakcí: 0)
16. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
13. 03. 2011 brinoksa ... (reakcí: 1)
12. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Čeká tě radostný den plný pohody, smíchu a dobrých zpráv. Ať už jsi čekala výsledek zkoušek, kontroly nebo pohovoru, ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist