Femina.cz » Magazín » Zábava » Kde sledovat Oscary a na co se těšit?

Kde sledovat Oscary a na co se těšit?

Kde sledovat Oscary a na co se těšit?

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 25. 02. 2011

I letos poběží přímý přenos oscarové noci v kině. Nejen v Praze, ale i Olomouci a Banské Bystrici. Odměnou za probděnou noc budou slzy radosti, dojetí, písničky a pravděpodobně i muzikálový výstup Jamese Franca a Anne Hathaway!

V Česku oscarová noc začne nejdříve v olomouckém kině Metropol, kde od 20 hodin budou promítat biografické drama HBO Temple Grandin, za nějž získala Claire Danes spoustu cen, a pak biografické drama Doktor Smrt, ze které získal Al Pacino spoustu cen. Na Slovensku v Europa Cinemas v Banské Bystrici i v pražském kině Světozor se dveře otevřou ve 23 hodin, o čtvrt hodiny později se spustí opět příběh Jacka Kevorkiana ve filmu Doktor Smrt. V půl druhé pak půlhodinka přehlídky hvězd a šatů na červeném koberci zahájí samotný oscarový přenos. Překládat bude jako obvykle František Fuka a komentovat Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis.Pokud chcete největší filmovou show sledovat ve Světozoru, musíte se bohužel stále registrovat přes Česko-Slovenskou filmovou databázi a ještě k tomu mít dost uživatelských bodů, abyste se vešli na jedno z 300 volných míst (víc informací o tomhle systému najdete na csfd.cz).

Kdo se do sálu dostane, může si tam s poměrně výraznou „oscarovou“ slevou koupit knížku o historii Oscarů od filmového publicisty Stanislava Šulce A Oscara dostává nebo knihu Králova řeč, která i přes stejný název není předlohou lídra nominací, ale vzpomínkami Marka Loguea na svého dědu (pro nás Geoffrey Rushe). Kdo se do sálu nedostane, musí si HBO naladit někde jinde.

Jak přesně bude vypadat slavnostní předávání samozřejmě zůstává tajemstvím, Akademie nás ráda překvapuje. Zatím oznámila některé předávající, mezi nimiž nechybí Nicole Kidman, Amy Adams, Jude Law, Matthew McConaughey nebo bývalý moderátor celé show Hugh Jackman, který těm současným drží palce a radí, aby „si užili začátek a nezapomněli jíst“.Víme taky, že své nominované písně představí Gwyneth Paltrow, Mandy Moore se Zachary Levim i Randy Newman. S A. R. Rahmanem si místo Dido zazpívá Florence Welch z Florence + the Machine.

Zapět a asi i zatancovat by mělo i mladé moderátorské duo James Franco a Anne Hathaway. Na youtube visí video, kde dvojice přehrává jeden výstup z Pomády, pokud to může být nějaké vodítko. Franco prý chtěl zpívat baladu Cher z Varieté, která získala Zlatý glóbus ale ne nominaci na Oscara, ale pořadatelé mu to nedovolili. Následující promo video ale slibuje, že i tak by s těmito herci mohla být na Oscarech mimořádná legrace.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
27. 02. 2011 Handale Oscary (reakcí: 0)
26. 02. 2011 aknela11 Oscary (reakcí: 0)
26. 02. 2011 kocicanda kuš (reakcí: 0)
26. 02. 2011 hoooli - (reakcí: 0)
25. 02. 2011 Grei oskar (reakcí: 0)
25. 02. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
25. 02. 2011 xxkouckaxx Oscar (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

16. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Projekt, který se ti z počátku jevil jako nezajímavý, sklidí velký úspěch, což pro tebe znamená nejen příval nových k... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist