Top 5 vánočních filmů, které musíte vidět!

Vánoce jsou svátky, kdy k sobě lidé mají po celoročním shonu tak nějak blíže. Jenže….ne každý má vedle sebe v tyto kuzelné dny někoho, koho má rád a kdo má rád jeho. Jste single a nadcházejích svátků se bojíte? Nemusíte, zkuste zapomenout na samotu s naší Top 5 nejlepších vánočních filmů.

A co víc, třeba také někde takhle krásně potkáte tu svou druhou půlku. Vím, je to kýčovité a dokonalé klišé, ale jsem holt romantik tělem i duší 🙂

Láska nebeská
Naší pětku nejlepších vánočních filmů otevírá dnes již klasika Láska nebeská. Hvězdně obsazený film, ve kterém nechybí takové hvězdy jako Liam Neeson, Hugh Grant, Colin Firth, Rowan Atkinson, Denise Richards, Claudia Schiffer, Keira Knightley a hromada dalších se odehrává v předvánočním Londýně. Ve filmu prožijete příběh zamilovaného ministerského předsedy i stárnoucí rockové hvězdy, bude plakat nad láskou malého chlapce zamilovaného do nejkrásnější dívky ve škole i fandit lásce jeho nevlastního otce. Tento film je plný příběhů a nenechá vás ani chvilku se nudit.

Dárek z lásky

Romantiký film, v němž hlavní role ztvárnili Penélope Cruz, Susan Sarandon, Paul Walker či Robin Williams se odehrává na Štědrý den v New Yorku, kde se zcela náhodou setkává pětice lidí, jejichž osudy se náhle propojí. Vánoční atmosféra je donutí bilancovat a přemýšlet o svých životech, snažit se udělat v nich pořádnou změnu a hlavně zažít ještě tu pravou a nefalšovanou lásku.

Prázdniny

Film Prázdniny v naší vánoční Top 5 rozhodně nesmí chybět. Jestli jste ho ještě neviděli, tak to rozhodně co nejdříve napravte.  Hvězdně obsazený film (Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black) vás rozesměje, rozpláče i pobaví. Dvě opuštěné dívky se totiž rozhodnou vyměnit si na Vánoce své životy, tedy přesněji řečeno bydlení. A tak Cameron Diaz odletí ze slunného Los Angeles do zimou zmítané Anglie, aby zde našla nejen sama sebe, ale především lásku. Do jejího luxusního domu přesídlí Kate Winslet, které zlomil srdce kolega z práce a ona zde hodlá zapomenout. Jestli se bojíte kýče, nudy a předvídatelnosti, tak nemusíte. Tento film vás překvapí po všech stránkách, nemluvě o skvělých hereckých výkonech všech zúčastněných.

Vánoce naruby

Dost bylo romantiky, říkáte? Dobrá, pak tu máme jednu správně trhlou vánoční komedii Vánoce naruby. Tim AllenJamie Lee Curtis se coby manželé, kterým vyletěla jediná dcera konečně z hnízda, rozhodnou strávit Vánoce zcela netradičně na výletní lodi. Přeci si nebudou dělat Vánoce jen sami pro sebe. Jenže….jejich dcera Blair se na poslední chvíli rozhodne přijet i se svým snoubencem, kterému chce ukázat ty pravé a nefalšované svátky a její rodiče tak mají pouhých dvanáct hodin na to, aby dali vše do pořádku. Tolik milých a spolupracujících sousedů bychom si taky přáli.

Vánoční prázdniny

Jestli něco nesmí chybět ve vaší vánoční videotéce, pak je to dnes už klasika Vánoční prázdniny. Potrhlá rodinka Clarka Griswolda už na našich obrazovkách zdomácněla. Šílené Vánoce v duchu falešného zpěvu koled, kácení se ozdobeného stromečku, požáru i hromady příbuzných ječících všude kolem vás rozhodně pobaví.

A jeden tip navíc:

Pokud máte trádi Hugha Granta a Drew Barrymore, pak si pusťte romantickou komedii Hudbu složil, slova napsal. Hugh coby vyhaslá hvězda Alex se snaží neustále nastartovat novou kariéru a nebýt Sophie, která mu náhodou přijde zalévat květiny, asi by se tak nikdy nestalo. Každý z nich je jiný a přesto se spojí, aby společně dostali Alexe zpět na podium. Že k tomu najdou ještě zalíbení jeden v druhém je víc než jasné. Bavit vás bude i skvělá hudba.

A jaké jsou vaše oblíbené vánoční filmy? Bez kterých si neumíte Vánoce představit?

29.11.2012 12:00| autor: Petra M.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist