Sexy botky, které nahradí posilovnu!

Do krve prasklý puchýř pálí tak, že s každým došlápnutím nohy v elegantní lodičce bolestivě syknete. Botky tlačí, oteklá a zčervenalá kůže pálí, ale vy přesto trpíte. Sundat lodičky a vyrazit v pohodlných sandálkách je pro vás nemyslitelné. Opravdu ale musí elegance tolik bolet?

Boty podporují držení těla
Pouhých několik centimetrů dokáže udělat s naší postavou divy. Vyšší podpatky nás opticky zeštíhlí a prodlouží. Jenže musíte dbát na držení těla, což je v našem zpohodlnělém životním stylu často velký problém. Ale odvahu a jen do toho! Opustíme obvyklou nahrbenou pozici typickou pro kancelářské krysy, hrdě narovnáme ramena a záda a vztyčíme hlavu. Správně držení těla má vliv i na psychiku: hned se budeme cítit sebevědoměji a naší páteři změna také prospěje. Nohy hezky propneme v kolenou a můžeme důstojně a pomalu kráčet.

Trendy boty – velká inspirativní fotogalerie

boty inspirace fotogalerie

Nevědomky posilujete pánev
Dokonce i odborné lékařské studie tvrdí, že nosit podpatky je prospěšné zdraví. Ovšem pouze podpatky do určité výšky. Překvapivě prospívají i pánevnímu svalstvu. Chození na středně vysokých podpatcích do sedmi centimetrů vydá například za cviky na posilování pánve, jejíž svalstvo může být u mnoha žen ochablé po porodu. Pohybem nohou se pánevní svalové partie postupně uvolňují a opět stahují, což má pozitivní vliv na dělohu, střeva i močový měchýř a jejich funkci.Jednou procházkou po nedělní kolonádě tak zabijete dvě mouchy jednou ranou: Muži se za vámi budou otáčet, jak vám to sluší a uděláte i něco pro své zdraví.

Ideál? Čtyři centimetry
Dobrou a zdravou volbou jsou boty na platformě. Skutečná výška podpatku, po němž chodíte, se díky platformě snižuje (třeba při osmicentimetrovém podpatku a dvou centimetrech platformy vlastně chodíte jenom v šesticentimetrové výšce) a s bytelnou oporou přední části chodidla se vám jde mnohem pohodlněji. Necítíte každou nerovnost a kamínek na chodnících českých měst, které mají ke kvalitnímu povrchu svých západoevropských konkurentů bohužel stále ještě hodně daleko. Jaká je tedy ideální výška podpatku? Za zdravý lékaři shodně považují podpatek či klínek do čtyř centimetrů.

[[related]]

Příliš vysoké nebo žádné?
Hrůzu ale není třeba mít ani z výšek 7 centimetrů. Takové podpatky by ovšem měly volit jenom vytrénované dámy, kterým už nedělá potíže vzpřímené držení těla. I výběru lodiček je třeba věnovat patřičnou pozornost. Vyplatí se nevolit levné zboží a poradit se ortopedem nebo navštívit zdravotní potřeby zaměřené na obouvání a boty před koupí pořádně vyzkoušet.

Vaše nohy vám za váš věnovaný čas poděkují. Pokud jste ale ostřílené dámy na vysoké noze a neobejdete se bez jehel, platí: všeho s mírou. Podobně jako ortopedi nedoporučují jehlové podpatky kvůli potížím s páteří, také z balerínek nebo v létě oblíbených žabek mají specialisté na zdravé obouvání těžkou hlavu. A vy ji budete mít po dni stráveném chůzí na kočičí dlažbě také.

Co vy a podpatky? Patří neodmyslitelně k vaší osobě, nebo se na nich ani neodvážíte vyjít na ulici?

12.9.2012 10:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist