Přichází advent, užijte si kouzlo Vánoc!

A je to tu zas. V neděli zapálíme první svíčku na adventním věnci, do Vánoc zbývají pouhé čtyři týdny. Je jen na nás, jak si je užijeme. Můžeme je věnovat úklidu, pečení patnácti druhů cukroví a nákupní horečce, nebo si zajít do vánočně nasvíceného města na svařené víno, posedět s přáteli a užívat si klidu.

 

Chcete si vykouzlit jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru? Pak by vám doma rozhodně neměly v žádném případě chybět svíčky. Velmi trendy záležitostí se v poslední době staly gelové svíčky. Gelové svíce si snadno vyrobíte i sami doma. Speciální gel pořídíte v prodejnách výtvarné techniky a vůbec se nemusíte bát složitého postupu.

TIP na vánoční dekorace – Kouzlo svíček

Gel se rozehřeje ve vodní lázni a poté se vlije do nádoby odolávající vyšším teplotám, do níž jste předtím připevnili knot a nasypali ozdoby. Musíte si dát pozor, aby v blízkosti knotu nebylo nic, co by mohlo hořet. Svíčky se vytvoří postupným litím vosku. Opravdu kvalitních výsledků jistě nedosáhnete hned na první pokus, ale vězte, že takto vyrobená svíčka vás bude těšit mnohem víc, než koupená. A co víc, třeba se v umění tvořit gelové svíčky natolik zdokonalíte, že budete mít inspiraci i na skvělé dárky.

Věděli jste, že naši předci měli na adventním věnci svící nejprve dvacet čtyři a až později se počet ustálil na čtyřech? A co víc, každé svíčce přisuzovali nějaký zajímavý význam.

Bílá – značila mír, panenství a čistotu
Žlutá – byla zanmením inteligence a slunce
Oranžová vám měla přinést úspěch, spravedlnost a výhodné dohody a obchody
Růžová – darovaná růžová svíčka znamenala náklonnost i romantiku
Červená – je symbolem vášně
Modrá – je symbolem moudrosti a má vás chránit a přinášet vám štěstí
Zelená – zelená svíčka by vám měla přinést finanční růst i úspěch
Hnědá – tato barva má prý schopnost plnit přání a ovlivňovat přátelské vztahy
Černá – černá svíčka prý dokáže spoutat každou energii, a to i mimořádně silnou
Stříbrná – je symbolem ženské energie, telepatie a intuice
Měděná – měděná barva prý přináší úspěch a postup v kariéře, ale také úspěch na poli milostném
Zlatá – zlatá je symbolem štěstí a radosti

Svíčky považujeme za neoddělitelnou součást Vánočních svátků díky křesťanům, kteří tuto tradici zavedli. Jinak je světlo svící považováno za jakýsi duchovní prvek i v mnoha jiných náboženstvích. V období Vánoc však všichni bez rozdílu věří, že svíčky jsou symbolem světla a tepla, které dokáže hřát i v období kruté zimy. Tak se tedy zahřejte a rozsviťte si vánoční svátky nějakou originální svící, vždyť to k vánočním svátkům přece patří!

Vytvořeno ve spolupráci s living.cz.

Foto: computerpartsgames.wordpress.com, zeospot.com, ascentualcandles.com, decodir.com, mabeslor.com, uniquearomas.com, johnbokma.com, abstract.desktopnexus.com, christmaswow.com
30.11.2012 12:00| autor: Lucie Sýkorová a Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist