Originální vánoční stromky z celého světa!

Jedlička ozdobená třpytivými cingrlátky je pro mnohé nuda, a tak milovníci extravagance sem tam přicházejí s neobvyklým pojetím vánočních stromků. Je až neuvěřitelné, jaká krása se dá vytvořit třeba z obyčejných PET lahví!

1. Ekologický stromeček
Litevské městečko Kaunas se letos chlubí mohutným vánočním stromem vyrobeným ze 40 tisíc recyklovaných plastikových lahví. Jeho navržením a instalací před městskou radnicí byla pověřena umělkyně Jolanta Šmidtienė. Vytvořené dílo má ekologický podtext a vypadá skutečně velkolepě – zejména když se večer rozsvítí… není to nádhera?

2. Stromeček pod vodou
Vánoce nemohou být určeny jen suchozemcům, usoudili potápěči zaměstnaní v oceániu ve filipínské Manile, a vystavili roztomile ozdobený vánoční stromek přímo na dně obřího akvária. Není jasné, do jaké míry to ocenily tamní rybky, nicméně turisté z toho měli třetí Vánoce.

3. Stromeček Swarovski
Oslnivě třpytivý strom sestavený z křišťálových korálků je tak trochu propagandou světově proslulé značky Swarovski, ale to nijak neubírá na jeho eleganci. Obdivovat ho letos můžete ve francouzském Megève. Každých třináct let se podobný strom rozsvěcí také na nádraží v Curychu.

4. Diamantový stromeček
Tak tohle je trochu dražší záležitost, kam se hrabou vybroušená sklíčka… Hodnota tohoto stromku ozdobeného tisícemi pravých diamantů se šplná do milionových výšek – před čtyřmi lety byl tento skvost vyrobený šperkovnictvím Soo Kee oceněn na 1,5 milionu dolarů. Že by stál za ukradení? To by nebylo tak jednoduché – takový diamantový stromek totiž váží tři tuny.

5. Stromeček LED
Tento stromek vyjde mnohem laciněji, a ještě neobyčejně krásně svítí – díky sto tisícům LED žárovek. Jeho záře prosvětlila v roce 2008 nebe nad Dublinem a jeho autorem byla firma Blachere Illumination, která dříve instalovala neobyčejné osvětlení například na Eiffelově věži nebo v ulicích Monaka a Petrohradu.

6. Skleněný stromeček
Vánoční stromek pocházející z italského Murana je dokladem šikovných rukou místních sklářů. „Strom je moderním zpracováním tradičních svátečních barev a symbolů,“ vysvětlil jeho hlavní designér Simone Giovanni Cenedese. Pro obyvatele Murana jsou Vánoce nejen oslavami křesťanské historie, ale také místních skláren.

7. Čokoládový stromeček
Tak tento vánoční stromek je doslova k sežrání! Deset metrů vysoké dílo, vytvořené z delikátní hořké čokolády, vzešlo z dílny francouzského cukráře Patricka Rogera jako charitativní projekt. Cukrářský tým na něm pracoval celý měsíc a doplnil ho postavičkou Santa Clause. No, u nás doma by do Štědrého dne nevydržel…

20.12.2011 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist