Nejkrásnější vánoční filmové písně

Nejen koledami si můžete navozovat sváteční náladu. I poslech následujících zimních písní známých z filmů vás dokonale připraví na Vánoce.

Christmas Is All Around

Vánoce jsou všude kolem, zpíval nám vyžilý rocker Billy Mack, který si chtěl touto jednoduchou úpravou hitu Love Is All Around ukrást první místo v britském žebříčku před Vánoci roku 2003, kdy nás do kin přišla zahřát Láska nebeská. Její tvůrce Richard Curtis má tuhle melodii jistě rád, když už ji použil i v romantické komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb. A Bill Nighy jí v roli Macka dodal jedinečnou osobitost.

All I Want For Christmas Is You

Protože od doby Lásky nebeské si už nevybavuju žádný jiný tak dobrý a ryze vánoční film, dovolím si připomenout ještě jeden song, který v ní zazněl. Původně ho do éteru přivedla Mariah Carey v roce 1994, ale mladičké Olivie Olson tahle energická zamilovaná píseň taky docela hezky sedí.

Baby It´s Cold Outside

Podobně jako Let It Snow nebo Winter Wonderland se v této písni nezpívá vyloženě o Vánocích, ale už jen to zimní počasí postačí, aby se točila v rádiích skoro výhradně jen v tomto období. Milostný duet o tom, že nemá cenu odcházet od přítele domů, když je venku takový nečas, si už zazpíval kdekdo, i třeba Zooey Deschanel ve filmu Elf. Naposledy nám ho předvedlo něžné gay duo Kurt a Blaine ve vánočním díle seriálu Glee.

Have Yourself a Merry Little Christmas

A když už jsme u gayů – jedna z jejich ikon, Judy Garland, ve filmu z roku 1944 Setkáme se v St. Louis uvedla na svět píseň, která taky patří mezi nejnahravánější vůbec. A taky tedy mezi ty nejsmutnější. Někteří interpreti (jako Frank Sinatra) proto její slova měnili, aby zněla víc radostně. Ale ti, které o Vánocích popadá i nostalgická nálada, si klidně můžou s legendární Judy zapívat původní text.

The Christmas Song

V klidném, sametovém podání Nat King Colea považuji tento song za asi nekrásnější a neidyličtější vánoční populární píseň. Když ji Steven Spielberg použil do své smutné komedie Chyť mě, když to dokážeš, hned s její pomocí navodil retro náladu stesku po rodině a dětství. Skladba, kterou v horkém létě roku 1944 napsal zpěvák Mel Tormé, je údajně tou nejčastěji interpretovanou vánoční písní v dějinách.

23.12.2011 4:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist