Lunární kalendář od 6. do 12. října 2021. S Novoluním vykroč vstříc novým začátkům

Nebojuj, miluj. Magická síla měsíce tvé úsilí umocní a podpoří. Váhy zajistí harmonii. Štíři, zapomeňte na hádky. Energie Střelce a Kozoroha nabádá k péči o celé tělo.

lunarni-kalendar-6-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

6. – 7. 10. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Větrej, dýchej a dovol, aby čerstvý vzduch naplnil nejen tvé plíce, ale každičký kout doma. Domov je oáza, království klidu, pohody a harmonie, což díky znamení Váhy platí dvojnásob. Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin a také jejich rovnováhu. Voda a bylinky čistí ledviny, krev a zajišťují v těle rovno-váhu. Je dobré soustředit se na harmonii vztahů, a to nejen partnerských, ale také ostatních, od rodiny po přátele i sousedy. Tam, kde je ve tvém těle nesoulad, nesouhlas a disharmonie, přichází výzva, jak vše napravit. Nespěchej, krůček po krůčku narovnávej vztahy bez emocí a hádek. Již jen myšlenky na to, že chceš pro nápravu něco udělat, přináší uklidnění a nápad jak na to.

V čem ti půjde luna naproti? Co od novoluní očekávat? Úsměv, radost, pohodu a samozřejmě harmonii. Obdivovat život, krásu kolem sebe a také vděk za všechno, co již existuje, přináší nádherné energie, které nov ještě umocní a prožitky se znásobí. To, co by ti jindy připadalo obyčejné, nyní je prozářeno světlem, krásou a ladností. Což samozřejmě platí také pro tebe. Síla ženské energie stoupá nahoru a krása ženy je oslňující.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pozor na hádky, vše se točí kolem vztahů a bezpodmínečné lásky ke všem bytostem, což také znamená odpuštění. Nalaď se na své srdce, nedovol negativním emocím rozpoutat pomyslnou válku mezi myslí a srdíčkem. Rozum našeptává bojuj, srdce miluj.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, rozjímat, milovat
– držet půst, odlehčit jídelníček
– pustit se do změn
– pečovat o tělo i duši
– aplikovat výživné pleťové masky, krémy, pečovat o sebe s velkou láskou

8. – 9. 10. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Víkendové plány s programem pro děti sklidí úspěch. Stejně tak jako randění, které může být zcela zásadní a ten pravý se objeví na místě, kde to vůbec nečekáš.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky a zase hádky. Zapomeň na ně! Štír umí rozpoutat opravdové peklo na Zemi v podobě žárlivosti, výčitek a připomínání minulosti. Stačí, když nepodlehneš strachu a prožiješ nádherné dny. Je zbytečné pokazit sobě i ostatním společné chvíle.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo, uklízet
– pečovat o vnitřní harmonii, klid, randit, seznamovat se, poznávat nové přátele
– rozjímat nad životem, relaxovat ve vaně
– zalévat rostlinky doma i venku

10. – 11. 10. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Sváteční den rozhodně využij k odpočinku a nedělnímu nic nedělání. Zkus naslouchat intuici a vůbec se nelekej, když se ti nebude chtít z postele. Pyžamový den se skvělými filmy je vynikající volba. Pokud přeci jen zatoužíš po společnosti, fantazii se meze nekladou, vyrazit na výlet, túru nebo na procházku určitě potěší tělo i duši.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhé domácí práce je dobré odložit na příznivější den. Čas by se zbytečně vlekl a práce nejde od ruky tak, jak jsi zvyklá. Hlavně se nerozčiluj, užívej pohodu, ať se připravíš na začátek týdne, který může být hektický.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit ve vodě, pozorovat potůček a nechat myšlenky volně plynout
– aplikovat výživné pleťové masky na obličej i vlasy

12. 10. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Hned ráno po probuzení je dobré pořádně protáhnout celé tělo, zabere to chvilinku a budeš se cítit lépe. Skvělá je také masáž, sauna a plavání. Spojit vše dohromady ocení tělo i ty, máš šanci při masáži odpočívat a rozjímat.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Mírná roztěkanost může nabádat k činům, které běžně neděláš, proto si dej pozor, ať někomu nechtěně neublížíš slovem či skutkem. Jestli jsi nestihla uklidit, máš šanci všechno hravě zvládnout a díky práci přijít na jiné myšlenky.

Co ještě můžeš?

– pečovat o celé tělo, přikládat obklady na bolavé klouby, bolavá místa mazat bylinkovým krémem
– plavat, zajít na masáž, cvičit ve vodě, protáhnout celé tělo – jóga, pilates

foto-zdroj: shutterstock.com

6.10.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist