Lunární kalendář od 28. září do 4. října 2022: Rozmaluj se na těle i duši

Váha dodává harmonii. Štír impulz k jednání. Střelec a Kozoroh vybízí k péči o celé tělo i duši. Jak měsíc působí na jednotlivé orgány v těle, prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-4-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

28. 9. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Klid, harmonie, láska. Jak snadné a občas tolik náročné. Vylaďuj, harmonizuj své nitro a věř, že jen díky tomu se veškeré potíže vyřeší téměř samy.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Neklid, napětí, hádky, spory.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, koláče, buchty a kouzlit v kuchyni
– pečovat o tělo, duši, rozjímat, vyživovat pokožku, upravovat obočí, nehty
– neprochladnout v oblasti beder, ledvin

29. – 30. 9. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Lehce ironická, magnetická a přitažlivá energie může vybízet k vtipkování na úkor ostatních. Dávej si pozor na slova, která by mohla někoho nechtěně zranit. Štír dokáže být velmi přitažlivý, ale když se rozladí, pak umí být také jedovatý. Zejména v partnerských vztazích bys mohla takovým chováním vyvolat nečekanou hádku či konflikt.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, výčitky, kritika, pozor na ně.

Co ještě můžeš?

– pokračovat ve vyživovacích kúrách, maskách, pečovat o pleť
– dopřát si sedací koupele v kontryhelu, heřmánku, řebříčku, působí velmi léčivě
– neprochladnout v oblasti beder, ledvin
– prát prádlo, zalévat rostliny
– pozor na přílišné větrání, peřiny nasávají vlhkost z venku

Vyzkoušej také:

1. – 2. 10. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Naplánuj společné aktivity s rodinou, přáteli a zapoj také děti, když dostanou prostor k rozhovoru, překvapí a nadchnou také dospělé. Nechej se jednou vést srdcem, poctivě naslouchej, o čem děti mluví a budeš překvapená, jak moudré jsou. Velmi příznivě působí voda, ať již plavání, wellness, cvičení ve vodě a mnoho další zábavy. Pokud cítíš, že tvé tělo potřebuje na chvíli vypnout a doladit, svěř se do rukou maséra, kosmetičky a nechej se rozmazlovat profesionálem. Stejně dobrou práci můžeš odvést ve své koupelně i sama, někdy není nálada, a tak je dobré rozmazlit se v teple domova. Do vany kápni vůni, která je ti příjemná a oddej se na chvíli rozjímání. Po koupeli jemně promasíruj pokožku kvalitní kosmetikou. Stres a napětí se díky vodě nádherně rozpouští. Před spaním jemně protáhni tělo, zacvič si jógu na dobré spaní, ukonči závěr dne v klidu a pohodě.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Vztahovačnost, napětí, tvoření příběhů, které se nikdy nestanou a nestaly.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, koláče, buchty a kouzlit v kuchyni
– sauna, masáž, plavání, cvičení ve vodě, to vše je velmi prospěšné

3. – 4. 10. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Hned ráno pomalu, ale důkladně protáhni celé tělo, zhluboka dýchej a usměj se na sebe do zrcadla. Hlídej si držení těla a dbej na to, aby tělo bylo rovné a uvolněné.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Konflikty v práci, doma či s přáteli.

Co ještě můžeš?

– cvičit, saunovat, plavat, zajít na masáž, kosmetiku, pedikúru, manikúru

text: Sára Částečková, zdroj: Vliv měsíce – Johanna Paungger Poppe a Thomas Poppe, foto: shutterstock

29.9.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist