Lunární kalendář od 17. do 23. února 2021: Rozdávej radost

Ohnivá energie Berana dokáže popohnat k větší aktivitě a činnosti. Býk pomáhá vést ke správné komunikaci a umění naslouchat nejen sobě, ale také ostatním. Blíženci milují společnost, nabádají ke společným aktivitám s dětmi a rodinou. Jak můžeš pečovat o tělo a duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunar-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

17. 2. – Beran


Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Jakákoliv aktivita je vítána a nemine se příznivým účinkem. Úklid se zvládá rychlostí blesku, stejně tak je skvělé cvičení či jiná fyzická aktivita. Klid dopřej hlavě a zbytečně se nezaobírej tím, co by – kdyby.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, spory, napětí… Cvič, trénuj, miluj, směj se a ber život s humorem, jen tak zvládneš ohnivé dny s lehkostí a přehledem.

Co ještě můžeš?

– přikládat obklady na unavené oči, světlík, heřmánek
– zadělat těsto na chleba, buchty, pizzu a kouzlit v kuchyni
– pracovat s ohněm
– pečovat o sebe, vyživovat pleť i vlasy
– sáňkovat, bobovat, koulovat se, jít na běžky, dopřát si svižnou chůzi, bruslit

18. – 19. 2. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Při bolesti v krku pomáhá šalvěj, kloktej, vyplachuj a jemně masíruj také dásně. Než něco řekneš, zamysli se, jestli jsou tvá slova povzbuzující nebo vyvolávající strach, krční čakra souvisí s komunikací, proto je vhodné neubližovat slovem ani myšlenkou.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Negativní komunikace nebo naopak vyhýbání se rozhovorům či řešením. Vše, co není v rovnováze, je disharmonické a dlouhodobě může způsobit zdravotní potíže. Komunikuj s láskou, což neznamená, že si všechno necháš líbit, naopak zdravě ostatním sdělíš, co ti dělá či nedělá dobře a společně naleznete vhodné řešení pro všechny. Sebevědomá žena, která má dostatek sebeúcty, nemá strach sdělit na rovinu své pocity, je si velmi dobře vědomá toho, že jen sama zodpovídá za svůj život a nikdo nemůže vědět lépe, jak se cítí a co jí dělá dobře. Trápí tě dlouhodobě bolest v krku nebo snad míváš často angíny? Zamysli se, jaký vzorec způsobuje tvé omezení s láskou se vyjádřit. Velmi často nám dávají příklad rodiče nebo lidé, kteří jsou v naší blízkosti.

Co ještě můžeš?

– kloktat, vyplachovat ústa, masírovat dásně a pečovat o ústní dutinu
– komunikovat s láskou a úctou k sobě i ostatním
– naplánovat aktivity na víkend

20. – 22. 2. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Komunikace je na skvělé úrovni, stejně tak jako seznamování se nebo vyřizování a zařizování různých aktivit.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nedodržení slibu ať již dětem, rodině či přátelům. Co slíbíš, je potřeba dodržet, stejně důsledná buď také k sobě, zamysli se a než něco nabídneš, ujisti se, že jsi schopná slib dodržet, pokud se ukáže, že není ve tvých silách pomoct, rozhodně vše na rovinu řekni a omluv se. Jsi spolehlivá k sobě i ostatním? Pokud máš někde rezervu, buď důsledná a změň to. Podívej se sama sobě do očí a řekni: já to dokážu, a tak to také je.

Co ještě můžeš?

– v přírodě nebo při otevřeném okně zhluboka dýchat
– cvičit jógu, věnovat alespoň hodinu sama sobě
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct
– pečovat o sebe, aplikovat výživné masky a pleťové kúry
– masírovat šíji, ramena, jemně procvičovat klouby, vazy
– komunikovat s láskou, sdílet radostné chvíle s nejbližšími, sáňkovat, svižně chodit, radovat se ze života, je nádherný
– odpočívat, rozjímat nad životem

23. 2. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Společné chvíle s rodinou, povídání s dětmi, plánování společných aktivit, to vše se nemine příznivým účinkem. Naslouchej dětem, dovol jim říct svůj dětský pohled na život, budeš překvapená, jak moudré jsou. Společné hry, zábava a smích, jsou zárukou dobré imunity.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přecitlivělost, napětí a touha „vyříkat si staré křivdy“. Pokud máš takové pocity, zhluboka dýchej a nechej myšlenky volně plynout, tím získáš čas na to, abys ses mohla vrátit zpět do svého srdce a nechala ho promlouvat. Soustřeď se na výživu těla i ducha a budeš se cítit skvěle.

Co ještě můžeš?

– popíjet čisticí čaje
– dbát na životosprávu, odlehčit jídelníček
– věnovat dostatečnou péči celému tělu, používat regenerační krémy, masky, oleje

foto-zdroj: shutterstock.com

17.2.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist