Lunární kalendář od 1. do 5. října 2021. Pozor na citlivé zažívání

Raci, usmívejte se. Lvi, milujte. Panny, zapomeňte na kritiku. Jak správně pečovat o tělo i duši a proč právě teď musíš dát pozor na správnou životosprávu, ti prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-5-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. 10. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

První říjnové dny citlivého Ráčka vybízí k vnitřnímu klidu, harmonii a také ke zdravějšímu stravování. Je dobré vynechat tučné pokrmy a přemíru cukru. Stačí se držet pravidla: všeho s mírou nebo zlatá střední cesta. Když vykročíš s úsměvem do nového dne, uděláš mnoho dobrého pro tělo i duši. Špatná nálada, pesimismus a nervozita jsou v tyto dny zakázány.

V čem ti půjde luna naproti? Čistit tělo bylinkami je velmi prospěšné zejména v případě zažívacích potíží. Jaké bylinky mohou pomoci? Řepík, heřmánek, šalvěj, máta, pelyněk nebo speciálně připravená směs, pokud si nevíš rady, která je správná. Bylinky se mohou přidat do koupele nebo přikládat na bříško teplé obklady.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nervozita, strach, to vše přechází do bříška, proto je zbytečné vyvolávat konflikty či hádky. Podrážděný žaludek dokáže pořádně potrápit, nedovol, aby ti někdo „hnul“ žlučí nebo v tobě vyvolal pocity strachu. Dny Raka mohou být zvláštní, jemné, rozporuplné a v mnoha lidech vyvolávají chuť pohádat se nebo nesmyslně řešit nesmrtelnost brouka. Proto je lepší vyhýbat se konfliktním jedincům a být nad věcí.

Co ještě můžeš?

– plynule přejít do podzimní nálady, rozjímat nad životem a být nad věcí
– prát prádlo, čistit, vytírat, uklízet
– popíjet bylinky na správnou funkci zažívání
– 1. října slavit Den seniorů, úsměvu, lékařů, kávy, hudby, cyklistiky či vegetariánství
– udělat plány na víkend, zapojit děti
– zalévat rostliny

2. – 3. 10. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Dopřej volnost sobě i těm, které miluješ. Užít si můžeš nejen společné chvíle s těmi, které miluješ, ale také chvíle ticha, samoty a rozjímání. Naslouchej srdci a nechej se vést svými pocity. Pamatuj, pokud k tobě promlouvá srdce, jsou myšlenky láskyplné a objímající, jakmile se do toho začne plést rozum, probouzí se nejistota, strach nebo další negativní emoce. Drž se hlasu svého srdce a neuděláš chybu.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pohlídat si finance se vyplatí. Lev rád utrácí, nakupuje a dme se pýchou nad krásou nových kousků oblečení nebo doplňků do bytu. Pokud máš omezený rozpočet a chystáš se na nákupy, buď raději opatrná, ať ti zůstane na důležitější výdaje.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky, udělat zábal, masáž, objednat se ke kadeřnici
– nechat se opečovávat a rozmazlovat
– potěšit sebe i ostatní malým dárkem, překvapit dobrým jídlem
– mít se ráda, být se sebou spokojená, chválit sebe i ostatní, upřímné objetí probouzí krásné energie, harmonizuje nejen tělo, ale také duši

4. – 5. 10. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Citlivá, jemná, křehká, pečlivá. Když není po jejím, dokáže být také náladová a velmi kritická, taková je nádherná energie znamení Panny. Je příjemné na chvíli se zastavit a nedělat vůbec nic. Práce nikam neuteče, spěch, shon a neustálá touha být dokonalá, není až tak důležitá, jak se může zdát. Místo kritiky vyslov pochvalu, oceň práci ostatních a samozřejmě nezapomínej také na sebe.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Kritika, posuzování i odsuzování, ať již sebe či ostatních.

Co ještě můžeš?

– pokračovat v úpravě a péči o vlásky
– rozmazlit se v koupelně na těle i duši
– omezit tuky, maso, cukry, odlehčit jídelníček
– popíjet čisticí bylinky
– myslet pozitivně, usmívat se na život

foto-zdroj: shutterstock.com

1.10.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist