Levné svatební šaty

Svatba, magické slovo zvláště pro ženy. Když ale pomine radost po vyřknutí souhlasu, nastává období shánění a zařizování. Nechcete-li se před svatbou uštvat, svěřte její organizaci nebo alespoň její část svatební agentuře a sobě nechte jen ty nejpříjemnější starosti. Jako třeba výběr svatebních šatů.

Svatba je nákladnou záležitostí i v případě, že omezíte počet svatebčanů a celou si ji zařídíte svépomocí.  Snoubenci pak hledají každou možnost, kde ušetřit. Velmi drahou položkou jsou svatební šaty. Každá nevěsta si ale přeje být co nejkrásnější a v nehezkých, nemoderních nebo nekvalitních šatech se vdávat nechce. Nicméně existuje pár triků, jak sehnat krásné a při tom levné svatební šaty.

Svatební salóny čas od času pořádají výprodeje starších kolekcí. Nezískáte sice šaty úplně nové, ale to nikdo nepozná. Můžete tak získat šaty i od předních návrhářů o polovinui více levněji.  Velké salóny pořádají výprodeje i jednou ročně, obvykle koncem roku, kdy přicházejí nové kolekce svatebních šatů.

Na internetových bazarech či aukcích také můžete sehnat krásné kousky, i když opět alespoň jednou použité. Zajímavá nabídka se objevuje hlavně na zahraničních portálech, například na eBay. Prodejci zašlete své míry a typ šatů a pak stačí jen čekat. Nevýhodou těchto nákupů je, že si šaty nemůžete vyzkoušet a taky si neosaháte materiál. Na druhou stranu za ně zaplatíte stejně nebo i méně než byste dali za půjčovné v salónu. Po svatbě je můžete prodat a tak získat většinu investované částky zpět. V případě, že vám šaty úplně nepadnou, vám je šikovná švadlena dokáže upravit. Tyto šaty pocházejí většinou z Číny a neměli byste sahat hned po těch nejlevnějších. Myslíte-li si, že vám za cenu 50 dolarů přijdou hezké šaty, přečtěte si varování některých nevěst, které takto šetřily a pak jim přišly šaty z jiného než slíbeného materiálu nebo neodpovídaly těm na obrázku. Zkušenosti ale potvrzují, že od ceny 100 dolarů a výše se obávat nemusíte.

Za levnými a krásnými šaty se můžete podívat i u našich severních sousedů. Do Polska se dá za několik hodin dojet z kteréhokoli koutu ČR a ceny jsou zde více než příznivé. Výhodou je i to, že si šaty budete moci vyzkoušet a osahat.

24.1.2011 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist