Co o vás prozradí svatební šaty

Obletovaná princezna, nebo rozverná holka do pohody? V jaké roli byste se ráda objevila ve svůj svatební den? Styl zvolených šatů prozradí leccos o vaší osobnosti i životních preferencích!

Slavnostní šaty – inspirativní fotogalerie

kabelky inspirace fotogalerie

Bohatá róba s korzetem a širokou sukní
Na první pohled není jisté, zda jste si šaty náhodou nepůjčila z filmových ateliérů Barrandov. Máte trošku problém projít dveřmi, ale jinak se cítíte jako hotová princezna. Široká róba poutá pozornost a činí nastávajícího manžela „opticky“ menším. Podle psychologů je taková nevěsta krapet dominantní – jako by dávala najevo: „Tohle je můj den a všechno dneska bude po mém, ať se všichni třeba staví na hlavu.“ Včetně snoubence.

Krajkové splývavé šaty
Zdůrazněná silueta v krajce vypovídá o jemné, citlivější povaze a něžném přístupu k partnerovi. Krajku si prý obvykle vybírají zralejší ženy kolem třicítky, které už to mají v životě srovnané a svatba pro ně není skokem do nejistoty. Cítíte pevnou půdu pod nohama a oplýváte zdravým sebevědomím.

Krátké koktejlky
Pro vás je svatba jednou velkou party, stejně jako život. Jste bezprostřední a nezkazíte žádnou zábavu. Nepotrpíte si na okázalé tradice a formality. Možná byste si uměla představit i soužití na psí knížku, vdáváte se vlastně jen kvůli tomu papíru. Jste otevřená a nerada si na něco hrajete.

Šaty jiné barvy než bílé
Máte v sobě notnou dávku nezávislosti a jste si vědoma své individuality. Proto také nejdete s davem a pro svatební den zvolíte barvu šatů, která vás lépe vyjadřuje. Prokazujete odvahu jít proti proudu. Červená róba naznačuje vnitřní vášeň a nespoutanost, modrá intelektuální založení, fialová orientaci na duchovní svět.

[[related]]
Korzet bez ramínek a sukně do áčka

Tyto modely zdůrazňují ženské křivky a působí svůdně. Zároveň jde o klasický střih, který nikoho nepřekvapí ani nezaskočí. Je to jako vanilková mezi všemi zmrzlinami. Takovými šaty dáváte najevo, že jste si vědoma konvencí a chcete mít všechno, jak se sluší a patří. Máte čitelnou povahu a nevyvádíte nepředvídatelné kousky. Manželovi budete jistotou a oporou.

Šaty po mamince
Vždycky jste milovala maminčiny svatební fotografie a představovala jste si, že přesně takhle budete jednou vypadat i vy. Když přijde řada na vaší vlastní svatbu, oprášíte maminčiny šaty, se švadlenou je trochu přizpůsobíte dnešní době a máte vystaráno. Možná dokonce vyrazíte do stejného kostela, kde se brali rodiče… Tento přístup zavání přílišným poutem k minulosti a svázaností s rodinou. Může být pro vás problém osamostatnit se a jít v životě vlastní cestou. Manžel si spolu s vámi bere i vaši maminku… Doufejte, že si budou rozumět.

16.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist