Moderní svatební tradice

Někdo to rád tradičně… a někoho tradiční průběh svatebního dne naopak děsí. V dnešní uvolněné době nicméně můžete svůj velký životní okamžik přizpůsobit vlastnímu vkusu. Vždyť jedinou povinností je, vyslovit ono magické „ano“ a podepsat se na matrice.

Bílé šaty
Myslíte si, že vám bílá barva nesluší? Nebo to zkrátka není vaše oblíbená? Půjčovny svatebních šatů se na ni neomezují. Vdávat se můžete v měsíční stříbrné, ve vášnivé červené, romantické bleděmodré… výběr je široký. Výjimkou už dnes není ani kombinace bílé s černou nebo zlatou.

Stejné kroužky
Podle zaběhaného zvyku si snoubenci nechávají před svatbou vyrobit nachlup stejné prstýnky. S ohledem na muže jde o obyčejné zlaté kroužky (manžel by s ozdobným prstýnkem vypadal příliš zženštile). Kde je ale psáno, že si nemůžete pořídit prstýnky každý podle svého vkusu? Pro dámu jemný, pro pána masivnější, třeba i hranatý, zkrátka pánský. Snubní prsten budete nosit téměř dvacet čtyři hodin denně, tak by se vám měl skutečně líbit.

Svatební hostina
Svatebčané se způsobně usadí v restauraci, čekají na předkrm, knedlíčkovou polévku, svíčkovou, zákusek… A co to udělat takhle? Pustí se hudba, vyhlásí se volná zábava a každý si nabere, co mu chutná, u bohatého svatebního bufetu.

Nechtěné dary
Jasně, některým tetičkám nevysvětlíte, že ten růžový porcelán s kytičkami navěky ukryjete v kredenci, aby vám nenarušil celkové ladění kuchyně. Nicméně stále více svatebčanů je ochotno pochopit, že namísto nového nádobí mají donést obálku s libovolnou bankovkou.

Svatební proslov
Proslovy některých oddávajících na městských úřadech doslova rvou uši. Před svatbou se informujte, zda si můžete proslov předem přečíst a případně upravit dle svého. Některé matriky to umožní, záleží na lidech.

Hudba u obřadu
Připadají vám fanfáry svatebního pochodu otřepané? Zvolte si jinou melodii. Na mnoha místech lze použít i vlastní CD, opět to závisí na ochotě matrikářů. K oltáři můžete nastupovat za tónů Bacha, ale i Johna Lennona nebo Leony Lewis, to je zkrátka jenom na vás.

Podívejte se i na článek: Jak ho přimět, aby si vás vzal?

19.8.2010 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist