Kadeřník roku – představujeme a zpovídáme nominované finalisty

Určitě jste už zaslechli, že se každý rok koná soutěž Kadeřník roku. Mezi nominovanými kadeřníky jsou jak ostřílení profíci, tak i nové talenty. Rozhodli jsme se je pro vás vyzpovídat a postupně představit jejich práci.

Kadeřník roku je velká sláva, něco jako sportovec roku, jen s nůžkami…i když fotbalisté a nůžky…No nevadí. V letošním roce se do soutěže přihlásilo rekordních 99 salónů. Nominovaní kadeřníci z Čech a Slovenska jsou pečlivě vybírání komisí odborníků z celé Evropy Letos se soutěží v kategoriích Dámský a pánský komerční účes, Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. Soutěž vyvrcholí 3. května, takže si nezapomeňte opatřit lístky. A protože jsme většinu nominovaných potkali na jednom místě právě při vyhlašování nominací a jak nám jistě dáte za pravdu, víc hlav víc ví (a kadeřnických hlav obzvlášť), rozhodli jsme se jim položit stejné otázky a zjistit, jaké mají názory na vlasové trendy a vlasovou péči. Také si budete moci prohlédnout soutěžní účesy a načerpat inspiraci na jaro.

Dnes se vám představí kadeřník Jan Sippl ze studia Twins

1.  Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?
Stejně jako všechny kadeřníky i mě ovlivňuje profesní prostředí, ale mých vlastních inspiračních zdrojů byla spousta. Chtěl jsem vytvořit kolekci inspirovanou středomořskou atmosférou, horkým vánkem, přírodními živly, modrým nebem a sluncem. Hnědé barvy vlasů ve spojení s opálenou pokožkou imitují odstíny dřeva, blond účes kombinuje sluneční zlatou i vyšisovanou bílou a dramatický rudý odstín odkazuje na žhavou lávu činných sopek. Ještě teď mě pobaví vzpomínka, jak se říkalo modelce Nele, aby se tvářila jako vybuchující vulkán. Snažil jsem se vytvořit kolekci, která bude tvarově základní a jasná, přesná i rozevlátá, snová a zároveň reálná, ale především ženská. Zakládal jsem si na tom, aby každá fotografie měla svůj drobný příběh, náladu a jasnou formu.

2.  Jaké budou dle vás největší trendy pro jaro/léto 2014?
Razím teorii, že jediným trendem mají být zdravé a krásné vlasy, jenom na tom záleží. Lifestylové časopisy a fashion weeky nás všechny přirozeně inspirují, ale berme si z nich jenom to, co je nám blízké. V tom případě uvidíme v další sezóně přirozenější odstíny vlasů, upravený/neupravený styling nebo třeba lehce mokrý look. Pánové se můžou “těšit” na “helmičky”.

3. Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? (trvalá, hombré, mikádo…)
Často vidím “lokální” vytupírované hrboly a brutální barevné kombinace (třeba blond vlasy podbarvené černou). Trvalou nemá rád nikdo, spálené vlasy z domácího barvení nejsou v pořádku a šest různých barev na jedné hlavě je zkrátka moc.

4. Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?
Líbí se mi různorodost a jedinečnost. S každým typem se dá vytvořit něco jiného, pokud zvolíte správný střih, péči a úpravu. Všichni můžou mít “ideální” vlasy. Když přemýšlím o svých klientách, mým ideálem jsou asi delší pěstěné vlasy. Preferuju totiž ženskost před androginním lookem.

5. Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy? (olivový olej, bylinky…)
I když se přírodními složkami zabývám už dlouho, rady typu “vetřete do vlasů olivový olej, vajíčko a šťávu z manga” nemám rád. Je to upatlané, neestetické a běh na dlouhou trať, který může napáchat víc škody než užitku. Bylinky ve vlasech sice umí nadělat zázraky, ale musí se to umět. Proto radím používat vlasové přípravky na přírodní bázi, např. oleje a krémy. Dnes už je bio kosmetika obrovsky kvalitní, s přehledem se vyrovná chemickým produktům z masových značek a do vlasových vláken a kůže se nedostávají látky, jež v těle nemají co dělat.

20.3.2014 10:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist