Jak udělat netypickou oslavu narozenin? Uspořádej párty snů

Blíží se ti kulatiny nebo chceš pro svého potomka uspořádat narozeninovou párty snů či bys ráda překvapila svého manžela a místo dortu a pár dárků jeho narozeniny oslavila trochu ve větším stylu? Poradíme ti, jak udělat pro oslavence i jeho gratulanty nezapomenutelný den.

party-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Nemusíš za oslavu utratit majlant, stačí trochu fantazie, a i s malým rozpočtem můžeš uspořádat večírek, který se bude lišit od ostatních mejdanů. Chce to jen zapracovat na detailech a nebát se pestrého programu. A hlavně zapomenout na klasické posezení s pivem a chlebíčky.

Začni už pozvánkami

Pokud chystáš velkolepou párty, na kterou by lidé vzpomínali ještě léta, nemůžeš pozvání odbýt jen tím, že rozešleš SMS nebo vytvoříš na sociální síti událost. Chce to něco promyšlenějšího, vyrob si vlastní pozvánky, a hlavně nezapomeň na originální text. Napiš v něm to, v čem má být oslava jiná, a můžeš přidat i pár informací o oslavenci. Oslava jeho narozenin tak začne ještě dříve, než vůbec vypukne večírek. Pokud se ti nechce dělat s pozvánkami nebo prostě jen nemáš ten správný nápad, co bys na ně dala, je spousty firem, které se přímo na tohle specializují, a nejsou zas tak drahé.

Detaily

Pokud děláš mejdan doma, určitě přemýšlíš, co vše potřebuješ a seznam se týká především jídla a pití, že? Ale mysli i na detaily, které dotvoří celek. Začni například barvou. Zvol jednu či dvě barvy, které budou na večírku dominovat a v jejich tónech pak pořiď brčka, frkačky, balónky, talířky a další věci, co jsou k párty potřeba. Koneckonců tyhle barvy mohou být už i na pozvánce a můžeš navrhnout přátelům, aby i oni přišli stejně naladění. Nezapomeň na správnou dekoraci a místo obyčejných papírových bílých talířků použij designové nádobí. A v neposlední řadě nemůžeme opomenout fotokoutek. Tedy místečko, kde budeš mít připravené různé klobouky, masky a další rekvizity a hosté si tak mohou udělat fotku, která jim netradiční párty bude připomínat.

Chce to program

Abys předešla tomu, že se tvoje zprvu netradiční oslava stejně zvrhne tím směrem, jako všechny oslavy, musíš mít program. Naplánuj si tak, kdy se bude krájet dort, kdy se bude tančit nebo promítat fotky či videa ze života oslavence. Ale můžeš jít ještě dál. Co třeba vymyslet nějaké netradiční hry, malování na tělo či tetování henou? Abys zamezila tomu, že se oslava jen prosedí, projí a propije, naplánuj nějaký workshop či cvičení jógy. Uspořádat můžeš i turnaj například v pétanque nebo kulečníku. A co takhle soutěž o to, kdo z hostů upeče nejchutnější brownies?

Místo? Na hospodu zapomeň

Také ti už lezou krkem všechny oslavy, které se konají v restauracích či barech? Tam totiž moc zajímavého programu nevymyslíš a vlastně všechny probíhají stejně. Jí se, pije se, předávají se dárky a pak se jde domů. Nic nového pod sluncem. Co si takhle pronajmout chatu a oslavu spojit s výletem po okolí? Nebo co oslavu začít tím, že se nejdříve půjde do ZOO, na túru, k řece nebo v zimě na sjezdovku? Možností je spousty a je škoda to odbýt jen tím, že si všichni sednete do hostince a opijete se.

Pozvi ty, které by nikdo nečekal

Tak všichni to známe, do posledního okamžiku si oslavenec myslí, že se jeho letošní narozeniny sfouknou dortem a příjemným posezením jen v rodinném kruhu, ale mezitím se tajně schází hosté a schovávají se za křesla a do skříní, aby na něj pak při příchodu domů vybafli. Je to sice překvapení, ale dost možná že také předvídatelné. Co takhle pozvat někoho, koho by na své párty oslavenec nečekal? Nemáme teď na mysli nějakého úhlavního nepřítele, ale někoho, na kom mu sice záleží, ale nemůže se s ním třeba kvůli velké vzdálenosti vidět. Dovedeš si představit to překvapení, když najednou tvůj muž spatří dávného přítele, který je už přes deset let v cizině? To je asi něco jiného, než když na něj zavolá „happy birthday“ kolega, kterého vidí každý den v práci.

A možná přijde i kouzelník

Kouzelník na narozeninách patří podle tebe jen k dětem, a navíc už je to pasé? Kdepak, v dnešní době se kouzelnictví těší velké oblibě a už to dávno není jen o vytáhnutí pár papírových růží z klobouku. Triky, nad kterými budou žasnout i dospělí, ti nedají spát. Možná se budeš divit, ale pokud na svou párty pustíš kouzelníka, zábava se rozproudí tím správným směrem, a navíc je to konečně něco jiného než jen chlebíčky a koktejly.

A co ty? Plánovala jsi někdy netradiční oslavu narozenin? Nebo se spokojíš jen s posezením s přáteli a vše okolo ti přijde zbytečné? Napiš nám do diskuze nějaké tipy, jak párty ozvláštnit.

Fotozdroj: shutterstock.com

16.7.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: www.shutterstock.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist