Jak nakupovat kvalitní kosmetiku a ušetřit!

Vášnivě nakupujete kosmetiku? Vyhazujete tisíce za novinky z trhu krásy? Již nemusíte! Máme pro vás řešení. Vaše peněženka už nebude trpět. Ani vy si nebudete trhat vlasy, protože vyhazování plného pytle napůl spotřebované kosmetiky do popelnice bude minulostí…

Máme pro vás recept, jak ušetřit nejen svoji peněženku, ale i přírodu!

Zlaté pravidlo zní: Málo, ale kvalitně!

Vyrazte do lékárny, kde je pestrá nabídka kvalitní kosmetiky. Vybírat můžete z klasické, kterou koupíte i v obchodě (v lékárně ovšem často levněji, ale není to pravidlo), ale i ze speciálních řad přírodní kosmetiky či kosmetiky s přídavkem olivového oleje, kozího mléka a jiných přírodních krášlicích přísad. Koupíte zde i velmi intenzivní krémy, které jsou sice dražší, ale výsledek by měl být patrný poměrně záhy, a to je velkou výhodou. Za ověřené kvalitní přípravky se vyplatí zaplatit. Zkušená lékárnice vám jistě poradí.

Pátrejte po vzorcích!

V lékárně jsou mnohdy k dispozici vzorky kvalitních krémů zdarma. S takovým vzorkem vystačíte několik dnů a navíc malé balení kosmetiky je vlastně ideální. Nemá totiž čas se zkazit…Množství krému či make-upu k nanášení stačí často mnohem menší, než si myslíte. Zkuste to! Jaké bylo moje překvapení, když mi kosmetička zakryla obličej pidižďobíkem make-upu. Zhruba desetinou toho, co jsem si na obličej nanášela já sama! A to ta nebohá kosmetička opravdu nechtěla ušetřit!!!

článek

Další pravidlo zní: Odličujte, odličujte, odličujte a to též kvalitně!

Investujte do odličovadel. Nejpraktičtější jsou mléka, která se nanáší na obličej a poté se buď setřou tampónkem, nebo smyjí čistou vodou. Zanechávají pleť ošetřenou proti vysoušení, takže pokud nestihnete použít krém, pleť to přežije ve zdraví. Nezapomínejte na odlíčení očí, snižujete tím jejich únavu, otoky víček a jiné neduhy. V krajních případech můžou zbytky líčidel u citlivých lidí vyvolat i zánět v oku.

A poslední pravidlo: Kosmetiku pravidelně střídejte!

Možná to znáte. Máte nový krém a jste nadšená z jeho účinků. Za nějaký čas už ale výsledek nevidíte, nebo není tak markantní. Kosmetičky tento efekt velmi dobře znají. Pleť si totiž na jeden druh kosmetiky během cca 1 roku zvykne a specifické účinné látky již nevyužívá tak efektivně. Dejte jí tedy ochutnat něco jiného.

Závěrem z toho všeho vyplývá, že pokud chcete ušetřit, pak si kupte kvalitní odličovadla a kvalitní noční krém. Pleť i peněženka vám poděkují. Raději méně a kvalitně. Uvidíte, že nespotřebovaných zbytků a vyhozených peněz bude ubývat….

Foto zdroj: profimedia.cz

8.10.2014 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist