Hitparáda nejhorších (mužských) dárků

… aneb, rozbalovat každoroční bačkory s nadšením je fuška…

Možná že kdybychom slavili Vánoce třeba jen jednou za pět let, naše dárky by byly detailně promyšlenými originály. Protože je ale vymýšlíme znovu a znovu každý rok, je to někdy pořádná dřina.

Inovace

Většina z nás vstupuje do dospělosti s již více méně vyhraněnými zájmy, zálibami a koníčky, které po zbytek života doznávají jen menších změn a ještě ne příliš často. Lidí, kteří na jaře z čista-jasna vášnivě propadnou ornitologii, v létě se stanou stejně vášnivými horolezci, na podzim zarytými myslivci a v zimě přesvědčenými šachisty je opravdu málo. Proto je myšlenka každoroční originality v podstatě předem odsouzena k neúspěchu – mnohem lepší vyhlídky se naskýtají ve chvíli, kdy se pokusíme přistupovat ke stále stejným radostem svých blízkých pokaždé z jiného úhlu pohledu.

Rozbor zájmů vašeho miláčka

Je jedno, jestli rád vaří, rybaří, nebo skupuje vojenskou techniku. Podstatné je pouze to, že ke každé zálibě se váže celá škála možných pomůcek, potřeb a nezbytností. Takže jednou můžeme fandovy do motorů koupit nějaký autodoplněk, který si sám 26.prosince s blaženým výrazem namontuje do vozu. Jindy ho překvapíme knihou o jeho oblíbené značce apod. Stejnou radost jako nová kniha určitě udělají i staré svázané časopisy s příslušnou tematikou zakoupené na inzerát. Můžeme také darovat předplatné na nové časopisy, zajímavé modely autíček, nebo autokosmetiku. Ovšem i v případě motoristy můžete překvapit tzv. zážitkovým dárkem v podobě zimní školy smyku, vstupenek na zajímavý závod u nás, nebo i v zahraničí. Po domluvě s příslušným autoservisem  je možné darovat i poukázku na nestandardní prohlídku vozu, opravu, nebo úpravu. Popustíme-li tedy uzdu své fantazii, mohou se pro nás záliby našich blízkých stát nevyčerpatelným zdrojem nápadů na další a další dárky, které určitě potěší. Vždyť každý muž určitě ocení, když kromě toho, že díky novým bačkorám nebude muset chodit doma bos, získá navíc i dárek, který mu dovolí ve chvílích klidu někam „zalézt“ a ponořit se do svého mužského světa, kterému my ženy většinou moc nerozumíme. Proto nelitujme peněz za věci, jejichž užitnou hodnotu kromě obdarovaného nepochopí možná už vůbec nikdo další.

A co si nikdo nepřeje?
1. luxusní balení pánských kapesníků
2. bačkory
3. ponožky
4. sadu na holení
5. šálu

A pokud jste už úplně zoufalí a nic jiného něž šála vás nenapadá, kupte raději kvalitní alkohol, dárkovou poukázku do oblíbeného obchodu, nebo třeba drahou marmeládu. Muži málokdy vystávají důlky před zrcadlem, zato ale mlsají stejně rádi, jako děti.

11.12.2007 12:00| autor: Mirka Kolářová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist