Femina.cz » Magazín » Zábava » Sex, psychiatři, špioni a čert v Benátkách. A Madonna v roli režisérky!

Sex, psychiatři, špioni a čert v Benátkách. A Madonna v roli režisérky!

Sex, psychiatři, špioni a čert v Benátkách. A Madonna v roli režisérky!

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 16. 09. 2011

Poslední ze „svaté trojice“ filmových soutěžních festivalů skončil o víkendu. Jaké filmy se tam promítaly, kdo dorazil a co měl na sobě na červeném koberci?

Divokým sexem prý prodchla svou novou adaptaci Větrné hůrky Andrea Arnold, čemuž se dá při znalosti jejích předchozích filmů věřit. Rázná a odvážná filmařka taky poprvé v historii do role Heatcliffa obsadila herce tmavé pleti a už jen tím ospravedlnila, že dva roky po skvělé televizní verzi s Tomem Hardym vznikla zase další verze románu od nějaké Brontëové.

Titul největšího proutníka by si zasloužil Michael Fassbender. Na festivalu si užíval sex okořeněný trochou výprasku s Keirou Knightley a pak ještě s řadou dalších anonymních žen. To vše ovšem jenom na plátně ve filmech Nebezpečná metoda (to je ten o těch dvou slavných psychoanalyticích) a Stud. A tak si vysloužil „jen“ titul nejlepšího herce, konkrétně za druhý jmenovaný, lépe hodnocený a kontroverznější film od stejného režiséra, který Fassbednera proslavil v hladovkářském filmu Hlad. Herec se tam vyskytuje prý většinu času nahý, což budeme moct zkontrolovat, až k nám film v únoru dorazí do kin.


Fassbender se pro svůj Volpiho pohár do Benátek vracel z cesty na navazující festival v Torontu a na ceremonii dorazil čtvrt hodiny předtím, než ho vyhlásili. I tak moc si herci festivalových cen cení!

Letos je rozdávala porota vedená režisérem Darrenem Aronofskym, který tu jednou vyhrál a jednou ho tu vypískali. Hlavní poctu ve tvaru Zlatého lva jury darovala sibiřskému šedesátníkovi Alexandru Sokurovovi a jeho verzi Fausta. „Některé filmy vás rozesmějí, rozpláčou, donutí snít a některé, jako tento, vám změní život,“ tvrdil Aronofsky troufale o vítězi, v němž se mimochodem mihnou i mladí čeští herci (třeba Ondřej Novák známý z Lidic). Tak aspoň malá česká stopa, vedle premiéry animovaného Aloise Nebela, mimo nejvíc sledovanou hlavní soutěž.Nikdo proti rozhodnutí ocenit Fausta moc neprotestoval (i když britští novináři moc chtěli, aby vyhrála obdivovaná špionáž Tinker Tailor Soldier Spy). Ne jako loni, kdy Tarantino Lva udělil své bývalé lásce Sofii Coppole za nejednoznačně přijaté Odnikud někam.

Nejvíc se tak mohli kritici hádat o to, jestli je Madonnin nový film strašný, průměrný, nebo snad i docela hezký. Druhý režijní počin slavné zpěvačky W. E. láká už jenom tím, že na rozvedenou Američanku Wallis Simpson, kvůli níž se v roce 1936 vzdal trůnu britský král, pohlíží s osobními sympatiemi. „Vím, jaké to je přijít do Anglie a nebýt tam oblíben,“ nechala se slyšet bývalá manželka anglického režiséra Guye Ritchieho. Oblíbená tam asi není dodnes. Kritik z britských novin Guardian její dílo nazval „krocanem, co si myslí, že je páv“.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
30. 09. 2011 manislava madonna (reakcí: 0)
22. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 09. 2011 mistrix Madonna (reakcí: 0)
18. 09. 2011 pegonela Madonna (reakcí: 0)
18. 09. 2011 majuska24 Madonna (reakcí: 0)
18. 09. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 1)
17. 09. 2011 Lydia001 Madonna (reakcí: 0)
17. 09. 2011 Werushka7 Myslela jsem si (reakcí: 1)
16. 09. 2011 brontik Benátky (reakcí: 1)
16. 09. 2011 helenadon festival (reakcí: 0)
16. 09. 2011 kralicek film (reakcí: 0)
16. 09. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
16. 09. 2011 Daniela76 Madonna (reakcí: 0)
16. 09. 2011 veronikasr A Madonna v roli režisérky! (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes si dej pozor na prochladnutí, rýma a bolení v krku by ti mohlo znepříjemnit další dny, protože by sis nemohla do... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist