Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Michael Fassbender

Kocour: Michael Fassbender

Kocour: Michael Fassbender

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 25. 07. 2011

Irovi s německými kořeny a se svůdně nebezpečným charismatem, který kritiky dostal, už když radikálně zhubnul kvůli roli, se letos konečně dostává takové pozornosti, jakou si zaslouží.

Raného filmového vzdělání se Michaelovi dostalo od matky, pozdějšího na Drama Centre v Londýně, vysoké škole akcentující tzv. method acting, tedy velké ponoření herců do role. Michaela to tam naučili pořádně. Nebo by ho jinak napadlo, aby kvůli roli umírajícího severoirského hladovkáře Bobby Sandse v uměleckém dramatu Hlad zhubnul až na kost? (Při svých 185 cm vážil jenom 59 kilogramů!)

Možná ale vlastně napadlo. Kromě toho, že k otázce severoirské nezávislosti má osobní vztah (matka pochází ze Severního Irska, dokonce je praneteří slavného revolucionáře Michaela Collinse), morálku jít do všeho naplno mu vštípil už německý otec. „Když jsem napsal ve škole test na 80%, táta se zeptal: a co se stalo s těmi zbylými 20%?“ vzpomíná Fassbender.

Byl to jediný způsob, jak to udělat tak, aby to bylo přesvědčivé,“ tvrdil pak o své radikální dietě kvůli Hladu. O tom, že mu to vyšlo, svědčí řada různých ocenění a chvála kritiky. To ho provází často. Víc než zájem médií, pro které Fassbender zatím hrál v moc malých (ovšem většinou výborných!) filmech, nebo vedle o moc slavnějších kolegů. Jako v Hanebných panchartech, kde oprášil svou němčinu do role britského filmového kritika, který se za války živí jako špion. Po letošních X-Men už to ale neplatí. „Chtěl jsem udělat studiový film. Jestli uspěje, získám víc moci, abych mohl víc kontrolovat svou kariéru,“ vysvětloval herec, proč kývl na tuhle nabídku.

Ovšem, ne že by si na svou kariéru musel stěžovat, i přes propadáky jako Jonah Hex či Centurion. Vysoký hubený zrzek umí být svůdný, sympatický i chlípný a nebezpečný a většina režisérů tuhle dvojznačnost využívá. A tak už z něj byl slabošský malíř, který se ožení pro peníze (Angel). Sympatický, nezodpovědný muž, o nějž se zajímá patnáctiletá dcera jeho přítelkyně (Fish Tank). Nebo letos militantní mutant, který se mstí za smrt rodičů, v První třídě X-Men a dávným tajemstvím sžíraný pan Rochester v nové Janě Eyrové. „Snažím se lidi, které hraju, nesoudit. K tomu, abych jim rozuměl, je nejdůležitější mít je rád. Navíc je zajímavější, když postavy působí jako lidi, ať už to jsou vrazi nebo chůvy,“ říká Fassbender.


Příště se ukáže jako Carl Jung, zakladatel psychoanalýzy, který si přes všechny rady kolegy Freuda začne s labilní pacientkou, nebo jako muž závislý na sexu. Fassbender momentálně o práci nouzi opravdu nemá. Zájem si může užívat o to víc, že ví, jaké to je být bez nabídek a živit se jinak, třeba jako vykladač zboží z náklaďáků, zásobovač v restauraci svých rodičů, barman nebo průzkumník trhu. „Dělal jsem dost normálních prací, zažil jsem normální život,“ může aspoň tvrdit.

Další fakta o Michaelu Fassbenderovi:

V dubnu 1977 se narodil v Heidelbergu. Když mu byly dva roky, rodina se přestěhovala do města Killarney na severozápadě Irska.

Dost jeho rolí bylo fyzicky náročných. „Nejspíš v tom je něco masochistického, ale mám rád fyzickou stránku herectví. Můžete použít své tělo, abyste vyřádili odstavec dialogu,“ komentuje to Fassbender.

Během natáčení X-Men vyměnil partnerku. Bývalou přítelkyni producenta Hanebných panchartů, které nějaký čas pomáhal vychovávat malého syna, za mladou dceru Lenny Kravitze Zoë. Ta v X-Men hrála mutantku Angel.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
08. 08. 2011 Lafik Michael (reakcí: 0)
30. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
28. 07. 2011 kralicek fešák (reakcí: 0)
26. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 07. 2011 diesonne .... (reakcí: 0)
25. 07. 2011 Daniela76 Michael Fassbender (reakcí: 0)
25. 07. 2011 Lydia001 Michael (reakcí: 0)
25. 07. 2011 doublefantasy ? (reakcí: 1)
25. 07. 2011 soffie dámy (reakcí: 0)
25. 07. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
25. 07. 2011 Bobina1 - (reakcí: 2)
25. 07. 2011 evik56 Michael (reakcí: 2)
25. 07. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

22. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Volný den využij k práci. Projdi si všechny domácí účty, zjisti, kde vám utíkají peníze nejvíc a snaž se udělat rozpo... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist