Femina.cz » Magazín » Zábava » Pronikněte do tajů vědění!

Pronikněte do tajů vědění!

Pronikněte do tajů vědění!

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 03. 11. 2011

Také jste si už snad tisíckrát položili otázku, jak někdo mohl jen tak vymyslet třeba obyčejný hrnec? Jak lidé přišli na léčebné postupy, nebo jak dokázali bez pomoci těžké techniky postavit monumentální stavby po celém světě, aniž by mezi sebou mohli jakkoliv komunikovat a radit si?

Sama za sebe říkám, že občas mě nějaká věc opravdu překvapí a obdivuji hlavy pomazané, které své myšlence vetknou i život. Ale nikdy jsem moc nepřemýšlela nad tím, jak byl vynalezen kartáček na zuby a proč se mu tak říká, nepřemýšlela jsem nad tím, jak rozpitvali atom, až do doby, než se mě na to poprvé zeptal náš syn. Jenže, kde vzít relevantní informace a nelhat? Žádný problém! Sáhněte stejně jako já po unikátní publikaci, kterou právě teď vydala na náš trh společnost Euromedia Group, k.s., nakladatelství Knižní klub s jednoduchým názvem Věda. Tento obrazový průvodce vývojem vědy a techniky navazuje na knihy Zvíře, Země, Člověk, Rostliny, Vesmír, Oceán, Ptáci, Život zvířat a Dějiny.

A dozvíte se v ní skutečně úplně všechno, ať už začnete vynálezem kola a skončíte u řešení klimatických změn. Na všechny své otázky zde najdete docela jistě fundované odpovědi. Mě osobně zaujala třeba kapitola Jídlo a zdraví. Věděli jste, že rozdělení základních živin nezbytných pro zdraví člověka bylo provedeno už v roce 1827 anglickým chemikem (!) Williamem Proutem a platí beze změny dodnes? Zajímá vás, proč někteří lidé chytnou všechny bacily, které se kolem nich jen mihnout a další mohou být ve společnosti nemocného celé dny a úplně bez problémů? A jaké nové nemoci nám hrozí? I na to najdete odpověď v této úžasné encyklopedii.

Hlavním redaktorem publikace je spisovatel, fotograf a světově uznávaný popularizátor vědy Adam Hart-Davis, který v předmluvě píše:
Věda mě fascinuje po celý život a posledních patnáct let i historie vědy. Proto jsem vůbec nezaváhal, když jsem dostal nabídku, abych se podílel na vytváření této knihy.
Doplněná o fotografie a krásné ilustrace přináší příběh vědy a její historie. Všechny vynálezy
a vědecké objevy jsou v knize uvedeny v chronologickém pořadí. Začneme tak ve světě starých Babyloňanů, Číňanů a Řeků s jejich ideou čtyř pralátek a pak projdeme celou tu dlouhou cestu až k vypuštění vesmírných teleskopů a strunové teorii…“

Tato jedinečná kniha vypráví příběh vědeckého pokroku od vynálezu kola až po řešení klimatických změn ve 21. století. Zachycuje všechny klíčové okamžiky nových objevů a ukazuje, jak lidé a jejich myšlenky a vynálezy měnili náš svět. Encyklopedie, vybavená nádhernými fotografiemi a názornými ilustracemi, představuje i ta nejsložitější témata jednoduchým a srozumitelným způsobem, zpřístupňujícím tak lidské vědění čtenářům všech věkových kategorií.

Najdete v ní nejen vysvětlení jednotlivých objevů důležitých pro vývoj a rozvoj lidstva, ale také životopisy významných osobností, vynálezy, které změnily naše životy - například vynález baterie, parního stroje, telefonu, dozvíte se, jaké mají jednotlivé obejvy a vynálezy využití v praxi (třeba při předpovídání zemětřesení). Školáci zase ocení jednoduchý přehled fyzikálních zákonů, rovnic i tabulek. U jejího studování se rozhodně nudit nebudete. Věřte mi, strávila jsem s ní hodiny a hodiny a pořád mám co číst.:-)

Více informací na: http://www.bux.cz/knihy/81334-veda.html

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
11. 11. 2011 Lydia001 Vědění (reakcí: 0)
11. 11. 2011 manislava vědění (reakcí: 0)
11. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

06. 12. 2016 Horoskop Váhy

Pracovní záležitosti, které ti nedávaly spát, se jakoby mávnutím kouzelného proutku vyřeší a tebe čeká navíc buď pový... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist