Femina.cz » Magazín » Zábava » Pátek třináctého? 7 pověr, ze kterých se lidem ježí chlupy na těle

Pátek třináctého? 7 pověr, ze kterých se lidem ježí chlupy na těle

Pátek třináctého? 7 pověr, ze kterých se lidem ježí chlupy na těle

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 13. 03. 2015

Věcí, které údajně znamenají skoro apokalypsu, je opravdu hodně a někteří pověrčiví se třeba černé kočky nebo žebříku bojí jako čert kříže. Patříte mezi ně? Až zjistíte, že všechno se dá obejít, uleví se vám! Katastrofám se totiž dá zabránit!

Jeden pátek třináctého už je za námi, ovšem další je tu právě dnes! Máte z něj strach? Pak vsaďte na prevenci. Ostatně, ta se vám bude hodit i v dalších sedmi „kritických“ případech.

1. Černá kočka

Tomu, že chlupaté a roztomilé zvířátko, které se bohužel narodilo jako černé, umí přivodit pořádného smolíka, věří naprostá většina lidí. A když ke všemu přeběhne přes cestu a vy její trajektorii přetnete jako první, je rázem oheň na střeše a zkažený celý den, ne-li týden.

Jak tomu zabránit? Jsou dvě možnosti. Můžete si zajít pár metrů navíc a tomu místu, kde se kočka pohybuje, se raději vyhnout, nebo počkat v úkrytu, než trasu kočičky přejde někdo jiný.

2. Rozbité zrcadlo

Povídá se, že taková nehoda vás může v tom negativním slova smyslu zaměstnat na dlouhých sedm let. Jenže na druhou stranu, střepy přece přinášejí štěstí, ne? Alespoň se to tak říká v pověře jiné. V tom aby se čert vyznal! Kdo nechce riskovat, měl by zvolit taktický postup!

Jak tomu zabránit? I tady lze vybírat ze dvou variant. A to pečlivě! Co třeba zříct se veškerých zrcadel? Jasně, někdy to nejde. V takových případech vezměte sekundové lepidlo a kousek po kousku lepte… Designová mozaika vám v bytě udělá parádu, což se dá považovat za první prolomení smůly.

3. Žebřík

Traduje se, že když pod ním člověk projde, potká ho něco opravdu děsivého. Sice tomu přikládají důraz především v anglicky mluvících zemích, ale stejně…  

Jak tomu zabránit? Štěstí v neštěstí se může stát, když na něm stojí kominík. V tom případě na něj okamžitě vyšplhejte a začněte ho osahávat. Na jeho divení neberte zřetel, zoufalá situace si žádá zoufalé činy. Pokud zrovna nikdo nečistí komíny, do ulic vyrazte raději autem. Nebo městskou hromadnou. Pěšky ani krok!

OMG! Tak tohle by se mělo zakázat! Nejhorší selfie všech dob!

OMG! Tak tohle by se mělo zakázat! Nejhorší selfie všech dob!

Jako řekněme si to zcela upřímně – selfie super, ale „ocaď pocaď“! Někteří lidé totiž udělají pro...

4. Vysypaná sůl

Vaříte a najednou se vám válí sůl u nohou? Záležitost poměrně častá. Jestli máte arabské kořeny, okamžitě zblednete. V těchto zemích je rozsypaná sůl hotovou pohromou! A nejen tam… 

Jak tomu zabránit? Ihned po rozsypání soli hoďte jedno zrnko za levé rameno, to prý zažehná možné trable. Jako uklidňovací manévr by to šlo, ale možná bude lepší soli se zbavit úplně. Je to stejně nezdravé. Na jídle si tedy nepochutnáte, ale zase budete mít klid.

5. Vykročení z postele špatnou nohou

Po ránu by se mělo vyskočit z postele pravou nohou, jinak se něco ošklivého přihodí. Litujeme všechny, co mají momentálně na pravačce třeba sádru, nebo je trápí vyvrknutý kotník. Takový budíček opravdu nelze přát nikomu!

Jak tomu zabránit? Vyhrňte si rukávy a přestavte nábytek v ložnici. Postel samozřejmě šoupněte ke zdi takovým způsobem, aby nebyla jiná možnost, než z ní vylézt tou správnou nohou. Dá to trochu práce a přemýšlení, ale je to přece pro dobrou věc.

6. Podmetení

Tohle se samozřejmě týká jen něžného pohlaví, i když… V dnešní době registrovaných partnerství těžko říct. Pokud zvednete nohy, aby se pod vámi dalo zamést, nikdy se nevdáte. Jestli o vás ženich nezavadí, ani když si na to dáváte velký pozor, je to alespoň na co svést. No ne?

Jak tomu zabránit? Koště nechte v komoře a čest uklízet ponechte vysavači. Úplná jistota vznikne tehdy, kdy si zaplatíte uklízečku a opustíte byt. Člověk nikdy neví!

7. Pátek třináctého

Ach ta třináctka. A ještě k tomu v pátek! (Den, kdy je každý ve střehu a nečeká nic dobrého.) Protagonisté filmu Pátek třináctého by mohli vyprávět! Jen se podívejte na video, jak dopadli! Oni prostě nevěděli, že i tento den se dá poměrně v klidu přežít a překonat.

Jak tomu zabránit? Pokud vychází na pracovní den, včas si zažádejte o dovolenou, zamkněte, zavřete okna, obklopte se králičími pacičkami a vyčkejte nehybně do půlnoci.

Pokud selžou všechna opatření a smůla se vám lepí na paty, nezbývá nic jiného, než se pokusit o její odehnání. Jak to se to dělá? Zahrajte si na čarodějku!

S. O. S. rituál pro zahnání smůly

Vezměte kus bílé látky ve tvaru čtverce a do jeho středu nakreslete pentagram. Dovnitř pentagramu vepište svoje jméno. Zapalte červenou svíčku a do libovolné nádoby napusťte vodu. Tu mějte při sobě. 

Poté sundejte boty a ponožky, postavte se na vámi zhotovený čtverec a na čelo si přiložte nějakou věc, do které se neštěstí uzavře. Může to být cokoli. Kámen, střep… Zvedněte volnou ruku a proneste zaklínadlo tohoto rčení: „Posvátnou silou třikrát tři, nech mě, neštěstí, nech mě být! Do vody odejdou všechny neshody. Jak jsem řekla, tak se i stane, kouzlo bohyní požehnané!“

Předmět z čela sejměte, zabalte do látky a vhoďte do vody společně s další formulí: „Neštěstí, vzývám tě poprvé. Odejdi!“ Uchopte svíčku, uhaste ji ve vodě a proneste: „Neštěstí, vzývám tě podruhé. Odejdi!“ Nádobu s vodou vyneste ven z domu nebo bytu a rituál ještě víc pojistěte slovy: „Neštěstí, vzývám tě potřetí, odejdi!“ Nádobou udeřte o zem, co vám síly stačí a zakončete svoje snažení vydechnutím. „Amen.“ 

Jak jste na tom s pověrami vy? Věříte nějaké? Napište nám o tom do diskuze!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
13. 03. 2015 pepina . (reakcí: 0)
13. 03. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
13. 03. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
13. 03. 2015 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

08. 12. 2016 Horoskop Beran

Pokud dlouho otálíš s tím, aby sis řekla o vyšší plat, dnes je k tomu vhodná doba. Šéf ocení tvou poctivou práci a na... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist